PDA

View Full Version : جابه جایی برنامه به سیستم دیگر

jd.mn98
سه شنبه 12 شهریور 1392, 19:50 عصر
سلام دوستان
من یه برنامه نوشتم با بانک اطلاعاتی sql server 2008 r2 حالا می خوام این برنامم رو روی سیستمی دیگر نصب کنم.
من برای برنامم ستاپ ساختم و فایل های mdf,ldf برنامم رو توی StartUpPath برنامم قرار دادم و در قسمت پیش نیاز ها تیک sql server 2008 express رو زدم و ستاپ رو ساختم و بردم روی سیستمی دیگر اون رو نصب کردم ولی موقع اجرا موقع اتچ کردن دیتابیسم ارور داد و اتچ نشد
1- حالا می خوام بدونم باید چیکار کنم تا برنامم روی سیستم دیگر با دیتابیس کار کنه ؟
2- این sql server 2008 express رو که تیک زدم می تونه دیتابیس های sql server 2008 r2 رو بخونه؟
3- اگر نمی تونه من باید چه نسخه ای از sql server express مخصوص sql server 2008 r2 رو دانلود کنم(اگه میشه لینک بزارید) ؟

در ضمن این رو هم بگم که من با جابه جایی فایل های mdf,ldf به یه فولدر دیگه در سیستم خودم به این خطا موقع اتچ کردن خوردم که انگاری پرمیشن روی فایل ها قرار گرفته بود و من با run as adminstrator کردن اس کیو ال سرورم موقع اتچ کردن متوجه شدم که پرمیشن های فایل ها تغییر کرد و درست شد
4- حالا این رو هم می خواستم بدونم چجوری میشه با جابه جایی فایل های mdf , ldf پرمیشن های آن ها تغییر نکنه ؟؟ (این عکس رو هم گذاشتم چون اون خطا رو نشون میده اگه واضح نبود روی عکس کلیک راست کنید و view image را بزنید) توی خطا نوشته :
Unable to open the physical file "DataBase Path" Operating system error 5: "5(failed to retrieve text for this error .Reason: 15105
شماره ی خطای ارور هم 5120 می باشد.
110130
دوستان من خیلی جستجو کردم ولی به نتیجه ی درستی نرسیدم
اگه میشه راهنماییم کنید و این تاپیک رو پاک نکنید

bitasoft.ir
سه شنبه 12 شهریور 1392, 21:19 عصر
سلام
نسخه SQL تو اولی هر چی بود باید تو دومی هم همون باشه

اکسپرس معمولا با R2 مشکل داره
یعنی R2 ظاهرا نسخش بالاتره.

ordebehesht
سه شنبه 12 شهریور 1392, 22:44 عصر
احتمالا اینستنس مربوطه نصب نیست باید همون هم نصب باشه اگه تو sql express ایجاد دیتا بیس کزردی همون باید نصب باشه اگه local کار کردی باید همون نصب باشه

cisco ++
چهارشنبه 13 شهریور 1392, 09:04 صبح
به جواب رسیدی؟
تو سیستم خودت هر مدلی sql رو نصب کردی تو سیستم مقصد هم همون شکل نصب کن . local یا mixed
درضمن باید درنظر داشته باشی که موقع اضافه کردن فایلهای دیتابیس به ستاپ ، باید و حتما دیتابیست offline باشه تا خطا نده و اضافه بشه

jd.mn98
چهارشنبه 13 شهریور 1392, 10:51 صبح
من دیتابیسم رو دیتچ میکنم و در StartUpPth برنامم گذاشتم و ستاپ ساختم
تو سیستم خودم هم SQL Server 2008 R2 RTM نصبه.

من جستجویی که کردم دیدم خود این R2 هم اکسپرس داره اما نمی دونم کدومش رو باید نصب کنم یکی آخرش نوشته SP1 یکی هم نوشته SP2 یکی هم نوشته RTM
این رو هم بگم که برنامم تحت شبکه نیست موقع کانکت شدن به SQL من دات یا همون نقطه رو می زنم فکر کنم این همون (local) باشه!

احتمالا اینستنس مربوطه نصب نیست باید همون هم نصب باشه اگه تو sql express ایجاد دیتا بیس کزردی همون باید نصب باشه اگه local کار کردی باید همون نصب باشه
ایستنس چیه ؟؟؟ کجا میشه گیرش آورد؟؟؟

همون طور که گفتم من توی اکسپرس ننوشتم توی sql server 2008 r2 نوشتم:چشمک:

دوستان کسی این مشکل دوم من یعنی اون اروری که به علت پرمیشن میده رو نمی دونید(unable to open physical...)

jd.mn98
چهارشنبه 13 شهریور 1392, 11:29 صبح
کسی نبود؟؟:عصبانی++:
دوستان لطفا:ناراحت:

jd.mn98
چهارشنبه 13 شهریور 1392, 12:16 عصر
دوستان من چند تا لینک برای دانلود نسخه ی اکسپرس R2 پیدا کردم حالا نمی دونم کدومش رو باید دانلود کنم

1- Download Microsoft SQL Server 2008 R2 RTM - Express from Official Microsoft Download Center (http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=3743)

2- Download Microsoft® SQL Server® 2008 R2 SP2 - Express Edition from Official Microsoft Download Centre (http://www.microsoft.com/en-in/download/details.aspx?id=30438)

روی لینک اولی که میرم دانلود کنم یه صفحه میاره با سه تا گزینه که من دو تای اولش رو میفهمم چیه ولی اون سومیه رو نمیدونم چیه

روی لینک دومی که میرم اصلا نمیدونم اونا چی هستن

همون طورکه گفتم ورژن اس کیو الم آخرش نوشته RTM

jd.mn98
چهارشنبه 13 شهریور 1392, 16:24 عصر
دوستان سوال قبلیه منو فراموش کنید

یه سوال اساسی تر دارم
دقدقه ی من اینه که فایل mdf,ldf دیتابیسم رو که جابه جا میکنم روش پرمیشن قرار میگیره چجوری اونو رفعش کنم ارورشم که گفتم در پست اولم گذاشتم. لطفا کمکم کنید
من یه چیزایی درباره ی توابع API شنیدم که میشه با اون ها این پرمیشن ها رو برداشت ، درسته؟؟!!!