PDA

View Full Version : سوال: تغییر نام نشدن اسم پوشه یا فایل

Fery666
پنج شنبه 14 شهریور 1392, 12:18 عصر
با سلام به همه دوستان عزیز .

کسی می تونه کمک کنه که چجوری میشه کاری کرد که نشه اسم یک پوشه رو عوض کرد .

مثل برنامه هایی هستن برای قفل کردن که نه میشه کپی کرد نه حذف نه کات .

حالا می خوام وقتی کاربر بخواد اون پوشه ای که قفل شده، اسمش رو عوض کنه بهش خطا بده .

با تشکر از همه شما دوستان .

Mr'Jamshidy
پنج شنبه 14 شهریور 1392, 14:38 عصر
با سلام به همه دوستان عزیز .

کسی می تونه کمک کنه که چجوری میشه کاری کرد که نشه اسم یک پوشه رو عوض کرد .

مثل برنامه هایی هستن برای فقل کردن که نه میشه کپی کرد نه حذف نه کات .

حالا می خوام وقتی کاربر بخواد اون پوشه ای که فقل شده ، اسمش رو عوض کنه بهش خطا بده .

راستش من هم خیلی در این مورد تحقیق کردم ولی به نتیجه نرسیدم

تنها روشی که پیدا کردم محدود به درایو های NTFS هست و باید از Permission ها استفاده کنی

m.4.r.m
پنج شنبه 14 شهریور 1392, 15:02 عصر
نه عزیز گشتم نبود نگرد نیست . تو وی بی 6 واقعا همچین چیزی گیر نیاوردم مگر اینکه بتونی سرویس نویسی بلد باشی که اونم باید مراجعه کنید به پست دهنده شماره 2 .

mehran901
پنج شنبه 14 شهریور 1392, 15:36 عصر
حالا می خوام وقتی کاربر بخواد اون پوشه ای که فقل شده ، اسمش رو عوض کنه بهش خطا بده .

خب با ترفند هایی شاید بتونی از تغییر اسم پوشه جلوگیری کنی ، ولی روش های مناسبی برای این کار نیستن
مثلا داخل پوشه ی فایل باز کن ولی نبند ... در نتیجه وقتی بخوای اسم پوشه رو عوض کنی به خاطر اینکه فایلی باز شده ولی بسته نشده نباید بشه اسمش رو عوض کرد
کات که نمیشه ، حذفم نباید بشه
کپی تو ویندوز ایکس پی فکر کنم نشه ولی تو 7 میشه

Fery666
پنج شنبه 14 شهریور 1392, 21:59 عصر
ممنون از همه دوستانی که راهنمایی کردن .

حالا اگر توی vb6 نشه توی .net امکانش هست ؟

mehran901
پنج شنبه 14 شهریور 1392, 22:10 عصر

هیچ چیز نشد نداره.... اگه با ویبی 6 نشه با دات نت قرار نیست معجزه بشه.... به نظر من چیزی که با دستورات ساده دات نت نشه پیاده کرد رو تو ویبی 6 میشه نوشت ... دات نت کارا عادت به استفاده از کلاسای آماده دار... ولی ویبی 6 ای ها میدونن api چیه ...

Mr'Jamshidy
شنبه 16 شهریور 1392, 14:25 عصر
نه عزیز گشتم نبود نگرد نیست . تو وی بی 6 واقعا همچین چیزی گیر نیاوردم مگر اینکه بتونی سرویس نویسی بلد باشی که اونم باید مراجعه کنید به پست دهنده شماره 2 .

حتما نیازی نیست که سرویس باشه میتونه برنامه اجرایی معمولی باشه ولی مشکلی که داره اینه که اگر سیستم عامل عوض بشه (نصب مجدد و ...) این روش کاملا از کار میوفته

خب با ترفند هایی شاید بتونی از تغییر اسم پوشه جلوگیری کنی ، ولی روش های مناسبی برای این کار نیستن
مثلا داخل پوشه ی فایل باز کن ولی نبند ... در نتیجه وقتی بخوای اسم پوشه رو عوض کنی به خاطر اینکه فایلی باز شده ولی بسته نشده نباید بشه اسمش رو عوض کرد
کات که نمیشه ، حذفم نباید بشه
کپی تو ویندوز ایکس پی فکر کنم نشه ولی تو 7 میشه

این روش شدنی هست و ربطی هم به سیستم عامل نداره ت همه ویندوز ها میشه این کار رو کرد فقط باز هم همون مشکل قبلی

به نظرم دوستمون در این مورد در پست 6 جواب دادن

هیچ چیز نشد نداره.... اگه با ویبی 6 نشه با دات نت قرار نیست معجزه بشه.... به نظر من چیزی که با دستورات ساده دات نت نشه پیاده کرد رو تو ویبی 6 میشه نوشت ... دات نت کارا عادت به استفاده از کلاسای آماده دار... ولی ویبی 6 ای ها میدونن api چیه ...

---------

یک روش همونی هست که گفتم، استفاده از Permission ها
روش دوم هم استفاده از فایل Desktop.ini هست

من زیاد روش کار نکردم اما ویروس هایی دیدم که با استفاده از فایل Desktop.ini میتونن وقتی شما حتی فولدر رو نگاه میکنی (یعنی حتی بازشون هم نمیکنی) خودشون رو اجرا کنن
شاید شما هم بتونی با استفاده از این روش یک همچین کاری انجام بدی اما زمانی که طرف از طریق خط فرمان به پوشه دسترسی پیدا کنه شما دیگه کاری ازت بر نمیاد

Fery666
چهارشنبه 24 مهر 1392, 11:11 صبح
کدی که بشه با وی بی permission فولدر یا فایل رو عوض کرد چیه ؟؟

برای vb.net رو میدونم ولی وی بی 6 رو دقیقا نمیدونم چجوری هستش .

کسی هست راهنمایی کنه ؟؟

بهروز عباسی
چهارشنبه 24 مهر 1392, 12:03 عصر
یه راه هست ولی سخته اونم Driver نوشتن !
اگه خواستی در مورد File System Filter Driver تحقیق کن:تشویق:
File System Filter Driver Tutorial (http://www.codeproject.com/Articles/43586/File-System-Filter-Driver-Tutorial#_Toc244423427)

روز خوش

saeedmassomi
چهارشنبه 17 شهریور 1395, 10:59 صبح
سلام ...دوستان منم دستوراتی را میخوام که با هرچی api و cmd ووووو نوشت و اجرا کرد و دسترسی بده و پیغام access بده
لطفا راهنمایی کنید. کامپیوترم سوپر هیدنه هار و فعال کردم میبینم ولی سوالم ساخت autorun.inf غیر قابل دسترسی هستش
ساخت فایل و پوشه Autorun.inf در usb با سطح دسترسی
http://s6.picofile.com/file/8266543600/autorunautorun.jpg