PDA

View Full Version : چه جوری پیش بریم تا به نتیجه برسیم؟

mohamad_torabi
چهارشنبه 13 شهریور 1392, 20:01 عصر
سلام همیشه تازه کارا میپرسن چه جوری شروع کنیم ولی من شروع کردم میخواستم بدونم چه جوری پیش بریم که به نتیچه برسیم
موفق باشید

Mani_rf
پنج شنبه 14 شهریور 1392, 10:03 صبح
کتاب بخون، ویدیو های آموزشی مایکروسافتو نگاه کن

systam
پنج شنبه 14 شهریور 1392, 10:18 صبح
یه کلاس تحلیل برو یادت میدن

mahdi.a.v
پنج شنبه 14 شهریور 1392, 10:56 صبح
کتاب بخون، ویدیو های آموزشی مایکروسافتو نگاه کن

میشه بگید کتاب های زبان اصلی برای ما که زبان یاد نداریم ارزش خوندن داره یا نه ؟؟؟؟

ویدیو های آموزشی مایکروسافت ؟! :متعجب:

میشه لینک این ویدیو ها رو بگید ؟

ali.rk
پنج شنبه 14 شهریور 1392, 21:03 عصر
برو اتگلیسی یاد بگیر . این طوری هم help خود میکروسافت هم کتاب انگیلسی رو می فهمی . (انگلیسی تو همه جا بدرت می خوره .)

(هر کس یه هدفی داره پشت کامپیوتر می شینه هدف ها رو پیش بینی کن واسشون نرم افزار و ... بساز . )

سلام همیشه تازه کارا میپرسن چه جوری شروع کنیم ولی من شروع کردم میخواستم بدونم چه جوری پیش بریم که به نتیچه برسیم

امید وارم شروعت اصولی باشه .

(دوست منم می خوام شروع کنم حیف که دانش آموزم . )

ali.rk
پنج شنبه 14 شهریور 1392, 21:44 عصر
ویدیو های آموزشی مایکروسافتو نگاه کن

ماکروسافت رو نمی دونم ولی lynda.com فیلم می ذاره .

sh.eng
پنج شنبه 14 شهریور 1392, 23:50 عصر
موفق باشید

سلام
علاوه بر بروز کردن اطلاعات خود، سعی کنید خودتان را درگیر پروژه های متنوع کنید.
وقتی شما پا به عرصه کثیف برنامه نویسی شدید :لبخند: (نیمی شوخی و نیمی جدی! - با توجه به بازار کار و...) بهتر است از الان به شکلی حرکت کنید که بعدها ناامید نشید. بقول شما، شما مرحله شروع خودتان را تمام کردید و حال میخواهید به درستی حرکت کنید. شاید این گفته ی من در دید اول درست نباشد! ولی خب هیچکس برای رضای خدا کدنویسی نمیکند شما از نرم افزارهای کوچک و پروژ های کوچک شروع کنید و از مطالعات خود برای طراحی استفاده کنید و اطلاعات خود را بروز کرده و همچنین میتوانید کسب درآمد کنید.
از سایت ها و منابعی که دوستان معرفی کردن هم استفاده کنید.
زبان خودتان را قوی کنید یا در حدی باشه که بتوانید دست و پا شکسته مشکلات خود را با استفاده از سایت های خارجی برطرف کنید. شک نکنید در آینده اگر بخواهید حرفه ای کار کنید منابع فارسی برای شما کافی نمی باشند
موفق و سربلند باشید

Mani_rf
جمعه 15 شهریور 1392, 02:11 صبح
میشه بگید کتاب های زبان اصلی برای ما که زبان یاد نداریم ارزش خوندن داره یا نه ؟؟؟؟

ویدیو های آموزشی مایکروسافت ؟! :متعجب:

میشه لینک این ویدیو ها رو بگید ؟

اتفاقا فقط کتاب های زبان اصلی ارزش خوندن داره. چون معمولا ترجمه شده ها توسط کسایی ترجمه میشه که سواد برنامه نویسی ندارن برای همین مفهومی ترجمه نمیشه و کلمه به کلمه ترجمه میشه، حالا شما بیا به اینا بفهمون که بابا نمیخاد برای ما سرور و کلاینت رو ترجمه کنی خودمون میفهیم چیه.
اگر هم در حد عالی زبان بلد نیستی اشکالی نداره، همین که سعی کنی بفهمی چی نوشته و کد ها رو بخونی کلی چیز یاد میگیری + اینکه کم کم باعث میشه با تکرار کلمه های جدید یاد بگیری و رفته رفته زبانت هم قوی میشه.

این سایت مایکروسافت (channel9.msdn.com) خیلی معروفه نیاز به معرفی نداره. کارشناس ها و طراح ها و مدیر پروژه های مایکروسافت میان آموزش میدن و امکانات و شیوه های کد نویسی رو معرفی میکنن. دیگه از کی میخای بهتر از اون که مدیر پروژه زبان برنامه برنامه نویسی که میخای باهاش کار کنی برنامه نویسی رو یاد بگیری ؟

mohamad_torabi
جمعه 15 شهریور 1392, 03:53 صبح
دوستان دیگه نظری ندارن؟

mohamad_torabi
جمعه 15 شهریور 1392, 04:12 صبح
برو اتگلیسی یاد بگیر . این طوری هم help خود میکروسافت هم کتاب انگیلسی رو می فهمی . (انگلیسی تو همه جا بدرت می خوره .)

(هر کس یه هدفی داره پشت کامپیوتر می شینه هدف ها رو پیش بینی کن واسشون نرم افزار و ... بساز . )

امید وارم شروعت اصولی باشه .

(دوست منم می خوام شروع کنم حیف که دانش آموزم . )
چرا حیف که دانش اموزش؟

ali.rk
جمعه 15 شهریور 1392, 10:10 صبح
چون وقت ندارم زیاد پشت کامپیوتر بشینم . بابام میزنه تو سرم .

باید درس بخونم تا شاید دانشجو برنامه نویسی بشم .

r. salehi
جمعه 15 شهریور 1392, 13:34 عصر
سلام
من رشته ام کامپیوتر نیست پس از دید کسی نظرم را میگم که بر حسب علاقه (در درجه اول) و نیاز (درجه دوم) رو به برنامه نویسی اوردم.
در حال حاضر یک پروژه برای خودم تعریف کردم تا کل شرکت را یکپارچه کنم. کار سختیه و اولین پروژه جدی من با VB.Net و SQL و ASP هست.
تجربه ای که من داشتم در این مدت کوتاه، بهم میگه شناخت برنامه نویسی و بکار بردن الگریتمها و کدها تنها نصف قضیه است. برای برنامه نویسی شما قبلا باید سیستمی که قراره براش برنامه نویسی کنید را کاملا بشناسید. تمام حالتهای ممکن را کاملا درک کرده باشید و نیم نگاهی هم به آینده داشته باشید.
پیشنهاد من به شما با توجه به تجربه شخصی من موارد زیره:
اگر شغل و تحصیلات اصلی شما برنامه نویسیه کارتون خیلی سخت تر خواهد شد چون لازمه دید وسیعی نسبت به دانش برنامه نویسی به طور نسبتا کامل داشته باشید. لازمه چند زبان را برای فیلدهای وب، ویندوز فرم، بانک اطلاعاتی به صورت کامل یاد بگیرید. من در این زمینه VB.net و ASP.Net و SQL را انتخاب کردم. اینها همه از یک شرکت هستند و کاملا با هم همخوانی دارند. ساپورت اطلاعاتی خوبی از جانب مایکروسافت دارند و در ایران به راحتی قابل دستیابی هستند و با سیستم عامل ویندوز که تقریبا در ایران همه گیر هست یک پارچه اند. می دونیم که اوراکل از SQL توانا تره یا اینکه PHP از ASP قویتر نباشه ضعیفتر نیست اما مواردی که من انتخاب کردم همگی از یک کمپانی هستند و کاملا با هم همخوانی دارند. علاوه بر این سطح نیاز های من بسیار پایین تر از توانایی های SQL هست پس نیازی نمی بینم که خودم را محیط برنامه نویسی نه چندان دلچسب اوراکل درگیر کنم.

لازمه که فیلد های تخصصی خاصی را بنا به نیاز و علاوقه خودتون برای برنامه نویسی انتخاب کنید و انها را کاملا بشناسید. من باب مثال اگر میخواهید در زمینه حسابداری برنامه نویسی کنید لازمه که سیستم حسابداری را به خوبی بشناسید در غیر این صورت حتی اگر خدای برنامه نویسی هم باشید در این زمینه هیچ کاری از دستتون بر نمیاد. البته اگر کسی دیگر در این زمینه تحلیل سیستم را برای شما انجام بده قضیه متفاوت خواهد بود اما می دونیم که کارهای گروهی در زمینه برنامه نویسی در ایران کمتر انجام میشه و افراد معمولا به صورت تخصصی تربیت نمی شوند. یعنی فرد مجبوره هم تحلیل سیستم را انجام بده و هم برنامه نویسی کنه.

ذهن خودتون در شدیدا درگیر تحلیل و انالیز سیستم کنید و متدهایی مثل UML را یاد بگیرید و برای اینکار کتابهای مهندسی نرم افزار و نرم افزارهای شبیه سازی سیستم مثل رشنال رز و محصولات مایکروسافت در این زمینه را مورد مطالعه قرار بدید.

متد برنامه نویسی چند لایه و کد نویسها مدون کلاس بندی شده را یاد بگیرید تا بتونید کارهای خودتون را به صورت پکیج های استاندارد تهیه کنید. مثلا فرض کنید برای یک شرکت برنامه انبار داری تهیه می کنید و برای شرکت دیگه ای سیستم حسابداری و برای جای دیگه ای سیستم اتوماسیون اداری. حالا اگر شما از روش های استاندارد کد نویسی و تحلیل سیستم تبعیت کنید قادر خواهید بود کارهای خودتون را با تغییرات بسیار جزیی برای شرکت های دیگه ای ارائه کنید و این پکیج ها را حتی در کنار هم به یک مجموعه کامل تبدیل کنید. بدون اینکه زمان زیادی صرف کنید.

زبان انگلیسی خودتون را تقویت کنید. اگر زبان خوبی داشته باشید تمام سوالاتتون در زمینه برنامه نویسی در فرومهایی مثل MSDN یا stackoverflow به سرعت پاسخ داده خواهد شد.

در آخر اینکه دنیای IT ته نداره پس اگر ندونید در چه زمینه ای می خواهید وارد بشید، نهایتا در این عرصه غرق خواهید شد. پس زمینه هایی محدودی را با توجه به نیاز و علاقه خودتون انتخاب کنید بعد تحلیل سیستم در خصوص اون زمینه را شروع کنید تا به صورت کامل روی اون سیستم مسلط بشید و بعد کدنویسی استاندارد شده م متناسب با نیازتون را یاد بگیرید و و پیش برید.
امیدوارم تونسته باشم کمکی بکنم
موفق باشید