PDA

View Full Version : گفتگو: سامانه خبری ایران خبر(نسخه آزمایشی)

Tarragon
یک شنبه 17 شهریور 1392, 13:46 عصر
سلام
بالاخره بعد از چند وقت سیستم خبری ایران خبر رو با حمایت بسیار دوست بسیار عزیزم آقا مصطفی(MostafaEs3) این سیستم راه افتاد و الان در مرحله آزمایشه : http://www.irankhabar.net
بنده منتظر نظر های مفیدتون هستم.
با تشکر.

Mosafers
یک شنبه 17 شهریور 1392, 14:10 عصر
سلام تبریک میگم جمع و جور و زیباست تحت جوملاست ؟
موفق باشید

Tarragon
یک شنبه 17 شهریور 1392, 14:22 عصر
سلام تبریک میگم جمع و جور و زیباست تحت جوملاست ؟
موفق باشید
خیر از صفر نوشته شده.

mahmod2000
یک شنبه 17 شهریور 1392, 15:43 عصر
اینم 2-3 ماهه که خودم نوشتم http://hotkhabar.ir

Louai_M
یک شنبه 17 شهریور 1392, 17:16 عصر
دوست عزیز کار تون الیه

من یه مشکلی دارم من هم تازه کارم و هم درحال طراحی سایت خبری هستم می خواهم هنگام افزودن خبر تصویر خبر بره تو پوشه و نامش تو دیتا بیس ذخیره بشه ذخیره چکار کنم که تویر تو پوشه مورد نظر ذخیره بشه و نامش در دیتابیس

افشین66
یک شنبه 17 شهریور 1392, 18:03 عصر
کارت قشنگه !!! منم یکی نوشتم خواستی لینکش میدم امکاناتشون مقایسه کنیم !!!

Tarragon
یک شنبه 17 شهریور 1392, 19:01 عصر
اینم 2-3 ماهه که خودم نوشتم http://hotkhabar.ir والا من نظر شما رو در مورد سایت خودم پرسیدم !

دوست عزیز کار تون الیه

من یه مشکلی دارم من هم تازه کارم و هم درحال طراحی سایت خبری هستم می خواهم هنگام افزودن خبر تصویر خبر بره تو پوشه و نامش تو دیتا بیس ذخیره بشه ذخیره چکار کنم که تویر تو پوشه مورد نظر ذخیره بشه و نامش در دیتابیسکد های آپلود فراوانی هست باید از اون ها استفاده کنید

کارت قشنگه !!! منم یکی نوشتم خواستی لینکش میدم امکاناتشون مقایسه کنیم !!!از شما ممنونم.

ای کاش اگر مشکلاتی پیدا کردید بگید تا در اسرع وقت حلشون کنم.

mohsen6500
یک شنبه 17 شهریور 1392, 23:54 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز
راستش من با کمال احترام به دوستان عزیزی که کلی زحمت برنامه نویسی رو کشیدن
منتها (نظر شخصی بنده است ها) نظرم اینه که خوب که چی؟!
هرچی فکر می کنم نمیتونم دلیلی برای ساخت اینم جور سایتا پیدا کنم (دست خودم نیست دیگه!)
شمات پا میشی توی کل سایتای خبری میگردی میگردی و خبرها رو جمع می کنی میذاری توی سایت!
همین؟!
منظورم اون خلاقیته هستش به نظرم شما چیزی ر در اصل خلق نمی کنید فقط دارید کپی پیست می کنید
البته سخنم با کل سایت های مشابه هستش ها و خدای نکرده خود برنامه نویسی رو نمیگم
شما خیلی زحمت کشیدید براش می دونم
به نظرم سایت مزش به اینه که خودش خبر خلق کنه
اینکه بیاد و خبر جمع کنه مزه ای نداره!
بازم میگم ببخشید
البته سایت تون هم در کل میشه گفت بد نیست و البته جای کار هم زیاد داره
موفق باشید
یاعلی

افشین66
دوشنبه 18 شهریور 1392, 00:06 صبح
با سلام خدمت دوستان عزیز
هرچی فکر می کنم نمیتونم دلیلی برای ساخت اینم جور سایتا پیدا کنم (دست خودم نیست دیگه!)
شمات پا میشی توی کل سایتای خبری میگردی میگردی و خبرها رو جمع می کنی میذاری توی سایت!
همین؟!
منظورم اون خلاقیته هستش به نظرم شما چیزی ر در اصل خلق نمی کنید فقط دارید کپی پیست می کنید
بازم میگم ببخشید
موفق باشید
یاعلی

من خودم یکی نوشتم ولی بنا به درخواست مشتری بوده و از بعد تکنیکی این دوستامون هم خیلی زحمت کشیدن !!!! بار فنی این کار برام مهمتره !!!!!

Tarragon
دوشنبه 18 شهریور 1392, 12:03 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز
همین؟!
بازم میگم ببخشید
موفق باشید
یاعلی

سلام والا خواستم به عنوان نمونه کار این باشه وگرنه قصدم دزدی خبر نیست :(
ای کاش در مورد اون قسمت جای کار زیاد داره یکم بیشتر توضیح بدید :X

abolfazl-z
دوشنبه 18 شهریور 1392, 12:50 عصر
This Account Has Been Suspended

Tarragon
دوشنبه 18 شهریور 1392, 13:38 عصر
This Account Has Been Suspended
سلام
دیدم تیکت کردم پرسیدم چرا منتظر جواب هستم :(
می گن فایلی که خبر هارو از سایت های دیگه می گیره به سرور فشار اورده :@

Tarragon
دوشنبه 18 شهریور 1392, 21:11 عصر
با سلام
مثل اینکه خیلی به سرور فشار میاره با این حال فعلا باز شد ممنون می شم نظر و انتقادات سازنده خودتون رو بهم بگید.
باتشکر فراواااااااان.

qartalonline
دوشنبه 18 شهریور 1392, 22:48 عصر
تبریک میگم.

موفق باشید.

SilverLearn
دوشنبه 18 شهریور 1392, 23:44 عصر
به نظر من هم خوبه در حد خودش
ولی من هم با آقا محسن موافقم ...
ولی خیلی حال میده آدم به سایتش اصلا سر نزنه و یه ربات پست کننده داشته باشه که از طریق rss از سایت های دیگه مطلب ارسال کنه .... :)

abolfazl-z
سه شنبه 19 شهریور 1392, 11:11 صبح
http://www.irankhabar.net/news-category/1/SIASI
مشکل داره !

Tarragon
سه شنبه 19 شهریور 1392, 12:00 عصر
بله آقا ابوالفضل الان صرفا قسمت های دریافت خبر و نمایش اون کامل شده بقیه رو در حال تکمیل هستم.

shpegah
سه شنبه 19 شهریور 1392, 12:18 عصر
دوست عزیز اگر منظور شما از نظر ظاهر کار است من در نگاه اول چند مورد به نظرم رسید که امیدوارم مفید باشد
منوهای بالا سلکت شدنشون خیلی محسوس نیست برای برخی خوانندگان ممکن است اصلا دیده نشود
چون یک سایت خبری است تنها تاریخ شمسی کافی نیست علاوه براینکه زمان درج هرخبر در سایتون ارزش خبر روبسیار بالا وقابل اطمینان تر میکنه
گذاشتن کلمه ایران خبر در هینت راهنما علاوه براینکه ارزش راهنمایی کردن رو نداره سئو شما رو پایین میاره باتوجه به استاندارد های سئو
درکل زحمت کشیدید

shpegah
چهارشنبه 20 شهریور 1392, 15:57 عصر
یک مورد هم که فراموش کردم بگم اینکه در یکی از لیستها دیدم دوتاخبر تکراری بایک عنوان آمده بود که منطقی نیست که حداقل بهتر بود منبع خبر روی هرخبر مشخص میشد تا تکراری بودنش توجیه داشته باشد گرچه از نظر خواننده بازهم مقبول نیست

افشین66
چهارشنبه 20 شهریور 1392, 16:34 عصر
یک مورد هم که فراموش کردم بگم اینکه در یکی از لیستها دیدم دوتاخبر تکراری بایک عنوان آمده بود که منطقی نیست که حداقل بهتر بود منبع خبر روی هرخبر مشخص میشد تا تکراری بودنش توجیه داشته باشد گرچه از نظر خواننده بازهم مقبول نیست
منم وقتی داشتم نرم افزار خودم می نوشتم همچین مشکلی داشتم !!!! راه حل من این بود که عنوان خبر داخل جدول دیتابیس unique در نظر گرفتم تا از ذخیره عنوان تکراری جلوگیری کنه !!!

H:Shojaei
چهارشنبه 20 شهریور 1392, 17:02 عصر
سلام
انتقادات:
يه مكاني چيزي واسه پربيننده ترين اخبار بذاريد اين كه يه لينك ديگه جاش بديد جالب نيست زياد پربيننده ترين اخبار بايد دم دست ترين باشه تو يه همچين سايتي.
اين كادري كه واسه اخبار ظاهر ميشه آدمو به مرور زمان عصبي ميكنه چون خيلي زننده و واضحه از خود اخبار واضح تره مثلا واسه اين قسمت اگر يه نوشته جولوي هر خبر به نام توضيحات باشه يا يه آيكن كه وقتي موس روش رفت اين كادره نمايش داده بشه.
و همين كارد رو كار جالبي روش كرديد كه وقتي به سمت چپ صفحه ميريم كادر شكسته ميشه به خطهاي بيشتر ولي ديگه به اين طورت كه هر خط يه كلمه رو نشون بده زياده رويه و اين هم كه با موس حركت ميكنه اعصاب خورد كنه :D واسه اين ميتونيد واسه اخبار سمت راست كادر رو سمت چپ خبر بذاريد و واسه اخبار سمت چپ اعلان رو سمت راستش بذاريد كه ثابت باشه.
و به نظر من هدر بالا رو مرتفع تر كنيد بهتره و با يه فونت كمي درشتتر يا حالت استرونگ داشته باشه كه از متن اصلي خودشو جدا كنه تا نظر كاربر رو جلب كنه.
كادر جستوجو هم خيلي سادس يه افكتي چيزي بهش بديد فقط يه عكسه فكر كنم.
اميدوارم كمكي كرده باشم :D
موفق باشيد

yegane8
چهارشنبه 20 شهریور 1392, 18:43 عصر
سلام دوست عزیز
سایت خوبی شده
من تازه کارم میشه بگین اگه چندتا دسته (سیاسی و علمی و ...) داشته باشیم باید طراحی database چطوری باشه ؟ مثلا چندتا جدول داشته باشم یا ...