PDA

View Full Version : سوال در مورد فایل های IMVironment

Delphi 2010
سه شنبه 19 شهریور 1392, 19:30 عصر
ببخشید دوستان نمی دونستم این سوال رو کجا مطرح کنم
ولی به نظرم مربوط به بخش Web هست
چون طراحی و اجرا تو وب هستش

کسی آشنایی با فایل IMV نظیر emoticats.imv (یاهومسنجر استفاده می کنه برای تغییر ظاهر هنگام چت هستش) داره؟

از دوستان تقاضا دارم کمکم کنن هر کسی اطلاعاتی داره؟

DariushGreat
چهارشنبه 20 شهریور 1392, 17:30 عصر
امکانش هست کاربرد مورد نظرتون رو بپرسم؟ می خواید در خوذ یاهو مسنجر استفاده کنید یا این که برای سایتتون می خواید؟

شاد باشی :لبخندساده:

Delphi 2010
چهارشنبه 20 شهریور 1392, 17:34 عصر
نه عزیزم
میخوام توی یه برنامه که دارم تو دلفی می نویسم استفاده کنم
توی کامپوننت های وب دلفی البته استفاده کنم

DariushGreat
چهارشنبه 20 شهریور 1392, 18:02 عصر
آها
خب انوایرومنت های مسنجر یه جور فایل ساخته شده با فلش هست. همراه این فایل یه فایل XML هم وجود داره که می بایست کدی مشابه زیر داشته باشه:

<set id="base.uk.test" name="Test"
signature="signature"
<url="http://sample">
<audible hash="hash" id="base.uk.test.test"/>
</set>

ظاهرا این کد از الگوریتم SHA-1 برای تولید کدهای این سبکی فلش استفاده می کنه. بهتره توی پوشه خود انوایرومنت مسنجر فایل ها رو باز، تریس و تحلیل کنی ببینی چجوریاست

Delphi 2010
چهارشنبه 20 شهریور 1392, 18:06 عصر
چیزی دستگیرم نشد عزیزم

میشه یه راهنمایی دیگه بکنید بنده رو

مسلط با CSS , HTML هستید که بتونیم خودمون اینطور کدها رو تولید کنیم و توی دلفی استفاده کنم؟

DariushGreat
چهارشنبه 20 شهریور 1392, 20:52 عصر
الگوریتم این کار حدودا به این شکله عزیز
یه فایل فلش هست که یه سری المان ها براش تعریف شده. مثلا برای انوایرومنت عشق در مسنجر: یه بکگراند صورتی، یه سری قلب که به صورت رندم بیان پایین، عکس یه لب به همراه صدای بوسه که به طور پیشفرض غیر فعالن.
حالا یه فایل دیگه هست که وظیفه تطابق کارها و فرمان های مسنجر با این فایل فلش رو داره. این فایل پسوند XML داره. مثلا در از جمله دستورات این فایل یه مورد هست که می گه اگه کسی باززز Buzz فرستاد، به جای صدای پیشفرض، صدای بوسه پخش بشه عکس یه لب بیافته روی چت. یا مثلا در همون فایل تعریف شده که آی دی شخص مقابل به رنگ سرخابی و آیدی خودتون به رنگ صورتی چرک باشه.
اینایی که گفتم باز هم تقریبی بود.

من HTML و CSS مسلطم؛ XML هم بلدم و در جاوا اسکریپت هم تازه کارم. ولی توانایی اسکریپت نویسی برای دلفی و یا فلش رو ندارم. XML زبان خیلی آسونیه ولی جایی برای ما سخت می شه که باید بفهمیم چه المانی از کامپایلر دلفی و برنامه مورد نظرمون رو با چه فرمان و آبجکت، و به چه شکلی باید تطبیق بدیم. امیدوارم منظورمو رسونده باشم

شاد باشی :لبخندساده: