PDA

View Full Version : اشکال در if

elahe.9817
شنبه 09 شهریور 1392, 19:22 عصر
var user = database.personality_id.FirstOrDefault();
if ((Master.FindControl("Lblusername") as Label).Text != "مهمان" && user.usertype=="مدیر")
{
Panel2.Visible = true;
Panel1.Visible = false;
}

چرا قسمت and رو اجرا نمیکنه منظورم اینه که user.username=="مدیر" رو اجرا نمیکنه اشکالش چیه؟

ahmad156
شنبه 09 شهریور 1392, 19:28 عصر
یعنی چی اجرا نمیکنه؟
اگر دو عبارت که مقدار Boolean داشته باشند عملگر and روی اونها اعمال بشه در صورتی که عبارت اول مقدار false باشه دیگه عبارت دوم بررسی نمیشه چون حتما and دو مقدار false میشه

elahe.9817
شنبه 09 شهریور 1392, 20:05 عصر
اینو که میدونم
من اول یه دستور select نوشتم بعد تو خط بعدی شرط if گذاشتم که اگه Label.Text= "مهمان"! و user.usertype=="مدیر" باشه شرط رو اجرا کنه اما قسمت user.usertype=="مدیر" رو بررسی نمیکنه اینگار داده های که از دیتابیس select کردم رو نمتیونه بخونه ..............نمیدونم چرا ؟

elahe.9817
دوشنبه 11 شهریور 1392, 17:28 عصر
کمک .................کمک

Mohandes2009
دوشنبه 11 شهریور 1392, 18:17 عصر
دلیلی نداره این را بزاری (Master.FindControl("Lblusername") as Label).Text != "مهمان" وقتی user.usertype=="مدیر" درست باشه عملی که میخوای انجام میشه اگه غلط باشه که دیگه انجام نمیشه

elahe.9817
جمعه 15 شهریور 1392, 00:09 صبح
اخه این جوری هم امتحان کردم ولی باز هم همون نتیجه ست به نظرتون کدم ایراد داره؟در واقع اصلا این تکه کد رو نمیبینه
var user_name = database.personality_id.FirstOrDefault();
if (user_name.usertype == "مدیر")
{
Panel2.Visible = true;
Panel1.Visible = false;
}

تو رو خدا کمک کنید میخوام پروژه رو تحویل بدم فقط معطل این کد موندم

amin750
جمعه 15 شهریور 1392, 01:00 صبح
بیشتر راجع به کد این صفحه تون توضیح بدید تا کمکتون کنیم

General-Xenon
جمعه 15 شهریور 1392, 05:59 صبح
var user = database.personality_id.FirstOrDefault();
if ((Master.FindControl("Lblusername") as Label).Text != "مهمان" && user.usertype=="مدیر")
{
Panel2.Visible = true;
Panel1.Visible = false;
}

چرا قسمت and رو اجرا نمیکنه منظورم اینه که user.username=="مدیر" رو اجرا نمیکنه اشکالش چیه؟
نبایدم اجرا کنه چون شرط اولت درست نیست . اما اگر می خوای که شرط دوم رو هم چک کنه باید به جای &&(و) از ||(یا) استفاده کنی...