PDA

View Full Version : سوال: سورس کد بدون کامنت

Desaghi
چهارشنبه 13 شهریور 1392, 19:57 عصر
آیا روشی برای تحلیل سورس های c++/c که تقریبا هیچ کامنتی ندارند، وجود دارد؟

یک سری سورس کد دارم ولی نمیدونم چطور باید تحلیلشون کنم.

اساسا چرا کسانی که نرم افزار متن باز تولید میکنند، چنین سورس هایی را منتشر میکنند؟

darknes666
چهارشنبه 13 شهریور 1392, 21:19 عصر
اگه به این راحتی‌ها بود پروژه‌ی تحقیقاتی لینوکس فارسی خیلی وقت به یه جواب خوب و قوی رسیده بود.

اگه یه کد داکیومنت و توضیحات کافی نداشته باشه، حتی خود نویسنده هم بعد از چند ماه ممکنه فراموش کنه فلان قسمت عملکردش چطور بود یا چه الگوریتمی استفاده کرده بود. چه برسد به دیگران.

در کل حرکت قدم به قدم با کد یا کمپوننت کمک خوبی می‌تونه باشه. اما گاهی کدها پیچیده‌تر از این هستن که بدون مستندات بشه ازشون سر در آورد.

فکر میکنم پاسخ ایشون پاسخ مناسبی باشه.

UfnCod3r
چهارشنبه 13 شهریور 1392, 21:28 عصر
بستگی داره چی باشه منم خودم خیلی کم کامنت استفاده می کنم اونم در مواردی که واقعا لازمه .با نام گزاری درست و ساختار بندی درست حسابی میشه خوانایی رو برد بالا .
نگاشون می کنی تحلیلشون می کنی .
ن پ ن چی کار کنن ؟

Desaghi
چهارشنبه 13 شهریور 1392, 21:46 عصر
حداقل برای هر تابع باید عملکردش توضیح داده بشه.

مثلا برای فرترن ابزاری وجود داشت که سورس را بررسی میکرد و بصورت گرافیکی ارتباط بخش های مختلف را نشون میداد.

برای ++c و برنامه های شی گرا نرم افزار خاصی وجود نداره؟

حداقل در برنامه های قدیمی از بالا به پایین برنامه را دنبال میکردیم ولی الان معلوم نیست چی اول چی آخره.

delta7
پنج شنبه 14 شهریور 1392, 06:26 صبح
کافیه امتحان کنی
وقتی بعد یه مدت یادت رفت چیزایی که نوشتی چی بودن میفهمی
واسه خودم پیش اومده یه برنامه نوشتم بعدا که به قسمتیش نیاز داشتم و کد ها رو که نگاه کردم بعد از کلی تعجب داشتم فکر میکردم واقعا من اینا رو نوشتم:لبخند:

omidshaman
پنج شنبه 14 شهریور 1392, 09:18 صبح
حتی با نام گزاری درست هم ادم بعد از یک مدت کلا یادش میره چی نوشته بهترین راه همون کامنت گزاریه.
می تونین از doxygen استفاده کنین برای سورس کد ها کامنت بزارین بعد با اون برنامه Html بگیرین(مثل این عکس (http://upload7.ir/images/80279516316369240218.jpg) ) جدیدا هم که رابط گرافیکی بهش اضافه کردن کار باهاش راحت شده.
http://www.doxygen.org/