PDA

View Full Version : سوال: خطای زمان اجرا بعد از تغییر ورژن .net

cisco ++
دوشنبه 18 شهریور 1392, 22:23 عصر
دوستان این خطا بعد از اینکه ورژن فریم ورکم رو از 2 به 4 تغییر دادم دیده میشه و نمیشه برنامه رو اجرا کنم
با ctrl + f5 اجرا کردم شد ولی دیگه با این خطا اجرا نمیشه :
Unable to copy file "obj\x86\Release\Helal.exe" to "bin\Release\Helal.exe". The process cannot access the file 'bin\Release\Helal.exe' because it is being used by another process. WindowsFormsApplication1test

منظورش چیه که فایل اصلی من داره جای دیگه اجرا میشه؟
چطور رفع کنم؟؟

lastmory
سه شنبه 19 شهریور 1392, 08:01 صبح
با سلام
پوشه Debug و Release تو پاک کن ، یه بار هم Build کن Solution تو
ببین چی میشه

cisco ++
سه شنبه 19 شهریور 1392, 08:31 صبح
با سلام
پوشه Debug و Release تو پاک کن ، یه بار هم Build کن Solution تو
ببین چی میشه

سلام
این کار رو انجام دادم ولی بازم همون خطای پست اول رو میده
protection error

FastCode
سه شنبه 19 شهریور 1392, 08:33 صبح
ویروس/تروجان؟
شاید هم آنتی ویروس اجازه نمیده فایل باز بشه.
http://www.nirsoft.net/utils/opened_files_view.html

cisco ++
سه شنبه 19 شهریور 1392, 08:36 صبح
ویروس/تروجان؟
شاید هم آنتی ویروس اجازه نمیده فایل باز بشه.
http://www.nirsoft.net/utils/opened_files_view.html

با Ctrl + F5 اجرا میشه ولی با F5 خطا میده
آنتی ویروس ندارم تو سیستم !!

cisco ++
سه شنبه 19 شهریور 1392, 08:55 صبح
بازم خطای دوم رو داد

Unable to copy file "obj\x86\Release\Helal.exe" to "bin\Release\Helal.exe". The process cannot access the file 'bin\Release\Helal.exe' because it is being used by another process. WindowsFormsApplication1test

:عصبانی:

مهرداد صفا
سه شنبه 19 شهریور 1392, 10:07 صبح
با سلام.
از طریق task manager چک کنید که process برنامه باز نمانده باشد، در این صورت با end process برنامه را ببندید.

cisco ++
سه شنبه 19 شهریور 1392, 10:17 صبح
با سلام.
از طریق task manager چک کنید که process برنامه باز نمانده باشد، در این صورت با end process برنامه را ببندید.

ممنون
helal.exe که برنامه ام هست توی task manager اجرا بود که end proses کردم ولی helal.vshost.exe اصلا end prosses نمیشه و باز همون خطای protection error رو داد

amir200h
سه شنبه 19 شهریور 1392, 10:23 صبح
ممنون
helal.exe که برنامه ام هست توی task manager اجرا بود که end proses کردم ولی helal.vshost.exe اصلا end prosses نمیشه و باز همون خطای protection error رو داد

خوب سیستمو ریست کن اومد بالا قبل از اینگه پروژه رو باز کنی برو فایل exe رو حذف کن. بعد پروژه رو اجرا کن و روی سولوشن راست کلیک کن و گزینه Rebuild Solution رو بزن. ببین جواب میده یا نه

cisco ++
سه شنبه 19 شهریور 1392, 13:21 عصر
خوب سیستمو ریست کن اومد بالا قبل از اینگه پروژه رو باز کنی برو فایل exe رو حذف کن. بعد پروژه رو اجرا کن و روی سولوشن راست کلیک کن و گزینه Rebuild Solution رو بزن. ببین جواب میده یا نه

نه دوست عزیز باز همون آش و همون کاسه
خطای protection Error رو با f5 میده ولی با ctrl+f5 میره اجرا
چرا واقعا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

lastmory
سه شنبه 19 شهریور 1392, 14:35 عصر
بزارش رو X86 اجرا کن

cisco ++
سه شنبه 19 شهریور 1392, 14:41 عصر
بزارش رو X86 اجرا کن
یعنی چی ؟
چی رو بزارم رو X86 ??????????

lastmory
سه شنبه 19 شهریور 1392, 14:52 عصر
solution platforms رو بزار رو X86
رو solution کلیک راست کن ، configuration manager رو انتخاب کن و PlatForm ها رو بزار رو X86

cisco ++
سه شنبه 19 شهریور 1392, 15:05 عصر
solution platforms رو بزار رو X86
رو solution کلیک راست کن ، configuration manager رو انتخاب کن و PlatForm ها رو بزار رو X86

برنامه ام اتفاقا روی x86 هستش
http://civs.comyr.com/up/12604be30f70.jpg

lastmory
سه شنبه 19 شهریور 1392, 15:53 عصر
یه بار Rebuild هم بکن ببین چی میشه :متفکر:

cisco ++
سه شنبه 19 شهریور 1392, 17:05 عصر
چندین بار rebuild کرده ام
اینم خاطر شما !!!!!!
ولی با f5 همون خطا هست و با ctrl + f5 میره اجرا
:گریه:
:گریه:

FastCode
سه شنبه 19 شهریور 1392, 21:41 عصر
اون برنامه ای که لینکش رو دادم رو آزمایش کردید؟

cisco ++
سه شنبه 19 شهریور 1392, 22:02 عصر
اون برنامه ای که لینکش رو دادم رو آزمایش کردید؟
بله اونم پروسس مذکور رو نشون داد ولی نتونست اجرا کنه
http://seiu.site90.net/up/ca57a9f85a19.jpg

davidrobert
سه شنبه 19 شهریور 1392, 22:28 عصر
دوستان این خطا بعد از اینکه ورژن فریم ورکم رو از 2 به 4 تغییر دادم دیده میشه و نمیشه برنامه رو اجرا کنم
http://cems.webuda.com/up/898d8095428e.jpg
برادر جان خودتون رو خسته نکن هر بلای که سرش بیاری درست نمیشه جز اینکه بر گرودونی به فریم ورک قبلی خودش این رو میگم چون وقتی کلی کد نویسی انجام میدی رو پروزه وbuild میکنی پروژه رو سیستم همون assambely قبلی خودش رو قبول میکنی چه از ورژن بالا فریم ورک نقل مکان کنی بیای پایی یا از فریم ورک پایین نقل مکان کنی بری به فریم ورک بالا چون پروژه build میشه و عملات روی کل پروژه انجام میشه اسمبلی سیستم دیگه اجازی تغییر ورژن فریم ورک رو نمیده. و وقی تغییر فریم ورک کنی سیستم خطا میده.

cisco ++
سه شنبه 19 شهریور 1392, 22:35 عصر
برادر جان خودتون رو خسته نکن هر بلای که سرش بیاری درست نمیشه جز اینکه بر گرودونی به فریم ورک قبلی خودش این رو میگم چون وقتی کلی کد نویسی انجام میدی رو پروزه وbuild میکنی پروژه رو سیستم همون assambely قبلی خودش رو قبول میکنی چه از ورژن بالا فریم ورک نقل مکان کنی بیای پایی یا از فریم ورک پایین نقل مکان کنی بری به فریم ورک بالا چون پروژه build میشه و عملات روی کل پروژه انجام میشه اسمبلی سیستم دیگه اجازی تغییر ورژن فریم ورک رو نمیده. و وقی تغییر فریم ورک کنی سیستم خطا میده.

اولا که نمیدونم چطور شده فریم ورک پروژه من از 4 پریده به 2 !
دوما تا قبل از این کار میکرد حتی نزدیک 30 تا گزارش (که با کریستال ریپورت که وابسته به فریم ورک 4 بودن)از فرم های مختلف برنامه ایجاد و اجرا کرده ام،
سوما من برای گزارشا و فاکتورام (که باز تاکید میکنم با کریستال و دات نت ورژن 3.5 به بعد) چکار باید کنم؟؟؟

davidrobert
سه شنبه 19 شهریور 1392, 22:46 عصر
اولا که نمیدونم چطور شده فریم ورک پروژه من از 4 پریده به 2 !
دوما تا قبل از این کار میکرد حتی نزدیک 30 تا گزارش (که با کریستال ریپورت که وابسته به فریم ورک 4 بودن)از فرم های مختلف برنامه ایجاد و اجرا کرده ام،
سوما من برای گزارشا و فاکتورام (که باز تاکید میکنم با کریستال و دات نت ورژن 3.5 به بعد) چکار باید کنم؟؟؟
1- دوست عزیز من هم مشکل شما رو داشتم من با فریم ورک 4 برنامه رو نوشتم و وقتی به گزارش گیری رسید امیدم گزارش گیری کنم نتواستم با کریستا ریپورت گزارش گیری رو انجام میدادم که فهمیدم در فریم ورک 3.5 هستش و از 3.5 به بالا وجود نداری و هم اینکه فهمیدم وقتی اسیبمل یه پروژه رو تغییر میدم کامل بهم میری من پروژه رو از 4 به 3.5 تغییر دادم تا بتوانم گزارش گیری با استیمول انجام بدم ولی کامل پروژه بهم ریخت و برای اینکه درست بیشه به فریم ورک خودش که 4 بود بر گردوندم درستش شد.
2 - حالا دیدم کریستال ریپورت حذف شده از فریم ورک 4 به بعد و هم اینکه دیگه نمی تواستم گزارش گیری اناجم بدم با کریستال ریپورت بخاطر همین گفت وقتی فریم ورک برنامه عوض میشه سیستم دیگه کامل بهم میری و من مبجور شدم از اول پروژه شروع کنم و هم اینکه دور کریستال ریپورت رو خط کشیدم و از استیمول استفاده کردم و کار با اون رو یادگرفتم. 3- هم گزارش گیری با کریستال ریپورت در فریم ورک 4 میشه انجام داد ولی کلی دنق و فنگ داری

cisco ++
سه شنبه 19 شهریور 1392, 22:55 عصر
ممنون از راهنمایی تون
ولی باز هم صبر میکنم شاید کسی باشه که راه حل دیگه ای پیشنهاد بده .
چون من فرصت اینو ندارم که بخاطر یه گزارش/ فاکتور برم استیمول یاد بگیرم....خیر سرم ضرب العجل باید این پروژه رو ستاپ شده تحویل بدم

FastCode
چهارشنبه 20 شهریور 1392, 03:09 صبح
فکر نمیکنید وقتی ارور میده باید دفعه اول بگید.نه دفعه دوم که پرسیدم؟
برنامه رو با دسترسی Administrator اجرا کنید.

cisco ++
سه شنبه 26 شهریور 1392, 20:04 عصر
حل شد
فریم ورک 3.5 رو فعال کردم به جای 4 و حتی 2