PDA

View Full Version : اشکال SQL EXPRESS

ma_dy_930
پنج شنبه 14 شهریور 1392, 10:05 صبح
هیچ کس اینجا نیست جواب من بده چند بار پرسیدم ولی جوابی نگرفتم
از طریق SQL EXPRESS یه دیتابیس ساختم و به اون کانکت کردم ولی وقتی نرم افزار توی دستگاه های دیگه میبرم و نصب می کنم پیغام خطا میده و حالا متوجه شدم از این کانکشن چون Data Source با هر دستگاه فرق داره مثلا توی لب تابم SQLEXPRESS ولی توی pc یه dblocal هست یه جای دیگه فقط . بود که باید دستی این کد زیر عوض کنم
چطوری باید این مشکل حل کرد
Data Source=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=| DataDirectory |\\Database1.mdf;Integrate" +
"d Security=True;User Instance=True"
که مجبور نشم کد دستی توی هر دستگاه عوض کنم در ضمن توی ستاپ برنامه sql server 2008 ایمبد شده پس مشکل از این نیست
یه راهی هست که توی هر دستگاه دستی عوضش نکنیم

zohre66
پنج شنبه 14 شهریور 1392, 10:18 صبح
می تونی هنگام نصب sql یک namespace ثابت تعریف کنید بعدتوی برنامه ات هم از اون استفاده کنید

ma_dy_930
پنج شنبه 14 شهریور 1392, 10:22 صبح
چطوری چون فقط یه ای کیو ال اینجین نصب میشه که ایمبد شده به برنامه

farhad.k.t
پنج شنبه 14 شهریور 1392, 10:45 صبح
سلام کدی که نوشتید باید در هر سیستمی جواب بده ولی باید ببینید که DB در مسیر فایلEXE برنامه نصب می شه یا نه؟ در ضمن از نصب بودن SQL بر روی سیستمی که برنامه را روی آن نصب کرده اید مطمئن شوید.

Salah Sanjabian
پنج شنبه 14 شهریور 1392, 11:49 صبح
سلام. دوست عزیز تو هر کامپیوتری . (نقطه) اشاره میکنه به اون کامپیوتر . حالا وقتی که اس کیو ال سرور نصب میکنی میتونی اینستنس مورد نطرت رو تعیین کنی وقتی هم فایل Setup درست میکنی باید اس کیوال سرور جز Prerequirement هات بشه و همراه با برنامه نصب میشه

ma_dy_930
سه شنبه 26 شهریور 1392, 13:14 عصر
اشکال .\\SQLEXPRESS چون سرویس sql غیر فعال بود پیغام خطا میداد من . تنهای گذاشتم یعنی local درست شد

ma_dy_930
سه شنبه 26 شهریور 1392, 13:19 عصر
اشکال .\\SQLEXPRESS
چون سرویس sql با این نام غیر فعال بود پیغام خطا میداد من « . » تنهای گذاشتم یعنی local درست شد