PDA

View Full Version : سوال: ساخت فایل های سفارشی

immortalsoull
سه شنبه 12 شهریور 1392, 18:39 عصر
سلام دوستان می خیلی وقته دنبال این جواب می گردم اگه کسی لطف کنه جوابشو بگه حسابی ممنونش می شم .
من دونبال این بودم که وقتی فایل هامو از داخل برنامه ذخیره می کنم تو فولدری یا وقتی برنامرو بستم با کلیک بر روی اون فایل اون اطلاعات داخل اون فایل در برنامه من باز بشه مثل فایل های پسوند bat که در محیط cmd باز می شه و یکسری عملیات رو انجام می ده ممنون میشم جوابمو بدین :بوس:

danialafshari
سه شنبه 12 شهریور 1392, 20:22 عصر
سلام
شما می تونی یک پسوند خاص بوجود بیاری
و در برنامه چک کنی اگر اون فایل با پسوند مجاز بود توسط دستورات Args از طریق برنامه شما باز بشه
از نمونه ی این تاپیک می تونی استفاده کنی
http://barnamenevis.org/showthread.php?416758-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-txt&p=1863946#post1863946
موفق باشی

bitasoft.ir
سه شنبه 12 شهریور 1392, 21:21 عصر
سلام دوستان می خیلی وقته دنبال این جواب می گردم اگه کسی لطف کنه جوابشو بگه حسابی ممنونش می شم .
من دونبال این بودم که وقتی فایل هامو از داخل برنامه ذخیره می کنم تو فولدری یا وقتی برنامرو بستم با کلیک بر روی اون فایل اون اطلاعات داخل اون فایل در برنامه من باز بشه مثل فایل های پسوند bat که در محیط cmd باز می شه و یکسری عملیات رو انجام می ده ممنون میشم جوابمو بدین :بوس:

در تائید و ادامه فرمایش دوستمون یه نگاهی هم اگر به اصول ساخت انواع فایلها هم بندازین بد نیست. در ایتدا بهتره قالب فایلهایی که ذخیره می شوند رو بشناسین که بتونین کلا یه فایل با قالب جدید ایجاد کنین که امنیتش هم بیشتر باشه.