PDA

View Full Version : سوال: تعیین تاریخ بر اساس تاریخ داده شده

ploto_m
شنبه 16 شهریور 1392, 12:10 عصر
برنامه برای ثیت کلاس های یک آموزشگاه - آموزشگاه چندتا رشته داره بعضی رشته ها دوبار در هفته بعضی ها سه بار و ... حالا می خوام بر اساس تعداد روزهای برگزاری تو هفته و تاریخ شروع ترمی که کاربر میده تاریخ همه ی جلسات رو تا 15 16 جلسه بتونم تعیین کنم توی یک دیالوگ به کاربر نشون بده و البته کاربر بتونه تغییر هم بده بعدشم ذخیره کنم تو دیتا بیس پیشنهاد خاصی ندارین ؟

ploto_m
شنبه 16 شهریور 1392, 12:46 عصر
البته می خوام ماه ها و تغییر سال و اینها رو هم تشخیص بده !!!!

ploto_m
شنبه 16 شهریور 1392, 22:43 عصر
دوستان ینی هیچ پیشنهادی ندارین؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!1

sohil_ww
شنبه 16 شهریور 1392, 22:47 عصر
دوست عزیز منظور شما یه جورای برنامه کلاسیه دیگه برای مثال :

برنامه بیاد تعداد روز های موجود مابین دو تاریخی که کاربر وارد کرده بدست بیاره و بررسی کنه ساعت های خالی در این روز ها و ایجاد برنامه

از نظر من یه جورای توضیحتون گیج کننده بود و این شرحم برای بهتر فهمیدن خودم و اساتید دیگه بود

ploto_m
شنبه 16 شهریور 1392, 23:24 عصر
نه نه منظورم این نیست
فقط این که کاربر یک رشته رو ثبت می کنه مثلا زبان سه بار در هفته - بعد کلاس ها هم به صورت ترم برای یک نفر تعریف میشن ینی یکی میاد ثبت نام میکنه برای رشتهی زبان - یک ترم جدید برای اون فرد ایجاد میشه تاریخ شروعش مشخص میشه و بعد از اون برنامه باید از تاریخ شروع - تاریخ بقیه جلسه ها رو تشخیص بده همین میدونم پیچیده نیست ولی میخوام با یه روش ساده بنویسم البته اگه بشه

mousa1992
یک شنبه 17 شهریور 1392, 01:06 صبح
خب از تاریخ شروع ، شروع کن و روزشو بدست بیار بینم چندمین روز از هفتس ؟ اگه برابری میکرد با یکی از روزهای هفته ثبت شده برا اون درس اینو نگهش دار و میشه یکی از تاریخ ها و به همین ترتیب ادامه بده تا برسی به تاریخ پایان دوره

ploto_m
سه شنبه 19 شهریور 1392, 12:08 عصر
تاریخ پایانو ندارم اما تعداد جلساتو دارم
مشکل اینجاست که باید قبل از اینکه ثبت بشه به کاربر نشون داده بشه که اگه خواست تغییر بده
و مشکل ذوم هم اینجاست که تعداد روزهای برگزاری تو هفته برای هر رشته متفاوته ینی شاید یه رشته سه بار تو هفته برگزار بشه یکی دیگه یه بار
خواستم اول بزارمشون تو دیتا گرید بعد ویرایش هم بتونه تو همون انجام بده
میشه به تعداد جلسات عمل اضافه کردن سطر به دیتا گرید رو بنویس ینی مثلا اگه کلا 12 جلسه دارم جدا جدا 12 تا سطر اضافه کنم و برای هر کدوم هم جدا تاریخ کلاس و مشخص کنم ولی جالب نیست میخوام یه حالت کلی داشته باشم اما نمیدونم چه طوری

ploto_m
سه شنبه 19 شهریور 1392, 21:48 عصر
بالاخره درست شد
از persiancalendar استفاده کردم
روزی رو که از کاربر گرفتم با متد Tdatetime تبدیل کردم به یه تاریخ - بعد روزشو درآوردم که چه روزیه تو یه یک تابع جدا روز و تبدیل کردم به روزای فارسی
بعد از اونم تو یک حلقه به تعدادی که می خواستم یکی یکی به تاریخ شروع اضافه کردم و روزشو چک کردم با روزایی که کلاسا تو اون برگزار میشه (تویه یه آرایه نگه داشتم) بعد اونایی که همون روزا بود رو تویه یک آرایه دیگه ذخیره کردم
حالا هر جا بخوام از آرایه استفاده می کنم :لبخند: