PDA

View Full Version : سوال: CMS

mostafae
شنبه 09 شهریور 1392, 10:32 صبح
سلام.
شما به عنوان طراح سایت از سیستم مدیریت محتوای آماده استفاده میکنید یا خودتون سیستم مدیریت درست میکنید؟
چرا؟؟؟؟

Veteran
شنبه 09 شهریور 1392, 10:43 صبح
من خودم شخصا یک سیستم نوشتم واسه وبلاگم (البته هنوز شروع به کار نکرده(اشالا هفته بعدی))
یکی از دلایلش این بود که به عنوان نمونه کار ارائه بدم.:متفکر:

AliRezaPro
شنبه 09 شهریور 1392, 11:04 صبح
استفاده از سیستم های آماده کارها را راحت تر میکند و همینطور اگر هم روی یک سیستم قوی کار کنید قطعا میتواند تماما نیاز شما رو برطرف کند , از طرفی مزیت هایی که سیستم های open source دارد شناسایی باگ های سیستم و سعی در رفع آن توسط نویسنده است , در هر صورت اگر خودتون هم سیستم بنویسید برای کارهاتون , همه قسمت های آن برای شما قابل هضم است و به راحتی میتوانید آن را اشکال زدایی و گسترش دهید ,
نیازمندی های سیستم های open source مشخص شده , ماژولها و قالب های و پلاگین های بسیار زیادی برای سیستم های open source معمولا وجود داره که همگی سعی در رفع نیاز ها دارند , سیستمی که خودتان بنویسید باید وقت بسیار زیادی بگذارید تا به این مرحله برسید , ولی قطعا بازم نمیتواند تماما همه ی خوبی های سیستم های متن باز رو داشته باشد
دلایل خیلی زیادی وجود دارد, سیستم آماده ایی مانند WordPress , بسیار پشتیبانی عالیه ایی تو ایران و جاهای دیگر دارد, برای کوچکترین مسئله هم اگر جستجو کنید قطعا به جواب میرسید و در کل کارتان بسیار راحت و آسان میشود
اما برای تجربه و پیشرفت هم که شده سعی کنید یک سیستم برای خودتون بنویسید

kartuf
دوشنبه 11 شهریور 1392, 02:23 صبح
بستگی به نوع عمل کرد شما داره اگر واقعا قصد دارید برنامه نویس بشوید حتما فریم ورک ویا قوانین برنامه نویسی خود و ترجیحا در چهارچوب استاندارد رو داشته باشید چون متاسفانه اکثر دوستانی که لقب برنامه نویس رو یدک میکشند (البته جسارت به دوستان و استاتید بنده در این تالار نباشه) عملا درکی از برنامه نویس ندارند اونها مثل نسخه خوان های داروخونه هستند! که چند تگ و فانکشن در یک سیستم مدیریت محتوا رو بعضا بدون اینکه به کارایی اون آشنا باشند بکار میگیرند که شاید این دوستان رو قالب نویس بنامیم منصفانه تر باشه ولی اگر به دنبال مانور 100% هستید و مثل بنده دوستدارید هر چیزی که ارداه کردید خلق کنید شدیدا به شما توصیه میکنم شروع به نوشتن یک ساختار با اصول خودتون به همراه مطالعه بکنبد و در ابتدا نیاز های اولیه رو در نظر بگیرید
رفته رفته با احساس و مواجه با خلع ها میتونید برنامه خودتون رو نظم ببخشید اگر برنامه نویسی شی گرا بلدید که بر همون اساس کار کنید اگر نه حتما از روش ماژولار بر اساس فانکشن استفاده کنید تا از تکرار کد ها جلوگیری کنید