PDA

View Full Version : پیش نیاز جی کوئری

hamed442
جمعه 15 شهریور 1392, 09:17 صبح
برای یادگیری جی کوئری به چه مقدار دانش از جاوا اسکریپت نیازه؟ کلا" قبل یادگیری جی کوئری چه چیزهایی رو باید بلد باشیم؟

sinoser
جمعه 15 شهریور 1392, 14:34 عصر
برای یادگیری جی کوئری به چه مقدار دانش از جاوا اسکریپت نیازه؟ کلا" قبل یادگیری جی کوئری چه چیزهایی رو باید بلد باشیم؟

مرحله 1 - باید ببینی واسه چی می خوای یاد بگیری : اگر واقعا بخوای یک حرفه ای باشی در jQ بهتره فکر تخصص های دیگه وب رو نکنی چون خیلی وقته توی جهان بحث متخصص بودن مطرح شده و البته جدیدا هم فوق تخصص دلیلشم اینه که درسته میشه همه رو با هم یاد گرفت اما مطمعا باش هیچ کس نیست همه رو متخصص باشه و کار گروهی باید انجام بشه (حتما خیلیا می گن نه همه ولی همیشه ضعیف تر از یک متخصص که کل وقتشو برای یک تخصص می ذاره)

مرحله 2 - اگر واقعا خواستی متخصص بشی اول باید با کمی یادگیری javascript در حد کار راه بندازی اشنا بشی
بعد از یک منبع مرجع یادگیری رو شروع کنی و مرحله مرحله کار کنی و از اون طرف javascript رو هم کار کنی و اخر می شی یک متخصص

اگر در حد کار راه بندازی و اشنایی می خوای کار کنی بهترین کار اینه وقت رو الکی صرف نکنی و از متخصصا کمک بگیری

__________________________________________________ ____________ جدا از بحث تخصص
1- اشنایی اولیه با javascript در حد چگونگی تعریف اون در صفحه و دستورات شرطی و تکرار و اشنایی با یک سری اشیا پایه ای مثل windoe و document
2 - استفاده از مراجع اموزشی که بهترینش (اینگیلسی) خود سایت jQuery و w3schools هست. در منابع فارسی فعلا رفرنس جامعی نیست و بهترینش خرید کتابه

sinoser
جمعه 15 شهریور 1392, 14:35 عصر
این رو هم مطالعه کن
http://barnamenevis.org/showthread.php?415605-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-Jquery&p=1860048#post1860048

hamed442
شنبه 16 شهریور 1392, 10:26 صبح
مرحله 1 - باید ببینی واسه چی می خوای یاد بگیری : اگر واقعا بخوای یک حرفه ای باشی در jQ بهتره فکر تخصص های دیگه وب رو نکنی چون خیلی وقته توی جهان بحث متخصص بودن مطرح شده و البته جدیدا هم فوق تخصص دلیلشم اینه که درسته میشه همه رو با هم یاد گرفت اما مطمعا باش هیچ کس نیست همه رو متخصص باشه و کار گروهی باید انجام بشه (حتما خیلیا می گن نه همه ولی همیشه ضعیف تر از یک متخصص که کل وقتشو برای یک تخصص می ذاره)

مرحله 2 - اگر واقعا خواستی متخصص بشی اول باید با کمی یادگیری javascript در حد کار راه بندازی اشنا بشی
بعد از یک منبع مرجع یادگیری رو شروع کنی و مرحله مرحله کار کنی و از اون طرف javascript رو هم کار کنی و اخر می شی یک متخصص

اگر در حد کار راه بندازی و اشنایی می خوای کار کنی بهترین کار اینه وقت رو الکی صرف نکنی و از متخصصا کمک بگیری

__________________________________________________ ____________ جدا از بحث تخصص
1- اشنایی اولیه با javascript در حد چگونگی تعریف اون در صفحه و دستورات شرطی و تکرار و اشنایی با یک سری اشیا پایه ای مثل windoe و document
2 - استفاده از مراجع اموزشی که بهترینش (اینگیلسی) خود سایت jQuery و w3schools هست. در منابع فارسی فعلا رفرنس جامعی نیست و بهترینش خرید کتابه
من نمی خوام متخصص فقط در زمینه جی کوئری بشم کلا" من html & css & asp.net یه خورده بلدم می خواستم جاوا اسکریپت هم یاد بگیرم با خودم گفتم خوب چه کاریه اگه بشه جی کوئری رو بدون جاوا اسکریپت یاد گرفت پس می رم سراغ جی کوئری

sinoser
شنبه 16 شهریور 1392, 11:58 صبح
من نمی خوام متخصص فقط در زمینه جی کوئری بشم کلا" من html & css & asp.net یه خورده بلدم می خواستم جاوا اسکریپت هم یاد بگیرم با خودم گفتم خوب چه کاریه اگه بشه جی کوئری رو بدون جاوا اسکریپت یاد گرفت پس می رم سراغ جی کوئری
پس شما هنوز نخواستید یک متخصص باشید ولی مطمعنم چند سال دیگه می شید همون طور که هم اول شما بودن بعد چیز دیگه ای شده
فریم ورک برای javascript زیاده ولی بهترین گزینه برای این مورد شما jQuery هست
بهتره از سایت http://w3schools.com/jquery/default.asp شروع کنی البته اول از selector ها (http://w3schools.com/jquery/jquery_ref_selectors.asp) چون اصول پایه jQuery هستن

azamicu
شنبه 16 شهریور 1392, 21:50 عصر
سلام دوست عزیز
مطالب پایه ای رو بخون همین!
هیچ نیاز دیگه ای نداری(تجربه شخصی بنده)
البته بعضی جاها لازمت میشه که میری سراغش

hamed442
شنبه 16 شهریور 1392, 23:54 عصر
حالا یک سوال جدید برام پیش اومد آیا کاری هست که با جاوا اسکریپت بشه انجامش داد ولی با جی کوئری نشه؟

sinoser
یک شنبه 17 شهریور 1392, 11:57 صبح
حالا یک سوال جدید برام پیش اومد آیا کاری هست که با جاوا اسکریپت بشه انجامش داد ولی با جی کوئری نشه؟
بله خیلی کار ها!
مثل حلقه های تکرار و دستورات شرطی
مثل کارایی که خودشون خلاصه بودن و jQuery دست بشون نزده مثل متد های split() و ساخت اشیا پایه ای
البته روز به روز به پلاگین های jQ اضافه میشه و خیلی کار ها رو ساده تر می کنن
اینم بگم jQ در جاهایی بیشترین استفاده رو داره که هدف کار با اجزای صفحه یا همون dom باشه
مثل حذفو اضاف کردن بچه های یک عنصر تغییر رنگ و اندازه
واکشی مقادیر تگ ها و صفت هاشون و ...
همچنین برای کار با ajax کتابخونه قوی داره jQ

hamedarian2009
یک شنبه 17 شهریور 1392, 19:20 عصر
با سلام
من هم سوالمو همینجا می پرسم.
من که به برنامه نویسی سمت سرور بیشتر علاقه دارم آیا لازمه که حتما جاوا اسکریپت و جی کوئری رو هم حرفه ای یاد بگیرم یا نه؟
چون به نظرم جاوا اسکریپت خیلی گسترده است و یاد گیری هم سمت کلاینت و هم سمت سرور سنگین میشه

sinoser
دوشنبه 18 شهریور 1392, 02:07 صبح
با سلام
من هم سوالمو همینجا می پرسم.
من که به برنامه نویسی سمت سرور بیشتر علاقه دارم آیا لازمه که حتما جاوا اسکریپت و جی کوئری رو هم حرفه ای یاد بگیرم یا نه؟
چون به نظرم جاوا اسکریپت خیلی گسترده است و یاد گیری هم سمت کلاینت و هم سمت سرور سنگین میشه
ما کلی سر این توی همین انجمن بحث کردیم
کمی بگردی می بینی
خلاصه بت بگم بهترین کار این هیه اشنایی داشته باشی (با توجه به علاقت به سمت سرور) بعد بری تخصصی رو همون سمت سرور کار کنی و توی طراحی یک گروه تشکیل بدی و یک متخصص طراح اینترفیس عضو کنی و کار رو گروهی پیش ببرید چون هر زبان تخصص های خاص خودشو داره و هیچ کس به تنهایی نمی تونه و اگرم کمی تحقیق کنی می فهمی گروه ها طراحی حرفه ای همشون گروهی و هر بخش تخصص جدا دارن

گفتم اشنایی چون نداشتن اشنایی خودش یک ضعف خلاصه بگم : واسه ساخت یک قطار نیاز به واگنه یا یک لوکوموتیو
لوکو موتیو می شه مدیر برنامه گروه و واگن هاشم تخصصا و برای اتصالشون به هم اون نقطه اشتراکه یعنی اشنایی از با تخصص دیگه نیازه