PDA

View Full Version : سوال: اتصال دستگاه pos به کامپیوتر

amubehnam
جمعه 15 شهریور 1392, 09:53 صبح
سلام دوستان

میخواستم بدونم که امکانش وجود داره که دستگاه pos رو به کامپیوتر وصل کنیم وتو سی شارپ بتونیم باهاش پرینت بگیریم؟؟؟؟

cisco ++
جمعه 15 شهریور 1392, 11:21 صبح
سلام
بله
اون دستگاه ها هم با پورت usb کار میکنن و هم پورت com
البته یه تعدادشون هم به صورت شبکه ای وصل میشن و کار باهاشون ساده است

mamadcity
جمعه 15 شهریور 1392, 12:09 عصر
باید api دستگاه رو برای استفاده داشته باشی

amubehnam
جمعه 15 شهریور 1392, 13:28 عصر
مرسی دوستان
آیا امکان داره که ما به عنوان پرینتر ازش استفاده کنیم ؟
آیا نرم افزار خاصی باید نصب کنیم؟

mam_65
دوشنبه 08 مهر 1392, 10:17 صبح
هر دستگاه POS برای خودش یه SDK مخصوص داره که توسط شرکت سازندش تولید شده و فقط به مشتری های خودش میده حالا اگه بتونی SDK دستگاهی رو که داری پیدا کنی تازه کارت شروع میشه و باید از کد نویسیش شروع کنی که معمولا با زیانهای C یا ++C نوشته میشن و برای Program کردنشون معمولا نیاز به دوتا فایل امنیتی به نام های Private.key و public.key داری که Pub رو شرکت سازنده بهت میده در کل باید بهت بگم کار آسونی نیست ولی شدنی با #C نمیتونی Program کنیش کابلشونم معمولا COM که هر دستگاه ترتیبش با بقیه فرق میکنه چند تایشون هم کابل USB دارن .

nouri2015
دوشنبه 14 آبان 1397, 21:15 عصر
شرکت منشور سیمین یک دستگاه با نام POS_BAN داره که از نرم افزار برنامه نویس میشه به تمام دستگاههای پوز تمام شرکت های PSP متصل شه

davidrobert
سه شنبه 15 آبان 1397, 01:13 صبح
مرسی دوستان
آیا امکان داره که ما به عنوان پرینتر ازش استفاده کنیم ؟
آیا نرم افزار خاصی باید نصب کنیم؟

بله امکانش هستش شما از شرکت منشور سیمین درخواست POS-BANK کنید یه دستگاه کنترول میده به شما که به سه تا کارت خوان اتصال میده برنامه رو و 12 تا شرکت ارائه دهنده کارت خوان تو خودش داره فقط دو مسئله مهم موقع سفارش دستگاه پوز بگید برای کدام دستگاه پوز کابل میخواهید متاسفانه 12 تا شرکت ارائه دهنده کارت خوان کابل هاشون فرق میکنه به همین خاطر باید کابل مربوط به خود دستگاه سفارش بدید این به همین خاطر گفتم بابت کابل و خود دستگاه یک بار سفارش بدید تا برای شما بیاد که دو بار که بار دوم بابت کابل دستگاه پوز سفارش ندید که دو بار هزینه پست بخوره من از دستگاه پوز منشور سیمین استفاده کردم ارتباط با کارت خوان راحت با سورسش بر قرار میکنه مشکل سر کارت خوان که هر شرکت عشقی برادشته برای خودش پورت و کدنویسی کرده مسئولش آقای نوری آدم گلی هستم خیلی بابت دستگاه کارت خوان بهش زنگ میزنم قشنگ راهنمایی میکنه چون خودم برنامه هام ارتباط با PC-POS دادم و یه تنظیمات رو دستگاه پوز انجام بدید مبلغ سریع از سیستم میره به دستگاه پوز و رسید بر میگرده به برنامه که شما اون رسید ذخیره میکنید روی برنامه و گزارش هم داشته باشید روی گزارش هم ذخیره میکنید.

Saman_ap13
چهارشنبه 27 بهمن 1400, 09:50 صبح
سلام وقتتون بخیر
شما میدونین ورودی و خروجی کابل این دستگاههای پوز به کامپیوتر، چه نوعیه؟ وآیا میشه تهیه کرد؟
من یه پوز ملت دارم که پشتش نوشته rs232 وشبیه lan هستش اما توی گوگل که سرچ میکنم “rs232” یه چیزی شبیه com نشون میده.
فایل dll هم دانلود کردم واس اتصال دستگاه به کامپیوتر و توی پی دی اف راهنماش نوشته: نوع اتصال: rs232/usb
و
Tcp-ip
به کدوم روش میتونم راحتتر متصل بشم به کامپیوتر و باید چه کابلی تهیه کنم واسش؟

Saman_ap13
چهارشنبه 27 بهمن 1400, 09:51 صبح
سلام
بله
اون دستگاه ها هم با پورت usb کار میکنن و هم پورت com
البته یه تعدادشون هم به صورت شبکه ای وصل میشن و کار باهاشون ساده است

سلام وقتتون بخیر
شما میدونین ورودی و خروجی کابل این دستگاههای پوز به کامپیوتر، چه نوعیه؟ وآیا میشه تهیه کرد؟
من یه پوز ملت دارم که پشتش نوشته rs232 وشبیه lan هستش اما توی گوگل که سرچ میکنم “rs232” یه چیزی شبیه com نشون میده.
فایل dll هم دانلود کردم واس اتصال دستگاه به کامپیوتر و توی پی دی اف راهنماش نوشته: نوع اتصال: rs232/usb
و
Tcp-ip
به کدوم روش میتونم راحتتر متصل بشم به کامپیوتر و باید چه کابلی تهیه کنم واسش؟

nouri2015
چهارشنبه 17 فروردین 1401, 21:13 عصر
با شماره ٦٦٥٩٥٩٦١ شرکت منشورسیمین تماس بگیرید دستگاه و کابل ارتباط با تمام دستگاههای پوز بانکی رو داره

diamond_sh
یک شنبه 21 فروردین 1401, 10:43 صبح
به نظرم ارتباط گرفتن با شرکت های psp خیلی وقت گیر و سخته از طرفی هر آپدیتی که رو sdk هاشون انجام بدند باید تو کد تغییر بدید و ممکنه توابع قدیمی با دستگاههای جدیدشون سازگار نباشه.
خلاصه به نظرم به دردسرش نمی ارزه.
من با دستگاه منشور سیمین کار کردم sdk همه psp ها رو پیاده کرده .
کدنویسیش هم خیلی راحت بود در حد صدا کردن چند تا تابع تو برنامه .
چیزی که خیلی خوشم اومد این بود که وقتی شرکت های psp آپدیت میدند دیگه نمیخواد کدم را تغییر بدم و قط اکتیو ایکس جدید منشور سیمین را با قبلی جایگزین میکنم.