PDA

View Full Version : سوال: توضیحات و مستندات بازی دوز؟؟؟؟

shima4pk
شنبه 09 شهریور 1392, 11:35 صبح
با سلام

خواهش میکنم کمک کنید من احتیاج شدیدی به مستندات و توضیحات بازی دوز دارم

لطفاً کمک کنید

aliagamon
شنبه 09 شهریور 1392, 12:18 عصر
دقیقا نیازتون چیه؟میخواین چک کنین ببینین که تو فلان خونه مهره هست یا نه؟تو سی شارپ تا حالا دوز نساختم اما تو سی ++ با یه ارایه دو بعدی چک میکردم...یعنی هر مهره ای که طرف میزاره مثلا تو خونه:

dooz[i][j];

باید 4 خونه زیر چک بشه:

dooz[i-1][j-1];
dooz[i-1][j+1];
dooz[i+1][j-1];
dooz[i+1][j+1];

و البته باید باید خونه های با 2 فاصله هم چک بشه ...
اگه مشکلتون مورد بالا بوودد که امیدوارم ایده شو داده باشم ... اما اگه چیزه دیگه ای هست(یا مورد بالا به کارتون نمیاد یا نمیفهمین یا نمیتون اجرا کنین)مطرح کنید...

shima4pk
شنبه 09 شهریور 1392, 12:26 عصر
ممنون ولی من میخوام توضیحات کامل الگوریتم رو داشته باشم که چجوری کار میکنه

danialafshari
شنبه 09 شهریور 1392, 12:32 عصر
سلام
اینجا محل مناسبی برای پروژه های دانشجویی نیست
راهنمایی کردن و راهنمایی گرفتن در حل مشکل شما اشکالی نداره ولی جوری باشه که شما خودتون انجام بدید و یاد بگیرید نه اینکه صرفاَ راه حل رو دریافت کنید که مغایر با قوانین سایت هست
موفق باشید

aliagamon
شنبه 09 شهریور 1392, 13:05 عصر
خیلی پیچیده نیست شما از همون استفاده کنید تو شرط هاتون ....اول از همه برنامه تو ویندوز فرمه؟اگه اینطوری باشه شما یه ارایه مثلا سه در سه (بازی x - o) دارید....خوب حالا شما با کلیک رو هر خونه یه پیکچر باکس (علامت ایکس یا اوو) نمایش میدین....خوب حالا اون خونه تو ارایه خودتونو باید true کنید(من پیشنهاد میکنم ارایه بولین باشه)خوب بعد از اون باید یک سری شرط رو فراخوانی کنید که همون شرط های بالا هست....دیدین خیلی پیچیده نیست....
حالا اگه منظوور از دوز این دوز های مربعی باشه(که تو دوران مدرسه نقطه میزاشتیم هر مربع که کامل میشد حرف اول اسممونو مینوشتیم توش) الگوریتم یکمی فرق میکنه شما باید خونه های :

dooz[i+1][j];
dooz[i-1][j];
dooz[i][j+1];
dooz[i][j-1];
dooz[i+1][j+1];
dooz[i-1][j+1];
dooz[i+1][j-1];
dooz[i-1][j-1];

(ممکنه 1-2 حالت جا افتاده باشه همینطوری نوشتم)...
حالا با اینا کارتون راه میوفته یا بازم بیشتر توضیح بدم؟