PDA

View Full Version : سوال: زمان استفاده نشدن برنامه توسط کاربر (وقتی برنامه باز است)

mehrdad1991h
یک شنبه 10 شهریور 1392, 16:16 عصر
سلام
اقا ویندوز را دیدید که وقتی ازش استفاده نمیکنیم لاک میشه و.....
تقریبا چنین حالتی میخوام برای برنامه ایجاد کنم که مثلا اگر کاربر 2 دقیقه از برنامه استفاده نکرد لاک بشه و از کاربر یوزر / کد / ... بخواهد

حالا مشکل/سوال من اینجاست که :

چگونه میتوانم تشخیص دهم برنامه کاری درش صورت نمیگیره ؟

سپاس

nunegandom
یک شنبه 10 شهریور 1392, 16:52 عصر
سلام
http://stackoverflow.com/questions/5882658/how-to-detect-my-application-is-idle-in-c

مهرداد صفا
یک شنبه 10 شهریور 1392, 18:57 عصر
با سلام.
ببه سادگی! از یک تایمر و یک متغیر عمومی استفاده کنید، به طوری که با tic تایمر یک واحد به متغیر شمارنده اضافه کنید و چک کنید که اگر به یک مقدار خاص رسید.... برای قفل کردن برنامه و ... اتفاق بیفتد. در رویدادهای مربوط به موس و صفحه کلید هم شمارنده را صفر کنید.

mehrdad1991h
یک شنبه 10 شهریور 1392, 19:54 عصر
سلام
http://stackoverflow.com/questions/5882658/how-to-detect-my-application-is-idle-in-c

این که ماله خود ویندوزه !

با سلام.
ببه سادگی! از یک تایمر و یک متغیر عمومی استفاده کنید، به طوری که با tic تایمر یک واحد به متغیر شمارنده اضافه کنید و چک کنید که اگر به یک مقدار خاص رسید.... برای قفل کردن برنامه و ... اتفاق بیفتد. در رویدادهای مربوط به موس و صفحه کلید هم شمارنده را صفر کنید.

خیلی ساده کردی دیگه !!!!
فقط رویداد های خود فرم را که نباید چک کنیم که رویداد تمام کنترل ها را باید چک کنیم و اگر اتفاقی افتاد 0 کنمش....
غیر از اینه ؟
میشه رویداد هایی که باید چک شوند را نام ببری ؟
آخه یکی دوتا رویداد نیست که....!!!!

aliagamon
یک شنبه 10 شهریور 1392, 20:12 عصر
با زمیمه مشکلتون حل نمیشه؟:..................................... :چشمک:

danialafshari
یک شنبه 10 شهریور 1392, 20:14 عصر
این که ماله خود ویندوزه !

خیلی ساده کردی دیگه !!!!
فقط رویداد های خود فرم را که نباید چک کنیم که رویداد تمام کنترل ها را باید چک کنیم و اگر اتفاقی افتاد 0 کنمش....
غیر از اینه ؟
میشه رویداد هایی که باید چک شوند را نام ببری ؟
آخه یکی دوتا رویداد نیست که....!!!!

سلام
مگر روی کنترل نباید حرکت کنید؟
همونطور که آقای صفا گفتند یک متغیر قرار میدی و به محض اینکه Move یا keypress اتفاق افتاد این متغیر 0 میشه و از نو شروع می کنه
مانند ویندوز، که تا وقتی که mouse را حرکت ندید یا کلیدی از صفحه کلید نزنید به تایم خاصی که رسید ویندوز قفل میشود
موفق باشی

mehrdad1991h
سه شنبه 12 شهریور 1392, 11:39 صبح
با زمیمه مشکلتون حل نمیشه؟:..................................... :چشمک:

ضمیمه را ندیدم ولی فهمیدم چی میگن !
نیازی به ضمیمه نیس دیگه در اون حد....

سلام
مگر روی کنترل نباید حرکت کنید؟
همونطور که آقای صفا گفتند یک متغیر قرار میدی و به محض اینکه Move یا keypress اتفاق افتاد این متغیر 0 میشه و از نو شروع می کنه
مانند ویندوز، که تا وقتی که mouse را حرکت ندید یا کلیدی از صفحه کلید نزنید به تایم خاصی که رسید ویندوز قفل میشود
موفق باشی

دقیقا همین کار را انجام دادم
ولی در ریموت دسکتاپ به مشکل برخورد کردم !!!! اصلا انگار نه انگار که کاری صورت میگیره و سر تایم مشخص شده برنامه قفل میشه
در صورتی که فرم را جا به جا کنم تایم 0 میشه در صورتی که روی خود فرم کلیک کنم و... تایم صفر میشه
ولی هنگامی که دارم از کنترل های درون فرم استفاده میکنم تایم 0 نمیشه !!!