PDA

View Full Version : سوال: راهنمایی برای نحوه استفاده از دستور select

cisco ++
سه شنبه 19 شهریور 1392, 15:01 عصر
دوستان راهنمایی کنید :
وقتی سفارش مشتری که در گریدویو دیده میشه و ثبت می کنیم در جدول پایگاه داده ، اگه سفارش مشتری بیشتر از 1 سطر باشه ، دستور select رو چطور اجرا کنم که اون چند سطر رو بیاره توی قبضی که با کریستال ریپورت طراحی کرده ام؟

(هر سطر یه شماره ردیف داره که همون کلید اصلی توی جدول هست ، چطور شماره سطرهای مورد نظر رو با دستور select بفرستم به دیتاست یا دیتاتیبل و از اونجا هم به کریستال ریپورت واسه چاپ قبض؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟)

amir200h
سه شنبه 19 شهریور 1392, 15:13 عصر
کلید مشتری هم باید ثبت کنی واسه هر سفارش بعد طبق کلید مشتری سلکت بزنی

مهرداد صفا
سه شنبه 19 شهریور 1392, 17:28 عصر
با سلام.
به سادگی. از OR (http://technet.microsoft.com/en-us/library/ms188361.aspx) استفاده کنید:

select * from table where (ID=1) or (ID=2) or ...

مهرداد صفا
سه شنبه 19 شهریور 1392, 17:36 عصر
البته از IN (http://technet.microsoft.com/en-us/library/ms177682.aspx) و بسته به شرایط از BETWEEN هم می توانید استفاده کنید:

select * from table where ID in(1,2,4,7,...)

sohil_ww
سه شنبه 19 شهریور 1392, 18:20 عصر
به نظر من شما بهتره یک فیلد به عنوان شماره مشتری به جدولتون اضافه کنید تا هر وقت شماره مشتری صدا زدید همه سطر ها رو بیاره
اینجوری با آیدی که ربطی به مشتری نداره سخت می شه

cisco ++
سه شنبه 19 شهریور 1392, 22:20 عصر
به نظر من شما بهتره یک فیلد به عنوان شماره مشتری به جدولتون اضافه کنید تا هر وقت شماره مشتری صدا زدید همه سطر ها رو بیاره
اینجوری با آیدی که ربطی به مشتری نداره سخت می شه

ممنون
من میخوام جوری بشه که هر کدوم از سطرهای گریدویو (که سفارشات توش هستن) انتخاب شد، داده های اون سطر برن واسه چاپ !
خوب؟
حالا چطور این کار رو انجام بدم؟
اگه نمونه دارید و بزارید اینجا خیلی ممنون میشم

esafb52
سه شنبه 19 شهریور 1392, 23:50 عصر
دوست عزیز ساده اس اول ستون از نوع چک باکس به گرید اضافه کن و بعد با ifو یه حلقه for چک کن کدوم ستونها تیک خوردن و بعد یه دیتاتیبل بساز و بهش ستون های موردنظرت رو اد کن و در فرم بعد نمایش بده

cisco ++
چهارشنبه 20 شهریور 1392, 08:52 صبح
دوست عزیز ساده اس اول ستون از نوع چک باکس به گرید اضافه کن و بعد با ifو یه حلقه for چک کن کدوم ستونها تیک خوردن و بعد یه دیتاتیبل بساز و بهش ستون های موردنظرت رو اد کن و در فرم بعد نمایش بده

سلام
ممنون از راهنمایی تون
میشه نمونه بزارید برام؟ با نمونه بهتر میتونم متوجه بشم