PDA

View Full Version : سوال: خطا در اتصال به بانک اطلاعاتی در لینوکس PHP MySQL

Soheyl2
سه شنبه 12 شهریور 1392, 10:31 صبح
سلام؛
روی Local و سرور ویندوز وقتی صفحه PHP MySQL رو اجرا می کنم بدون هیچ مشکلی اجرا میشه؛
اما وقتی روی سرور لینوکس با cPanel چک می کنم خطای زیر رو میده :

Access denied for user 'UserName' to database 'DatabaseName'

بارها و بارها اطلاعات نام کاربری و رمز عبور رو چک کردم؛ دسترسی رو هم چک کردم؛ بانک اطلاعاتی رو حذف کردم و مجددا ساختم, ولی نتیجه ای نداد.

کسی از دوستان میدونه مشکل از کجاست ؟

تشکر.

Jason.Bourne
سه شنبه 12 شهریور 1392, 10:55 صبح
اگر اشتباه نکرده باشم، در cPanel نام کاربری که اجازه دسترسی به MySQL را دارد، ترکیبی از نام کاربری فوق و ناک اکانت cPanel شما است.
مثلا اگر username شما برای اتصال به پایگاه داده ali است و کد کاربری اکانت cPanel شما test است، در نهایت کد کاربری که به دیتابیس دسترسی دارد test_ali یا testali هستش (مطمئن نیستم که کدوم یکی هستش).

در ضمن از درست بودن آدرس سرور Mysql اطمینان پیدا کنید ( همیشه localhost یا 127.0.0.1 نیست). در این مورد با پشتیبانی هاست تماس بگیرید.

AliRezaPro
سه شنبه 12 شهریور 1392, 11:47 صبح
مشکلتات را احتمالا باید با mysql در cpanel حل کنید
اینجا رو هم ببینید :

http://www.geeklog.net/faqman/index.php?op=view&t=44

Soheyl2
سه شنبه 12 شهریور 1392, 12:05 عصر
با تشکر بسیار فراوان از Jason و علیرضا عزیز بابت وقتی که گذاشتید;
Jason عزیز صحبت شما درست است, ولی من بعنوان نمونه نوشتم UserName و DatabaseName.
مشکل بالاخره برطرف شد, و ایراد هم از شخص بنده بود.
یادم تو نسخه های قبلی CPanel وقتی یک نام کاربری برای بانک اطلاعاتی تعریف می کردی همزمان همون موقت انتخاب می کردی که اجازه ی دسترسی به فلان بانک رو به این نام کاربری بده.
با تصور اینکه همچنان اینگونه هستش, من دکمه Add نهایی که برای تائید اجازه دسترسی نام کاربری به بانک اطلاعاتی بود رو توجهی نمی کردم. (!)
به همین راحتی!

یادم رفته بود دسترسی کاربر رو به بانک اطلاعاتی بدم.

بازم بابت وقتی که گذاشتید بسیار سپاسگذارم.
:تشویق: