PDA

View Full Version : افزایش حافظه بافر text area

mhabat
جمعه 08 شهریور 1392, 23:23 عصر
سلام.

من یک text area درست کردم .

حالا می خوام وقتی یک میلیارد اسم رو داخلش وارد کنم برنامه می هنگه!

خواستم ببینم راهی هست که حافظه بافر text area رو بیشتر کرد که دیگه هنگ نکنه؟...!

ممنون

MMSHFE
شنبه 09 شهریور 1392, 07:52 صبح
دوست عزیز، بطور دقیق مشخص نکردین هنگ کردن کجا اتفاق میفته؟ وقتی دارین 1 میلیارد اسم رو توی فرم، داخل TextArea وارد میکنید (Paste یا هر روش دیگه) یا وقتی به صفحه مقصد فرم منتقل میشین؟ اگه توی خود فرم این اتفاق میفته که ربطی به PHP نداره و مربوط به حافظه RAM سیستم خودتون و سیستم مدیریت حافظه مرورگری هست که استفاده میکنید و راه حلی هم قاعدتاً توسط PHP برای این مسئله وجود نداره ولی اگه توی صفحه مقصد داره این اتفاق میفته، باید توی تنظیمات php.ini حافظه در دسترس مفسر PHP رو تنظیم کنید. توی اینترنت دنبال Memory Settings in php.ini بگردین، مطلب در این باره زیاده. ضمناً از اونجا که پردازش چنین حجمی از اطلاعات، زمان بیشتری هم نیاز داره، بهتره با set_time_limit زمان اجرای اسکریپت رو افزایش بدین.

mhabat
شنبه 09 شهریور 1392, 10:44 صبح
ممنون.
میشه به جای set time limit از max_execution_time استفاده کنم؟ فرقی که نمی کنه؟

MMSHFE
شنبه 09 شهریور 1392, 11:10 صبح
set_time_limit یک Function توی PHP هست که زمان اجرای اسکریپت جاری رو مشخص میکنه ولی max_execution_time یکی از تنظیمات php.ini هست که زمان اجرای تمام اسکریپتهای PHP رو مشخص میکنه. کاربردشون هم مشخصه ولی زمانی که به php.ini دسترسی نداشته باشین (مثل اکثر هاستهای اشتراکی) اونوقت set_time_limit کار شما رو راه میندازه که طبیعتاً توی هر اسکریپتی که مینویسید، دستورش رو اضافه کنید یا اینکه توی یک فایل کلی مثل config بگذارین و توی تمام اسکریپتها اون فایل رو ضمیمه کنید.