PDA

View Full Version : رمزنگاری

Mahtab_Tarsa
جمعه 15 شهریور 1392, 19:47 عصر
سلام دوستان کسی میتونه کمکم کنه
دوستان کس میتونه کمک بیشتری بکنه برا ای نمونه دستورات
یه سوال در مورد اینکه اطلاعاتی که در تکست باکس وارد میشه و تمام ورودی ها در یک فایل متنی در دایرکتوری ذخیره میشه میخواستم طوری بشه که اطلاعات ورودی به صورت رمزنگاری در فایل ذخیره بشه البته فایل رو رمزنگاری و ذخیره میکنم ولی مشکل اصلی اینه که اطلاعات ورودی توسط تایمر کنترل میشه و بایستی توسط تایمر رمزنگاری بشه و فقط توسط خود برنامه دی کریپت بشه من کد رمزنگاری رو تو تایمر قرار دادم ولی هر بار که تایمر عمل میکنه پشت سر هم رمزنگاری میشه و از دسترس خارج میشه یعنی امکان دی کریپت نداره
دوستان اگر کسی در این مورد کدی داشته باشه ممنون میشم نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یا نه....

aliagamon
جمعه 15 شهریور 1392, 20:18 عصر
من مطمئن نیستم دقیق فهمیده باشم ببینین منظورتون اینه که تو اولین بازی که تایمر اجرا میشه این کد رو خروجی میده (میتویسه):

df33feif_!@#$f3F4fj93

و بار دوم اینو میده:

ijmc0948mrij904

و هر کدومه اینا به تنهایی که دیکریپت بشن معنی میدن اما سیستم کنار هم مینویسه و میشه این:

df33feif_!@#$f3F4fj93ijmc0948mrij904

حالا نمیتونی اینو دی کریپت کنی ....
درسته؟
اگه اینه که چنتا راه داری ساده ترین اینه که هر کدوم رو تو یه خط بنویسی و موفع دیکریپت خط به خط تبدیل کنی کنار هم دیگه بنویسی .... دومین راه اینه که هر باز بیای کل خروری(فایل تکست) رو بخوانی و دیکریپت کنی حالا همه رو با هم دوباره اینکریپت کنی ... ولی اصولی ترین راه تغییر ایجاد کردن تو الگوریتمه مثلا یه طوری باشه که هر چنتا رشته هم کنار هم باشه باز بتونه دی کریپت کنه یا اینکه اخز هر دیکرپت یه علامت (مثلا = یا _)بزاری که هیچ موقع تو کد هات ایجاد نشه و از روی این تو دیکریپت بتونی هر رشته رو جدا کنی و تیکه تیکه ترجمه کنی کنار هم بنویسی...

Mahtab_Tarsa
جمعه 15 شهریور 1392, 20:47 عصر
من مطمئن نیستم دقیق فهمیده باشم ببینین منظورتون اینه که تو اولین بازی که تایمر اجرا میشه این کد رو خروجی میده (میتویسه):

df33feif_!@#$f3F4fj93

و بار دوم اینو میده:

و هر کدومه اینا به تنهایی که دیکریپت بشن معنی میدن اما سیستم کنار هم مینویسه و میشه این:

df33feif_!@#$f3F4fj93ijmc0948mrij904

حالا نمیتونی اینو دی کریپت کنی ....
درسته؟
اگه اینه که چنتا راه داری ساده ترین اینه که هر کدوم رو تو یه خط بنویسی و موفع دیکریپت خط به خط تبدیل کنی کنار هم دیگه بنویسی .... دومین راه اینه که هر باز بیای کل خروری(فایل تکست) رو بخوانی و دیکریپت کنی حالا همه رو با هم دوباره اینکریپت کنی ... ولی اصولی ترین راه تغییر ایجاد کردن تو الگوریتمه مثلا یه طوری باشه که هر چنتا رشته هم کنار هم باشه باز بتونه دی کریپت کنه یا اینکه اخز هر دیکرپت یه علامت (مثلا = یا _)بزاری که هیچ موقع تو کد هات ایجاد نشه و از روی این تو دیکریپت بتونی هر رشته رو جدا کنی و تیکه تیکه ترجمه کنی کنار هم بنویسی...
سلام دوست عزیز ببین من برنامه ای نوشتمکه هر کلیدی که زده میشه توسط تایمر کنترل میشه و در تکست باکس نوشته شده و از تکست باکس هم در فایل ذخیره میشه حالا کد رمزنگاری رو به تایمر دادم که هر ورودی رمزنگاری شده و در فایل نوشته میشه و لی مشکل اینجاست که همونطور که فرمودی بار اول ورودی ها رمزنگاری شده و برای بار دوم هم همون اطلاعات رمز شده دوباره رمز نگاری میشه یعنی پشت سرهم دوبار رمز میشه ولی موقع بازیابی دیگه امکان دی کریپت نمیده البته چون با تایمر هستش اینجوری میشه بدون تایمر مشکل حل میشه
اگه کد نمونه ای داشته باشی که توسط تایمر رمزنگاری بشه و تحت کنترل باشه خوبه

aliagamon
جمعه 15 شهریور 1392, 21:04 عصر
شما اگه دستوری که تایمر گذاشتینو بزارین خیلی بهتره ... شما یه جای کار استباه کردین ... موقع کد گذاری شما فقط اطلاعات جدید رو باید کدگذاری کنین نه اینکه هرچی تا حالا بوده رو (کد گذاری شده رو) با این بزاری کنار هم کد گذاری کنی ... شما کد این قسمتو بزارین ...:لبخند:

Mahtab_Tarsa
جمعه 15 شهریور 1392, 21:16 عصر
سلام دوست عزیز ببین من برنامه ای نوشتمکه هر کلیدی که زده میشه توسط تایمر کنترل میشه و در تکست باکس نوشته شده و از تکست باکس هم در فایل ذخیره میشه حالا کد رمزنگاری رو به تایمر دادم که هر ورودی رمزنگاری شده و در فایل نوشته میشه و لی مشکل اینجاست که همونطور که فرمودی بار اول ورودی ها رمزنگاری شده و برای بار دوم هم همون اطلاعات رمز شده دوباره رمز نگاری میشه یعنی پشت سرهم دوبار رمز میشه ولی موقع بازیابی دیگه امکان دی کریپت نمیده البته چون با تایمر هستش اینجوری میشه بدون تایمر مشکل حل میشه
اگه کد نمونه ای داشته باشی که توسط تایمر رمزنگاری بشه و تحت کنترل باشه خوبه

البته دوست عزیز دلیل این کار این هست که چون تایمر تکست باکس رو کنترل میکنه و مدام تحت نظر داره و پشت سر هم هر چیزه که داخل تکس باکس هستش رمز میشه خلاصه هر کمکی بفرمائید ممنون میشم

aliagamon
جمعه 15 شهریور 1392, 21:24 عصر
اسون ترین راه واسه شما اینه که هر بار که تکست باکس رو کد میکنین یه کپی از اونو هم بریزین تو یه متغییر تمپ بعد هر بار که میخوای کد کنین متن های تکست باکس بجز اون قدیمی هارو کد کنین .... (یعنی با replace پاک کنینشون )...