PDA

View Full Version : سوال: نوعی تفاضل گیری در اکسس

hashemi.hanieh
جمعه 08 شهریور 1392, 18:35 عصر
سلام دوستان
من مثل همیشه چشم امیدوم به راهنمایی شما دوستان خوبه...
سوال من اینه که یه جدول داریم که توش اطلاعات ورود و خروج انبار رو وارد می می کنیم... به دلیل این که هر ماده باید برای اعمال تغییرات از انبارهای مختلف عبور کنه به ناچار باید انبار هایی که مواد از اون عبور میکنه ثبت بشه مثلا سیر عبوری محصول الف: بازار--> انبار خشک --> زیر زمین--> سردخانه
حالا مقدار های این انتقال به شرح زیره:

بازار--> انبار خشک: 50 تا
انبار خشک --> زیر زمین: 45 تا
زیر زمین--> سردخانه : 10 تا

پس اینجا می فهمیم الان توی انبار خشک 5 تا موجودی داریم، تو زیر زمین 35 تا و در سردخانه 10 تا

حالا به نظر شما من چه طور میتونم این عملیات رو با استفاده از یه کوئری تو اکسس انجام بدم؟

انگار یه جوری تفاضل گیری اریبی انجام میشه.... مقصد رکورد قبلی و مبدا رکورد بعدی!!

برای راحتی فایل نمونه رو ضمیمه کردم...

بازم تشکر

saeed1234n
جمعه 08 شهریور 1392, 21:07 عصر
با سلام

دوست عزیز من که متوجه نشدم بیشتر توضیح دهید :متعجب:

مثلا از بازار به انبار خشک 50 تا یعنی چه ؟ :متعجب:

... تا دوستان و اساتید بهتر راهنمایی کنند

hashemi.hanieh
جمعه 08 شهریور 1392, 22:36 عصر
ممنون از حسن توجه شما

یعنی 50 واحد کالا وارد انبار خشک شده است که مبدا این کالا بازار بوده است... یا به عبارت دیگر 50 واحد کالا از بازار خریداری شده و به انبار خشک منتقل شده است

saeed1234n
جمعه 08 شهریور 1392, 23:55 عصر
با سلام

دوست عزیز من هنوز متوجه منظور شما نشدم خیلی با اختصار توضیح دادید . امیدوارم دوستان دیگر متوجه شده باشند .

hashemi.hanieh
شنبه 09 شهریور 1392, 00:03 صبح
:ناراحت::ناراحت: نمی دونم چه طور بیشتر توضیح بدم

saeed1234n
شنبه 09 شهریور 1392, 01:19 صبح
با سلام

دوست عزیز داشتم می خوابیدم که راه حلی بذهنم رسید . :متفکر:

برای اینکه بشود کار را خیلی ساده تر ساخت شما جدولتان را با توجه به سیر عبور کالا تنظیم کنید به این صورت که :

109964

اگر به این شکل قابل قبول باشد بقیه مراحل درخواستی سرکار براحتی قابل انجام است .:کف:

hashemi.hanieh
شنبه 09 شهریور 1392, 09:15 صبح
خیلی ممنونم از اینکه وقت میذارین...
اما روند طی شدن بین انبار ها خیلی زیاده... و قابل پیش بینی نیست که بخواهیم برای هر محصول این کار رو انجام بدیم:ناراحت:

hashemi.hanieh
دوشنبه 11 شهریور 1392, 18:29 عصر
من خیلی سعی کردم... بالاخره با یه سری تلاش تونستم کار رو به اتمام برسونم... برنامه نهایی انبار رو میذارم تا دوستان هم استفاده کنن... البته بگم که این برنامه بر اساس نیاز شرکت تهیه شده و عمومیت نداره... خوشجال میشم انتقادات و نظراتتون رو مطرح کنین

دوستان با عرض پوزش یادم رفت داده ها رو پاک کنم... داده ها فرمالیته بوده و واسه تست برنامه بوده

saeed1234n
دوشنبه 11 شهریور 1392, 18:56 عصر
با سلام

دوست عزیز برای پاسخ سوال خود در پست 1 از چه راه کاری استفاده کردید ؟

hashemi.hanieh
سه شنبه 12 شهریور 1392, 00:00 صبح
من در ابتدا دو کوئری جداگانه برای ورود و خروج ایجاد کردم این دو کوئری در واقع میشن پایه کار
بعد داده ها رو به دو بخش تقسیم کردم
داده هایی که مقصدشان مبدا رکورد دیگری است: مثلا از بازار به انبار خشک از انبار خشک به زیر زمین از این ها یه کوئری ایجاد کردم
بعد هم برای یک سری داده هایی که مقصدشان مبدا رکورد دیگری نیست یه کوئری دیگه تشکیل دادم
در آخر هم این دو کوئری رو با هم JOIN کردم

در این میان به ناچار کوئری هایی میانی برای گروپ کردن نتایج کوئری مجددا تشکیل شد... اما اساس کار بر اساس جدا کردن داده ها بود... این تنها فکری بود که به ذهنم رسید.... شاید جواب بهینه دیگری هم وجود داشته باشه