PDA

View Full Version : سوال: خطای unable to open.....

jd.mn98
چهارشنبه 13 شهریور 1392, 17:18 عصر
دوستان من فایل های mdf , ldf دیتابیسم رو جا به جا کردم و به یه فولدر دیگه بردم حالا که می خوام اونا رو اتچ کنم این خطا رو به من میده
این دیتابیسم رو به برنامم متصل کردم و وقتی که از طریق برنامه هم خواستم اتچ کنم همین ارور رو داد
من در تاپیک های دیگه و تالار های دیگه هم گفتم ولی هیچ جوابی به من نرسیده برای همین گفتم صریح در همین تاپیک این مشکل رو بیان کنم
110160

omidamiry
چهارشنبه 13 شهریور 1392, 17:47 عصر
خسته نباشی

دلیل این مشکل اینه که sql اطلاعات مختصر این فایل ها رو ذخیره کرده و چون تشابه پیش میاد اینم میشه

بانکت رو از sql دی اتچ کن بعدا جدیدرو اتچ کن

اگه نشد 99 درصد بایستی ویندوز عوض کنی

SokooteShab1
چهارشنبه 13 شهریور 1392, 17:49 عصر
قبل از اینکه فایل ها رو جابجا کنید detach کردین؟ برای باز کردن sql managemaent از run as admin.. استفاده کن و اگه باز هم مشکل حل نشد permission for user فولدری که دیتا بیس رو توش ریختی رو به full control تغییر بده امید وارم مشکلت حل بشه.

jd.mn98
چهارشنبه 13 شهریور 1392, 18:06 عصر
من هم همین کار رو کردم run as adminstrator کردم مشکل حل شد
اما وقتی برنامه رو در سیستم های دیگه اجرا کنیم و با این ارور موقع اتچ کردن برخورد کنیم دیگه اس کیو الی نیست که run as adminstrator بزنیم و با اون اتچ کنیم تا مشکل حل بشه

jd.mn98
چهارشنبه 13 شهریور 1392, 19:21 عصر
چی شد پس؟؟؟؟

sasan_22
چهارشنبه 13 شهریور 1392, 20:56 عصر
سعی کن مسیری که میدی فارسی نباشه توش

jd.mn98
پنج شنبه 14 شهریور 1392, 09:10 صبح
من هم مسیری غیر فارسی بهش دادم ولی باز هم همین ارور رو داد به نظرم این همون پرمیشن ها هستن چون هر وقت که می رم و اس کیو ال رو run as admin میزنم اتچ می کنه و پرمیش های فایل رو تعویض می کنه
اما خب باید راهی باشه از طریق کد نویسی که بشه پرمیشن هاشو تغییر داد

SokooteShab1
پنج شنبه 14 شهریور 1392, 18:46 عصر
بله شما از طریق کد می تونید پرمیشن رو به فول کنترل تغییر بدین که با یه سرچ کوچیک تو گوگل می تونی کد ها رو پیدا کنی. ولی من برای اتچ کردن دیتا بیس در سیستم کاربر از batch file در ست آپ برنامه استفاده کردم و مشکلی نداشتم.

jd.mn98
پنج شنبه 14 شهریور 1392, 22:32 عصر
میشه بیشتر توضیح دهید

SokooteShab1
جمعه 15 شهریور 1392, 14:42 عصر
شما برای اتچ دیتا بیس به صورت اتوماتیک باید فایل زیر که توسط notepad ایجاد و با پسوند bat ذخیره شده را در برنامه ای که جهت ست آپ گیری استفاده می کنید قرار بدی تا در پایان نصب نرم افزار به صورت اتوماتیک اجرا بشه و یا به صورت دستی با اجرای این فایل دیتابیس رو اتچ کنی.110233

jd.mn98
جمعه 15 شهریور 1392, 18:04 عصر
دوستان من تمام پرمیشن های فایل های mdf , ldf ام رو فول کنترل کردم اما باز هم این ارور رو میده:گریه:
110246:گریه::گریه::گریه:

SokooteShab1
جمعه 15 شهریور 1392, 21:15 عصر
Right-click on the MDF file and click properties.
Select the "Security" tab and select your "Authenticated Users" (or something that looks right).
Click "Edit" and select the "Allow" check-box for "Full Control".
OK all the way out.
اگر همین کار رو کردی و خوب نشد ببین owner این فایل ها چیه اگه یه چیزی شبیه به"S-1-5-21-3020564941-1420522781-882332068-1001" هست از طریق change به administrator تغییر دهید.
110259

SokooteShab1
جمعه 15 شهریور 1392, 21:18 عصر
http://stackoverflow.com/questions/6347312/unable-to-open-the-physical-file-operating-system-error-32

jd.mn98
دوشنبه 18 شهریور 1392, 16:38 عصر
من اینکار رو هم کردم ولی نمیشه
من این برنامه رو بردم روی یه سیستم دیگه که ویندوز xp داره
این برنامه رو در ویندوز 8 طراحی کردم و در همون جا پزمیشن ها رو هم تغییر دادم
عکسایی که گذاشتم به ترتیب ارور شون هنگام اجرای برنامه نمایش داده شده.
110374
110375

این رو هم بگم که من برنامه رو طراحی کردم که وقتی اجراش می کنی یه صفحه ی لودینگ میاد بعد چک می کنه آیا برنامه اتچ هست یا نه اگه نبود یه صفحه باز میشه که می گه برنامه رو به دیتابیس متصل کنید اگر هم که متصل بود وارد برنامه میشه ولی در اینجا دیتابیس متصل نبود و پس از اجرا بدون اینکه صفحه ی اتصال رو نشون بده وارد برنامه شد و ارور ها رو داد.

در ضمن من دفعه ی اول این برنامه رو این سیستم نصب کردم و برنامه به صورت درست و خوبی اجرا شد ولی این دفعه که نسخه ی جدیدش رو ساختم و نصب کردم این ارور ها رو داد

من تو پست دوم این تاپیک دیدم که اگر دیتابیس رو یه بار اتچ کنی و باهاش کار کنی یه اطلاعاتی رو در خودش از اون دیتابیس نگه میداره.
امکانش هست که مشکل از این هم باشه؟؟
چون من برنامه رو در یک درایو دیگه نصبش کردم ولی این ارور اون آدرسی رو داره میگه که من دفعه ی اول برنامه رو در اونجا نصب کردم

اگر این باشه چطوری می تونم این اطلاعات ذخیره شده در sql رو پاک کنم؟

یه سوال دیگه هم دارم راه دیگه ای هم برای اتچ کردن دیتابیس در سیستم دیگر هست یا نه؟؟

omidamiry
سه شنبه 26 شهریور 1392, 09:16 صبح
اگر بعد از اتصال بدون نمایش صفحه ارور وارد شد پس بانک رو sql هست این خطا خلای دستوریه دیتیلش رو بزن بخون توضیحات داره

SokooteShab1
سه شنبه 26 شهریور 1392, 18:50 عصر
قبل از اینکه اتچ کنی ابتدا دتچ کن بعد اتچ کن.

hadi46
سه شنبه 26 شهریور 1392, 20:05 عصر
سلام دوست عزیز احتمالش شاید از رشته اتصال کانکشن شما باشه بهتر است در پروژه یک پوشه به اسم دیتابیس ایجاد کنی و رشته اتصالت رو هم شبیه این کد قراربدی

Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\DataBase\DataBaseName.MDF;Integrated Security=True;Connect Timeout=100;User Instance=True
موفق باشی

aliebrahimi1900
جمعه 16 اسفند 1392, 20:55 عصر
دوستان من خیلی وقته در گیر این ارورم هرچیم گشتم نتونستم حلش کنم تا اینجا فهمیدم که وقتی می خوایم فایلهای DataBase رو جابجا کنیم ارور میده چون توی دیتا بیس آدرس جایی Save شده که در اونجا ساخته شده برا همین نمیتونه پیدا کنه .
برای حلشم اینو دیدم که گفته بود توی SQL Server Management Studio زمان Attach کردن مجدد دیتا بیس باید بعد از اد کردن فایل mdf با زدن کلید سه تا نقطه آدرس جدیدو بهش بدی . این کارو انجام دادم ولی باز همین ارورو داد
حالا دوستان میشه لطف کنید بگید آدرسو چجور باید عوض کرد؟

aliebrahimi1900
دوشنبه 19 اسفند 1392, 16:34 عصر
دروستان اشتباه بود :خجالت:
توی قسمت File location نباید ست شه (همون سه نقطه) باید توی قسمت Attach As ست کنید آدرس جدید فایلو .

موفق باشید

aliebrahimi1900
دوشنبه 19 اسفند 1392, 16:38 عصر
راستی مهمترین چیزو یادم رفت بگم فایلهای دیتا بیس رو کپی نکنید باید کات شه تا جابجا شه
البته توضیحی براش ندارم اگه کسی داره لطف کنه بزاره ممنون

موفق باشید

pekhyara
یک شنبه 12 دی 1395, 01:39 صبح
من هم مسیری غیر فارسی بهش دادم ولی باز هم همین ارور رو داد به نظرم این همون پرمیشن ها هستن چون هر وقت که می رم و اس کیو ال رو run as admin میزنم اتچ می کنه و پرمیش های فایل رو تعویض می کنه
اما خب باید راهی باشه از طریق کد نویسی که بشه پرمیشن هاشو تغییر داد

unable to open archive file
سلام منهم این مشکلو داشتم اول اسم فایلو عوض کردم مثلا اینطوری بود
menu-setup-exe
اینطوری نوشتم
%menu-%setup-%exe
بعد منطقلش کردم داخل درایو سی مشکلم حل شد چند تا مشکل با ارورهای متفاوت دیگه هم همینطوری حل شد