PDA

View Full Version : سوال: حذف بکگراند picturebox

Fardin-Programmer
سه شنبه 12 شهریور 1392, 08:50 صبح
با درود به دوستان برنامه نویس اگه میشه منو توی این مشکل راھنمایی کنید ، مشکل من اینه وقتی یک فایل png توی picturebox ميارم ميخوام هر چی پشت عکس ھست دیده بشه ولی نمیشه ، لطفا راھنماییم کنید با سپاس

aliagamon
سه شنبه 12 شهریور 1392, 09:22 صبح
اینو بزار تو فرم لود:

PictureBox1.BackColor = Color.Transparent

Fardin-Programmer
سه شنبه 12 شهریور 1392, 11:02 صبح
اینو بزار تو فرم لود:

PictureBox1.BackColor = Color.Transparent

نمیشه ، باز اون رنگ کرمی نمی زاره تصویر پشتی دیده بشه توی vb6 می تونستم به راحتی با کامپیونت alphaimage فایل png بیارم و پشتشم دیده بشه ، کسی نیست کمک کنه

biyarjomandi
سه شنبه 12 شهریور 1392, 11:52 صبح
دوست عزیز بعضی از عکس ها دارای بکراند سفید هستند و بکگراند سفید در واقع جزئی از عکس شماست . عکس خود را در برنامه هایی مثل فوتوشاپ باز کنید و بک گراند سفید را حذف کرده و با فرمت هایی مثل PNG و یا TIF ذخیره نمایید . بعد عکس را در Picture box وارد کرده و همچنین خاصیت backcolor را روی Transparent قرار دهید.

Fardin-Programmer
سه شنبه 12 شهریور 1392, 12:31 عصر
دوست عزیز بعضی از عکس ها دارای بکراند سفید هستند و بکگراند سفید در واقع جزئی از عکس شماست . عکس خود را در برنامه هایی مثل فوتوشاپ باز کنید و بک گراند سفید را حذف کرده و با فرمت هایی مثل PNG و یا TIF ذخیره نمایید . بعد عکس را در Picture box وارد کرده و همچنین خاصیت backcolor را روی Transparent قرار دهید.

عکسی که من دارم زمینه اش transparent هست ولی بازم نمیشه حالا هی بگید کوچ کنید بیاد vb.net

biyarjomandi
سه شنبه 12 شهریور 1392, 15:08 عصر
خوب پیکچر باکس شما روی چه چیزی قرار گرفته ؟ باید فرزند آن شی باشد بطور اتوماتیک معمولا فرم بعنوان والد می باشد ولی شما میتوانید آن را با کد ذیل تغییر دهید .
Picturebox1.parent= form1

Fardin-Programmer
سه شنبه 12 شهریور 1392, 15:46 عصر
خوب پیکچر باکس شما روی چه چیزی قرار گرفته ؟ باید فرزند آن شی باشد بطور اتوماتیک معمولا فرم بعنوان والد می باشد ولی شما میتوانید آن را با کد ذیل تغییر دهید .
Picturebox1.parent= form1

من می خوام یک عکسو رو عکس دیگه بزارم بعد عکس زیری ھم دیده بشه این کارو گفتید به صورت زیر اانجام دادم ولی باز نتیجه نگرفتمpicturebox2.parent=picturebox1

Fardin-Programmer
چهارشنبه 13 شهریور 1392, 09:00 صبح
کسی نیست کمک کنه!! با این وجود فکر نکنم vb.net برای کار ھای گرافیکی خوب باشه اگه نه لطفا راھنماییم کنید

Mani_rf
چهارشنبه 13 شهریور 1392, 09:51 صبح
کسی نیست کمک کنه!! با این وجود فکر نکنم vb.net برای کار ھای گرافیکی خوب باشه اگه نه لطفا راھنماییم کنید

ارتباطی به VB.net نداره. شما تکنولوژی رو اشتباه انتخاب کردی. برای کار های گرافیکی باید از WPF استفاده کنی نه Windows Form. برای اطلاعات بیشتر جستجو کن

Fardin-Programmer
چهارشنبه 13 شهریور 1392, 10:56 صبح
ارتباطی به VB.net نداره. شما تکنولوژی رو اشتباه انتخاب کردی. برای کار های گرافیکی باید از WPF استفاده کنی نه Windows Form. برای اطلاعات بیشتر جستجو کن

این که دیگه picturebox ھم نداره بعدشم من می خوام برنامه به صورت اجرایی باشه

Mani_rf
چهارشنبه 13 شهریور 1392, 13:16 عصر
همه چیزهایی که گفتی و میخای رو داره. جستجو کن