PDA

View Full Version : مبتدی: بدست آوردن آی دی از طریق وارد کردن یوزر نیم و پسورد

ferry_2020
شنبه 16 شهریور 1392, 23:07 عصر
سلام و عرض ادب
من یک صفحه کاربری دارم که کاربر یوزرنیم و پسوردش را وارد میکند.
چطور میشه که بعد از اینکه کاربر روی دکمه اوکی کلیک کرد،آی دی همان کاربر به خروجی رفته و تمام اطلاعات مربوط به کاربر که قبلاً در صفحه ثبت نام وارد کرده بوده و در دیتابیس ذخیره شده بوده،نمایش داده شود؟
ممنون میشم راهنمائیم کنید

R_khaleghi
شنبه 16 شهریور 1392, 23:16 عصر
سلام و عرض ادب
من یک صفحه کاربری دارم که کاربر یوزرنیم و پسوردش را وارد میکند.
چطور میشه که بعد از اینکه کاربر روی دکمه اوکی کلیک کرد،آی دی همان کاربر به خروجی رفته و تمام اطلاعات مربوط به کاربر که قبلاً در صفحه ثبت نام وارد کرده بوده و در دیتابیس ذخیره شده بوده،نمایش داده شود؟
ممنون میشم راهنمائیم کنید

سلام.
می تونی یه جدول جدید درست کنی و مقدار ID را داخل اون ذخیره کنی بعد موقع Select کردن یوزری که وارد شده شرطش را برابر آی دی ذخیره شده قرار بده.

ferry_2020
شنبه 16 شهریور 1392, 23:32 عصر
این کار امکان پذیر نیست،چون ممکنه هزاران آی دی ذخیره شده باشه
در ضمن من جدولی دارم که علاوه بر آی دی،مقادیر دیگری از قبیل نام،نام خانوادگی،ایمیل،یوزرنیم،پس ورد و ... داره
من میخوام در صفحه ای که کاربر یوزرنیم و پسوردش رو وارد کرد،اطلاعات ثبت شده مربوط به همان کاربر نمایش داده بشه

R_khaleghi
شنبه 16 شهریور 1392, 23:38 عصر
این کار امکان پذیر نیست،چون ممکنه هزاران آی دی ذخیره شده باشه
در ضمن من جدولی دارم که علاوه بر آی دی،مقادیر دیگری از قبیل نام،نام خانوادگی،ایمیل،یوزرنیم،پس ورد و ... داره
من میخوام در صفحه ای که کاربر یوزرنیم و پسوردش رو وارد کرد،اطلاعات ثبت شده مربوط به همان کاربر نمایش داده بشه

یه کار می تونی انجام بدی ولی فقط برای راحتی کار این روش استفاده میشه.
این روش اینه که داخل فرم لوگین یک دیتاگریدویو میزاری و اطلاعات جدول Login می ریزی داخلش بعد در خاصیت TextChanged تکس باکس نام کاربری کد مربوط به سرچ می نویسی و دیتاسورس دیتاگرید را برابر با نتیجه سرچ قرار میدی و بعد از جستجو قانونا باید یک یوزر باشه و بعد ID اون را داخل یه جدول بریز و داخل فرمی که می خوای نمایش بدی ازش استفاده کن.

ploto_m
یک شنبه 17 شهریور 1392, 00:21 صبح
یوزر نیم و پسورد جدا از بقیه اطلاغات ذخیره میشن؟؟
به هرحال باید یه جوری به هم ربطشون داده باشی ینی کلید اصلی جدول مشخصات بره تو جدول یوزر نیم پسوردا که دیگه کاری نداره select می کنی بر اساس یوزر نیم و پسورد
البته اگه منطورتون اینه

ferry_2020
یک شنبه 17 شهریور 1392, 13:50 عصر
نه،جدا ذخیره نمیشن
اول توی یک صفحه کل اطلاعات یک کاربر ذخیره میشه.یوزرنیم و پسورد کاربر هم در همین صفحه مشخص میشه(در واقع این صفحه رو مدیر سایت پر میکنه و یوزر و پسورد رو به کاربر میده)
بعد کاربر موقع مشاهده اطلاعات مربوط به خودش (در صفحه‌ی دیگه) یوزر و پسورد خودشو که از مدیر سایت دریافت کرده،میزنه و اطلاعاتشو میبینه

amir200h
یک شنبه 17 شهریور 1392, 13:56 عصر
خوب یه سلکت همون موقع با یوزر و پسورد بزن بریز داخل یه دیتاتیبل بعد بریزش تو ی دیتاگرید

ferry_2020
یک شنبه 17 شهریور 1392, 21:57 عصر
میشه لطفاً کد مربوطه رو بگید.من خیلی وارد نیستم

ferry_2020
دوشنبه 18 شهریور 1392, 19:12 عصر
یوزر نیم و پسورد جدا از بقیه اطلاغات ذخیره میشن؟؟
به هرحال باید یه جوری به هم ربطشون داده باشی ینی کلید اصلی جدول مشخصات بره تو جدول یوزر نیم پسوردا که دیگه کاری نداره select می کنی بر اساس یوزر نیم و پسورد
البته اگه منطورتون اینه

میشه لطفاً بیشتر توضیح بدین و بگین منظورتون از select کردن چیه؟
ممنون

hamid_0341
دوشنبه 18 شهریور 1392, 19:19 عصر
میشه لطفاً بیشتر توضیح بدین و بگین منظورتون از select کردن چیه؟
ممنون
بهتری اول بری با Sql و دستورات Sql آشنا بشی بعد بخوای این کارا رو انجام بدی !!

ferry_2020
دوشنبه 18 شهریور 1392, 21:28 عصر
متاسفانه الان وقتی برای آموزش ندارم.باید خیلی سریع کار رو انجام بدم
البته با SQL کمی آشنا هستم.لطفاً کمکم کنید.ممنون