PDA

View Full Version : سوال: برنامه نویسی شی گرا در mvc 4

mohammad_kazem
یک شنبه 17 شهریور 1392, 17:03 عصر
سلام به همه دوستان.
یک سوال: بهترین روش برای برنامه نویسی شی گرا(OOP) در mvc چیه؟
منظورم اینه که کلاسها و متدها به چه شکلی باید تعریف بشن؟ لطفا کامل توضیح بدید و در صورت امکان یک نمونه کد هم بزارین که قضیه کاملا روشن بشه.
با تشکر فراوان

mohammad_kazem
دوشنبه 18 شهریور 1392, 07:20 صبح
هیچکدوم از دوستان جواب نمیدن؟
سوال راحتیه، البته برای اون دوستانی که تجربه بیشتری دارن. ببینید چند مدل کلاس بندی و متد نوشتن داریم که من خودم توی وب فرم دو سه مدلشو کار کردم. حالا میخوام ببینم برای ام وی سی استاندارد خاصی برای OOP تعریف شده یا نه؟ اگه شده چطوریه؟
لطفا راهنمایی بفرمایید.
با تشکر

hakim22
دوشنبه 18 شهریور 1392, 08:59 صبح
خب در ASP.MVC مدل MVC خودش وجود داره و یکی از بایدهاست.
حالا در اینجا دو روش کلی وجود داره.
1- کدها رو به صورت ActionResult درست کنید و بعد در View با استفاده از دستورات Razor قسمت HTML رو بسازید.
2- کدها رو با استفاده از WebAPI بنویسید. که نتایج هر تابع به صورت JSON به View منتقل میشود. بعد در VIEW بای استفاده از JavaScript و فریم ورکهایی مثل Knockout و BackBone و ... ویو ها رو بسازید.
در این روش کدهای اصلی رو با جاوااسکریپت مینویسید و کمترین استفاده از موتور Razor میشه.

mohammad_kazem
دوشنبه 18 شهریور 1392, 20:31 عصر
- کدها رو با استفاده از WebAPI بنویسید. که نتایج هر تابع به صورت JSON به View منتقل میشود. بعد در VIEW بای استفاده از JavaScript و فریم ورکهایی مثل Knockout و BackBone و ... ویو ها رو بسازید.

سلام دوست عزیز
من جوابم رو گرفتم. شاید سوالم رو خوب مطرح نکرده بودم. ولی اگه ممکنه در مورد این راه حل دوم یک نمونه کد یه پروژه بزارید که هم من و هم بقیه دوستان استفاده کنیم.
با تشکر