PDA

View Full Version : سوال: اینترنت اکسپلورر کلافم کرده! بگید چیکار کنم

DariushGreat
یک شنبه 10 شهریور 1392, 13:57 عصر
سلام
آقا من دارم قالب طراحی می کنم. این اینترنت اکسپلورر منو بدجور کلافه کرده. هر سری یه بساط دارم سرش! از CSS3 و HTML5 پشتیبانی نمی کنه. از jQuery به جاش استفاده می کنم عملا فقط تا اینترنت اکسپلورر 9 جواب می ده و ورژن های ماقبل ساپورتش نمی کنن. می دونم فقط 14% از کاربران جهانی از اکسپلورر 8 استفاده می کنن ولی می تونم بهتون تضمین بدم که 10% شون ایرانی هستن... :افسرده:
یه اسکریپت به نام مدرنایزر هم پیدا کردم ولی هیچی ازش سر در نیاوردم...
من الان به این مرورگر بیشعور چطور بفهمونم که بدون مشکل المان های jQuery و CSS3 رو پشتیبانی کنه؟
کمکم کنید دق کردم... :اشتباه::گریه:

s2/mri
یک شنبه 10 شهریور 1392, 14:05 عصر
درود

فک کنم همه طراح ها درکت کنن چی میگی. کیه که با IE مشکل نداشته باشه

اول اینکه اکثرا میگن قید IE رو بزنیم. خود من با این نظر مخالفم.

برا HTML5 از html5shiv.js استفاده کن . برای CSS3 از فایل PIE.htc و سعی کن از فریم ورک های CSS استفاده کنی که با IE زیاد دردسر نداشته باشی.

موفق باشی

mehbod.rayaneh
یک شنبه 10 شهریور 1392, 14:42 عصر
سلام
رههایی ک دوستمون گفتن خوبه و خیلی میتونه کمک کنه.
به علاوه اونها شما میتونید 1 استایل جدا برا ie بنویسید ک دیگه مشکل پیش نیاد!

<!--[if !IE]><!--> <link type="text/css" rel="stylesheet" href="../ie.css" /> <!--<![endif]-->

DariushGreat
یک شنبه 10 شهریور 1392, 15:17 عصر
درود

فک کنم همه طراح ها درکت کنن چی میگی. کیه که با IE مشکل نداشته باشه

اول اینکه اکثرا میگن قید IE رو بزنیم. خود من با این نظر مخالفم.

برا HTML5 از html5shiv.js استفاده کن . برای CSS3 از فایل PIE.htc و سعی کن از فریم ورک های CSS استفاده کنی که با IE زیاد دردسر نداشته باشی.

موفق باشی

ممنون دوست من
برای PIE.htc دستور behavior رو که می نویسم، اصلا اثر نداره :ناراحت: وقتی هم که لود می کنم کلی ارور اسکریپت میاد که گیر میدن به این فایل. راه دیگه ای نداره؟
اصلا شکل دقیق اتچ کردنش چجوریه؟ شاید من دارم راه رو اشتباه می رم. سایت مرجعش هم توضیح زیادی ننوشته بود که بفهمم.

سلام
رههایی ک دوستمون گفتن خوبه و خیلی میتونه کمک کنه.
به علاوه اونها شما میتونید 1 استایل جدا برا ie بنویسید ک دیگه مشکل پیش نیاد!

<!--[if !IE]><!--> <link type="text/css" rel="stylesheet" href="../ie.css" /> <!--<![endif]-->

ممنون از شما
یعنی می گی استایل ساده و جداگانه بنویسم براش که بااین دستور شرطی هر کی با اکسپلورر باز می کنه اون اجرا بشه؟

mehbod.rayaneh
یک شنبه 10 شهریور 1392, 16:05 عصر
بلی! دقیقا! البته ن همه استایلها را! فقط اونایی ک ساپورت نمیشن را جور دیگه باید بفهمونید ب ie!

qartalonline
یک شنبه 10 شهریور 1392, 16:16 عصر
راهکارها رو دوستان گفتند.

شما طوری طراحی کنید که قالب رو تو ie به ریخته نشون نده فقط همین دیگه لازم نیست افکتها یا استایل های css3 رو هم نمایش بده. بلاخره باید تفاوتی بین ie و سایر مروگرها وجود داشته باشه.

آیا مساوی هستند کسانی که از مرورگر اینترنت اکسپلورر استفاده میکنند با کسانی که از مرورگر اینترنت اکسپلورر استفاده نمیکنند؟

s2/mri
یک شنبه 10 شهریور 1392, 16:58 عصر
ممنون دوست من
برای PIE.htc دستور behavior رو که می نویسم، اصلا اثر نداره وقتی هم که لود می کنم کلی ارور اسکریپت میاد که گیر میدن به این فایل. راه دیگه ای نداره؟
اصلا شکل دقیق اتچ کردنش چجوریه؟ شاید من دارم راه رو اشتباه می رم. سایت مرجعش هم توضیح زیادی ننوشته بود که بفهمم.

در مورد فایل PIE تو همین تالار توضیحات زیادی داده شده. درسته رو فایل های اسکریپت تاثیر زیادی میذاره ولی اگه فایل PIE درست باشه باید درست کار کنه!

box-shadow:0px 0px 2px #000000;
behavior:url('files/PIE.htc');
-pie-background: linear-gradient(top,#006633, #003333);/*IE 6 - 8 CSS3 PIE*/

من عیننا کدی رو که استفاده کردم و جواب گرفتم و براتون گزاشتم. شما بررسی کنید اگه جواب نداد کدتونو بذارید(فایل PIE باید 41کیلو بایت باشه!)

آیا مساوی هستند کسانی که از مرورگر اینترنت اکسپلورر استفاده میکنند با کسانی که از مرورگر اینترنت اکسپلورر استفاده نمیکنند؟

صد درصد تعداد کمی از افراد از IE استفاده میکنن ولی Cross Browser بودن سایت چی؟ مگه اینکه IE رو مرورگر به حساب نیاریم!!

qartalonline
یک شنبه 10 شهریور 1392, 18:34 عصر
صد درصد تعداد کمی از افراد از IE استفاده میکنن ولی Cross Browser بودن سایت چی؟ مگه اینکه IE رو مرورگر به حساب نیاریم!!

منظور من این نبود که کاربران که از ie استفاده میکنند رو نادیده بگیریم.
من میگم طراحی سایت باید بگونه باشه که تو همه مرورگرها بدون کوچکترین به هم ریختگی قابل نمایش باشه.
اگه این مسلئه رعایت بشه میمونه یه سری استایل های تزینی مثل سایه دادن به عناصر و متن و بکگراند و ... که اگه نباشه هم مهم نیست. چون اگه کاربر بخواد از تکنولوژی های جدید استفاده کنه باید از نظر سخت افزاری و نرم افزاری بروز باشه.

مثلا وقتی سیم کارت رایتل مکالمه تصویری ارائه میده (مثلا) اگه کسی بخواد از این امکانات استفاده کنه خوب مسلما باید گوشیش امکان مکالمه تصویری رو داشته باشه در غیر اینصورت فقط میتونه از اون به عنوان سیم کارت عادی استفاده کنه.

DariushGreat
یک شنبه 10 شهریور 1392, 20:43 عصر
در مورد فایل PIE تو همین تالار توضیحات زیادی داده شده. درسته رو فایل های اسکریپت تاثیر زیادی میذاره ولی اگه فایل PIE درست باشه باید درست کار کنه!

box-shadow:0px 0px 2px #000000;
behavior:url('files/PIE.htc');
-pie-background: linear-gradient(top,#006633, #003333);/*IE 6 - 8 CSS3 PIE*/

من عیننا کدی رو که استفاده کردم و جواب گرفتم و براتون گزاشتم. شما بررسی کنید اگه جواب نداد کدتونو بذارید(فایل PIE باید 41کیلو بایت باشه!)

پک رو دانلود کردم. دو فایل htc و دو تا js هست. دقیقا باید کدوما رو معرفی کنم به html؟
فایل ها رو که کپی می کنم و کد بالا رو می زنم اصلا اتفاقی نمی افته :گیج: دقیقا باید چیکارا کنم؟

tadayoni
یک شنبه 10 شهریور 1392, 22:44 عصر
اینترنت اکسپلورر رو با یه شرط کوچیک از دور خارج کن تا سایتت رو اون کلا اجرا نشه . این راحت ترین راهه :چشمک:

pary_daryayi
دوشنبه 11 شهریور 1392, 08:00 صبح
اینترنت اکسپلورر رو با یه شرط کوچیک از دور خارج کن تا سایتت رو اون کلا اجرا نشه . این راحت ترین راهه :چشمک:
چطوری این کار رو میشه انجام داد ؟

omidabedi
دوشنبه 11 شهریور 1392, 10:43 صبح
چطوری این کار رو میشه انجام داد ؟

کار درستی نیست اینکار.
بهترین راه که نخوای از js استفاده کنی اینه که با css یه استایل جاگانه بنویسی برای هر ورژن ie بنویسی (فقط برای نمایش صحیح و قابل استفاده بودن سایت)
مثال :

<!--[if lt IE 9]>
.body-wrapper {
width:1020px;
margin:50px auto;
position:relative;
}
<![endif]-->

omidabedi
دوشنبه 11 شهریور 1392, 11:05 صبح
if(preg_match('/(?i)msie [1-8]/',$_SERVER['HTTP_USER_AGENT']))
{
// if IE<=8
include ( TEMPLATEPATH . '/notice.php' );
exit;
}
else
{
// if IE>8
}

بعد در فایل notice.php هم هرکاری خواستی میکنی/مثلا میگی مرورگر شما ie هست برای استفاده از تمامی امکانات سایت از فلان استفاده کنید