PDA

View Full Version : سوال: برای این کار میتونم فقط php یاد بگیرم ؟؟

orache
یک شنبه 17 شهریور 1392, 20:22 عصر
با سلام خدمت شما من تو ضمینه ی بازی سازی کار میکنم و میخام بازی سازی انلاین رو یاد بگیرم
بازی انلاین مثل wow باشه نه اینکه موضوعش اون باشه ها بازی تحت وب که مشخصات کار بر ها رو تو هاست تو دیتابیس ذخیره کنه مثلا کاربر تو سایت ثبت نام کنه بعد بتونه با یوزر پسش تو بازی وارد شه البته اشتباه نگیرین بازی real time هست نه یه بازی تحت وب مثل تراوینو اینجور چیزا بعد کاربر مثلا تو سایت امتیاز بگیره یا مثلا پول (به اصطلاح طلا بخره ) تو بازی هم همون قدر ازش زیاد شه
.
من میخام خودم اینو بنویسم یعنی کلا باید با موتور بازی سازی در ارتباط باشه
سوال
ایا فقط php کافیه ؟؟ دیگه نیازی به یاد گیری زبون های دیگه مثل html یا جاوا و.. نیست ؟؟
ممنون

Tarragon
یک شنبه 17 شهریور 1392, 20:41 عصر
با سلام
php مثلا مال اینه که طرف خرید کنه بعد طلا بگیره
و html ماله اینه که به کاربر نشون بدید طلا خریده
و جاوا که کاربری در وب نداره اما جاواسکریپت برای زیبا سازی معمولا استفاده می شه.

amirrezaq
یک شنبه 17 شهریور 1392, 23:28 عصر
با سلام خدمت شما من تو ضمینه ی بازی سازی کار میکنم و میخام بازی سازی انلاین رو یاد بگیرم
بازی انلاین مثل wow باشه نه اینکه موضوعش اون باشه ها بازی تحت وب که مشخصات کار بر ها رو تو هاست تو دیتابیس ذخیره کنه مثلا کاربر تو سایت ثبت نام کنه بعد بتونه با یوزر پسش تو بازی وارد شه البته اشتباه نگیرین بازی real time هست نه یه بازی تحت وب مثل تراوینو اینجور چیزا بعد کاربر مثلا تو سایت امتیاز بگیره یا مثلا پول (به اصطلاح طلا بخره ) تو بازی هم همون قدر ازش زیاد شه
.
من میخام خودم اینو بنویسم یعنی کلا باید با موتور بازی سازی در ارتباط باشه
سوال
ایا فقط php کافیه ؟؟ دیگه نیازی به یاد گیری زبون های دیگه مثل html یا جاوا و.. نیست ؟؟
ممنون
البته برای این که PHP رو یاد بگیرید توضیه اکید میشه HTML رو یاد بگیرید...
موفق باشید:چشمک:

MMSHFE
دوشنبه 18 شهریور 1392, 10:00 صبح
البته اشتباه نگیرین بازی real time هست نه یه بازی تحت وب مثل تراوینو اینجور چیزا بعد کاربر مثلا تو سایت امتیاز بگیره یا مثلا پول (به اصطلاح طلا بخره ) تو بازی هم همون قدر ازش زیاد شه
از توضیحاتی که دادین، من اینطور فهمیدم که با Unity3D کار میکنید (اگه اشتباه متوجه شدم، اصلاح کنید). خوب از اونجا که توی Unity3D با کمک کلاسهای WWW و WWWForm و همچنین متدهای مختلف کلاس Application مثل isWebPlayer و absoluteURL و... میتونید به راحتی با صفحات وب در تعامل باشین، فقط یادگیری PHP برای تولید محتوای موردنظر نرم افزار کفایت میکنه. مثلاً میخواین وقتی توی Unity3D روی یک دکمه کلیک شد، یک صفحه PHP صدا زده بشه که تنظیمات بازی رو توی دیتابیس مربوط به کاربر ذخیره کنه. در چنین حالتی میتونید توی Unity3D کدی شبیه این بنویسید:

private string message;
private string settings;

public void OnGUI() {
GUI.Label (new Rect (0, 0, Screen.width, 75), message);
if (GUI.Button (new Rect (Screen.width - 200, Screen.height - 200, 150, 150), "Save") {
StartCoroutine (SaveGame ());
}
}

private IEnumerator SaveGame()
{
WWWForm wf = new WWWForm ();
wf.AddField ("id", Player.id);
wf.AddField ("settings", settings);
WWW www = new WWW("http://www.example.com/savegame.php", wf);
yield return www;
message = (www.text == "Success" ? "Game Saved Successfully." : "Error occured while saving game. Please try again.");
}
توی کد فوق، فرض بر اینه که متغیر رشته ای settings که تنظیمات بازیه، توی متد Update داره مرتب اصلاح میشه. حالا توی کد PHP (فایل savegame.php) میتونید کدی بنویسید که مقادیر id و settings رو با روش Post دریافت میکنه و توی دیتابیس ذخیره میکنه و اگه تونست ذخیره کنه، کلمه Success و اگه نتونست، یک کلمه دیگه (مثلاً Failure) رو echo میکنه.