PDA

View Full Version : نحوه اضافه کردن یک پروژه به پروژه دیگر

y_ziaee
دوشنبه 18 شهریور 1392, 11:20 صبح
سلام دوستان :
من دو پروژه مجزا از هم دارم و میخواهم پروژه اولی را به دومی اضافه کرده و از برنامه های آن در پروژه دوم استفاده کنم.عمل اضافه کردن را از طریق منوی File --> Add --> Existig project انجام میدهم و به پروژه اضافه میکنم ، حال داخل یک پروژه دو NameSpace متفاوت دارم .
سئوال اینکه چگونه میتوانم برنامه های NameSpace اضافه شده را در داخل NameSpace اصلی صدا کرده و استفاده نمایم؟

علم سه قدم دارد : قدم اول غرور مي آورد ، قدم دوم فروتني و خشوع مي آورد ، قدم سوم مي داند که هيچ نمي داند.

y_ziaee
دوشنبه 18 شهریور 1392, 15:12 عصر
آیا کسی به این مشکل بر نخورده و راه حلی نداره؟

علم سه قدم دارد : قدم اول غرور مي آورد ، قدم دوم فروتني و خشوع مي آورد ، قدم سوم مي داند که هيچ نمي داند.

roolinjax
دوشنبه 18 شهریور 1392, 16:52 عصر
سلام
با استفاده از using می تونی name sapce مورد نظر رو به پروژه اضافه کنی و از کلاس ها و حتی فرم ها و کنترل های عمومی استفاده کنید
روش دوم استفاده ی مستقیم هست :
NameSpace.ObjectName.Method(arguments);

y_ziaee
سه شنبه 19 شهریور 1392, 12:27 عصر
roolinjax عزیز سلام

من در قسمت Using همان فرمی که میخواهم با استفاده از یک کلید برنامه های مورد نظر را فراخوانی کنم، دستور

Using XX را اضافه کردم که XX نام همان NameSpace جدید است ولی برنامه از من خطا گرفت.

Error 1 The type or namespace name 'XX' could not be found (are you missing a using directive or an assembly reference?) DefMk.cs 9 7 Mk

در حالت دوم نیز با زدن .XX زیر آن خط قرمز کشیده و متاسفانه جواب نداد.

باز ممنون از وقتیکه برای جواب دادن صرف کردید.

roolinjax
چهارشنبه 20 شهریور 1392, 16:50 عصر
خوب عزیزم به خاطر اینه که شما پروژه ی مورد نظر رو به رفرنس های پروژه ی جاری اضافه نکردی
برای اینکار روی پروژه ای که میخوای توی اون از کدهای پروژه ی دیگه استفاده کنی راست کلیک کن و add refrence رو بزن
توی پنجره باز شده به زبونه ی Project برو و پروژه ی مورد نظرت رو انتخاب کن
حالا دیگه نه اون اخطار رو میده و نه زیر XX خط قرمز میکشه.
موفق باشی