PDA

View Full Version : سرچ پیشرفته شبیه سرچ گوگل

code_project
سه شنبه 12 شهریور 1392, 11:02 صبح
سلام دوستان عزیز
من توی برنامه ام یه بانک اطلاعاتی دارم که حدود 100 هزارتا شرح کالا داره و کاربر بایستی از بین این آیتم ها شرح مورد نظرش را پیدا کنه. از من یه سرچ شبیه گوگل خواستن. فرض کنید آیتم های زیر موجوده و یک text box دارم که کاربر عبارت جستجو را وارد میکنه و تو رویداد text change اون نتایج را نشون میده.

1-کابل 8 متری مسی
2-کابل 16 متری مسی روکش دار آبی رنگ
3-کابل 16 متری بدون روکش

حالا میخوام اگه کاربر سرچ کرد "کابل آبی"، سطر دوم توی نتایج جستجو به نمایش در بیاد. چکار باید بکنم؟؟؟

biyarjomandi
سه شنبه 12 شهریور 1392, 11:46 صبح
سوال شما خیلی کلی هست و اگر بخوام برات بگم خودش یک پروژه کامله ؟ حداقل کد های مربوط به سرچ خودتون رو بزارید تا ببینیم در کجا و از چه کدهایی استفاده کردید . تا کامل تر کنم و بتونم راهنمایی کنم .

code_project
سه شنبه 12 شهریور 1392, 12:15 عصر
سرچ من از لایک استفاده میکنه اما تک کلمه ایه. مثلا اگه کلمه "کابل" را سرچ کنم هرجا کابل داشته باشه را میاره(چه اول، چه وسط و چه آخر). اما من سرچ چند کلمه ای میخوام با این تفاوت که اگه کلمات پشت سر هم نباشن، جستجو نتیجه بده.

code_project
سه شنبه 12 شهریور 1392, 12:39 عصر
تو را خدا!!!!

Mani_rf
سه شنبه 12 شهریور 1392, 12:44 عصر
تو سایت جستجو کن AutoComplite قبلا مطرح شده .

Mani_rf
سه شنبه 12 شهریور 1392, 12:48 عصر
این هم لینک اون تاپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?409499-%D8%AA%D9%86%D8%B8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9%DB%8C-combobox)

mc_laren
سه شنبه 12 شهریور 1392, 21:41 عصر
برای این کار رشته ورودی که همون Text کنترل Textbox رو می باشد رو با استفاده از دستور Split و با ورودی یک فاصله یعنی " " فراخوانی کن و نتیجش رو توی یک ارایه بریز و بعد توی دستور like قبل و بعد هرکدام از عناصر آرایه یک % قرار بده

dim StrSql() as string=me.textbox1.text.split(" ")
dim StrLike as string
for i as byte=0 to ubound(strsql)-1
StrLike+="%"+StrSql(i)+"%"
next

شرمنده دوست عزیز اگه کد مشکلی داشت ، مربوط به اینه که بدون ویژوال استادیو نوشتم و مشکل از حافظه من بوده