PDA

View Full Version : سوال آسان

sampord
پنج شنبه 10 فروردین 1385, 12:49 عصر
سلام و تبریک سال نو
سوال من: می خواستم ببینم چجوری میشه تعداد استفاده یک کاربر خاص را محدود نمود.واضح تر اینکه فرض کنید یک سایت عکس هست شبیه webshots که به هر دلیلی مایل نیست یک کاربر خاص مثل من بیشتر از 5 عکس در روز دانلود کنه.(تذکر: به هیچ وجه من نتوانم بیش از 5 عکس در یک روز را دانلود کنم.)

ممنون میشم راهنماییم کنید.

بی پروایان پایدارترند

alirezador
پنج شنبه 10 فروردین 1385, 14:01 عصر
اگر کاربر عضو باشه با ستفاده از ذخیره کردن تاریخ روز و تعداد دانلود در دو فیلد جداگانه این مسئله کنترل میشه

mohsenshahbazi
پنج شنبه 10 فروردین 1385, 14:04 عصر
شما میتونید از طریق کوکی ها یا ثبت آی پی کاربر ..این دسترسی رو محدود کنید ...

houtanal
پنج شنبه 10 فروردین 1385, 14:25 عصر
یا ثبت آی پی کاربر...
روش جالبی نیست.(اصلا)

alirezador
پنج شنبه 10 فروردین 1385, 14:35 عصر
اگه کوکی باشه که کاربر میره پاک میکنه و بعد دوباره میاد واسه دانلود کردن

once4ever
پنج شنبه 10 فروردین 1385, 14:57 عصر
شما میتونی ip رو چک کنی - بهترین راه همین ولی مطمئنترین راه همون کاربر هست
(گرچه اونم میتونه با proxy بیاد مثل خیلی جاهای دیگه که نمیتونن جلوشو بگیرن)

oxygenws
پنج شنبه 10 فروردین 1385, 16:57 عصر
سلام،
1- تیتر مناسب بذار، به احترام کاربرانی که پاسخت رو دادند پستت رو قفل/پاک نمی کنم.
2- تنها راه اینه که کاربرانت لاگین کنند!!! در غیر این صورت، مابقی راه ها، قابل دور زدن است!!

houtanal
پنج شنبه 10 فروردین 1385, 16:59 عصر
بسیاری از روش های اشتراک اینترنت سبب استفاده از یک Valid IP برای کاربران اون سیستم میشه.شخصا به خصوص به برنامه نویسان وب توصیه می کنم راجع به مفاهیم شبکه یک اطلاعات کلی کسب کنند.

sampord
پنج شنبه 10 فروردین 1385, 22:24 عصر
سلام،
1- تیتر مناسب بذار، به احترام کاربرانی که پاسخت رو دادند پستت رو قفل/پاک نمی کنم.
2- تنها راه اینه که کاربرانت لاگین کنند!!! در غیر این صورت، مابقی راه ها، قابل دور زدن است!!
با سلام به مدیر ارشد
1-ضمن احترام به انتقادحضرتعالی این نوع طرز صحبت را اصلا نمیپذیرم(خصوصا به عنوان یک تازه وارد که به قوانین اآشنا نیست.)

2- سیستم log in بسیار وقت گیر است و ضمن اینکه راه حلهای دیگری نیز وجود دارد که البته من آن ها را نمی دانم ولیدر اینترنت با آنها برخورد کرده ام.

3- از تذکرتون ممنون.:لبخند:

sampord
پنج شنبه 10 فروردین 1385, 22:26 عصر
بسیاری از روش های اشتراک اینترنت سبب استفاده از یک Valid IP برای کاربران اون سیستم میشه.شخصا به خصوص به برنامه نویسان وب توصیه می کنم راجع به مفاهیم شبکه یک اطلاعات کلی کسب کنند.

سلام
با تشکر از راهنمایی
اگر امکان دارد چند مرجع مناسب نیز معرفی بفرمایید
با تشکر

sampord
پنج شنبه 10 فروردین 1385, 22:33 عصر
ضمن تشکر از تمامی دوستان
من اشاره کردم که به هیچ وجه نتواند بیش از 5 عکس دانلود کند (در یک روز)
1- چنانچه از IP استفاده کنیم در صورت یکبار dc و مجددا on شدن می تواند مجددا 5 عکس دیگر دانلود کند.چون با هر بار اتصال یک IP جدید اختصاص می یابد.(اگر اشتباه می کنم تصحیح بفرمایید.)
2- خداوکیلی شما بودین برای 5 تا عکس ناقابل حاضر بودین 5 تا 10 دقیقه وقتتون را بگذارین عضو شوید.:متفکر:

این راه حل (البته به نظر من) خیلی خوب نیست چون عضو شدن معمولا برای استفاده های دائمی استفاده می شود.مثل همین سایت barnamenevis

به هرحال بازهم منتظر راهنمایی هاتون هستم

بی پروایان پایدارترند.

alirezador
جمعه 11 فروردین 1385, 11:39 صبح
دوست عزیز تو پس 3 راه بیشتر نداری( البته نسبت به اطلاعات من) یا براش cookie تعریف کن یا session یا عضوش کن راه دیگه ای فکر نکنم باشه

hamed_biz
جمعه 11 فروردین 1385, 11:53 صبح
دوست عزیز کاری webshot قبلا انجام میداد (من خیلی وقت ازش استفاده نکردم)
این بود که از یک نرم افزار اختصاصی استفاده می کرد که همچین کاری با هاش ممکن بود
ولی روشهای دیگه رو خیلی راحت میشه دور زد ولی یه الگوریتمی هست که میشه به همراه یک session از اون استفاده کرد برات توضیح میدم اگه خواستی