PDA

View Full Version : سوال: هک:متخصص وب یا متخصص شبکه

bahar1370
سه شنبه 19 شهریور 1392, 20:39 عصر
سلام شاید این جا نباید می پرسیدم سوالمو ولی جای دیگه ای پیدا نکردم.
هکر ها برنامه نویس هستن یا متخصص شبکه ؟؟؟؟؟؟؟

ممنون

mtnam1372
سه شنبه 19 شهریور 1392, 20:48 عصر
اصولا شما وقتی میتونی قانون رو دور بزنی که قانون دان خوبی باشی/ یک هکر نیاز به اطلاعات بالایی داره اما هکر های واقعی برنامه نویسان حرفه ای هستن مانند ریچارد/ توجه داشته باشین که هکر واقعی با بچه اسکریپتی فرق دارد

shahriyar3
سه شنبه 19 شهریور 1392, 21:01 عصر
بستگی داره چیو بخوای هک کنی
ولی هکر ها متخصصین شبکه هستند نه برنامه نویس ها . هک کردن سایت کار مسخره ای هست. چیزی که شاید به درد بخوره هک کردن سرور سایته که ربطی به برنامه نویسی نداره

mtnam1372
سه شنبه 19 شهریور 1392, 21:13 عصر
بستگی داره چیو بخوای هک کنی
ولی هکر ها متخصصین شبکه هستند نه برنامه نویس ها . هک کردن سایت کار مسخره ای هست. چیزی که شاید به درد بخوره هک کردن سرور سایته که ربطی به برنامه نویسی نداره

عزیزم حتما یه سر انجمن اشیانه بیا یکم بهت بخندیم:قهقهه:

لیست زیر 10 هکر برتر دنیا هستن که همه برنامه نویسان خبره هستند تا شبکه دان خبره. شبکه ها هم برنامه نویسی هستند/ و در هک همیشه این کد های برنامه نویسی هستند که دور میخورن
http://www.asriran.com/fa/news/224950/9-%D9%87%DA%A9%D8%B1-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%88%D9%81-%D8%AF%D9%86%DB%8C%D8%A7-%D8%B9%DA%A9%D8%B3

عزیز دل کی گفته هک سایت به درد نمیخوره؟؟؟
شما میتونی با هک یک سایت در سرور به اطلاعات مهمی از سرور دست پیدا کنی و خیلی راحت تر سرور رو بزنی.
شما سایتی در یک سرور رو هک میکنی شلر یا کد مخربت رو اجرا میکنی و در سرور دسترسی میگیری
سرور یک سیستم عامل و یک فایروال داره که همش کد های برنامه نویسیه و اونا باید دور زده بشن تا به دسترسی روت یا ادمین در ویندوز و لینوکس سرور برسیم/اینجا شبکه زیاد مطرح نیست به جز یه سری مسائل اولیه که همه بچه های کامپیوتر بلند و اون هم معماری tcp/ip هست که در همه کتب شبکه فنی حرفه ای ها هم تدریس میشود.

mehdiv
سه شنبه 19 شهریور 1392, 21:30 عصر

لیست زیر 10 هکر برتر دنیا هستن که همه برنامه نویسان خبره هستند تا شبکه دان خبره. شبکه ها هم برنامه نویسی هستند/ و در هک همیشه این کد های برنامه نویسی هستند که دور میخورن
http://www.asriran.com/fa/news/224950/9-%D9%87%DA%A9%D8%B1-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%88%D9%81-%D8%AF%D9%86%DB%8C%D8%A7-%D8%B9%DA%A9%D8%B3

شما میتونی با هک یک سایت در سرور به اطلاعات مهمی از سرور دست پیدا کنی و خیلی راحت تر سرور رو بزنی.
شما سایتی در یک سرور رو هک میکنی شلر یا کد مخربت رو اجرا میکنی و در سرور دسترسی میگیری
سرور یک سیستم عامل و یک فایروال داره که همش کد های برنامه نویسیه و اونا باید دور زده بشن تا به دسترسی روت یا ادمین در ویندوز و لینوکس سرور برسیم/اینجا شبکه زیاد مطرح نیست به جز یه سری مسائل اولیه که همه بچه های کامپیوتر بلند و اون هم معماری tcp/ip هست که در همه کتب شبکه فنی حرفه ای ها هم تدریس میشود.

مورد اول احترام متقابل در انجمن اجباری هست و لحن شما بسیار بد می باشد
مورد بعد شما که اینقدر ادعا میکنی خودتم چیزی بلدی ؟
مورد سوم بیشتر دوستان در این انجمن من رو میشناسن و نیازی نیست که خودمو اثبات کنم در زمینه هک
این توضیحاتی که شما دادی یه بچه 10 12 ساله هم با دیدین یه فیلم آموزشی یاد میگیره
من نمیگم نیازی به برنامه نیست ولی شما باید در کنار برنامه نویسی از شبکه هم سر در بیاری
موقعی که شبکه بلد نباشی نمیتونی بفهمی نوع سرور چیه !!! فایروال سرور چیه !!! چه پورت هایی باز هستن !! سیستم عامل سرور چیه!!! وووووو....... البته همه اینا یه سری مثال پایه بودن
در کل هکر بودن به این نیست که بری بشینی یه سایت رو با اس کیو ال اینجکشن هک کنی و بگی من هکرم :لبخندساده:

mtnam1372
سه شنبه 19 شهریور 1392, 21:37 عصر
قربون چشاتون لحن بد؟؟؟؟
من اینطوری پاسخ دادم چون زیاد میبینمکسایی که اطلاعات کافی ندارن با پاسخ هاشون دیگران رو گمراه میکنن.
بنده نگفتم هک سایت فقط sql اینجکشن هست
صرفا جهت اطلاع شما برای فهمیدن نوع سیستم عامل و اینکه چه پورت هایی روی سرور باز هستن نیاز به اطلاعات خاص شبکه نیست همونطور که گفتم اینا از ابتدایی ترین مسائل شبکه هستن . و نوع سیستم عامل و و پورت های باز رو میشه با یه نرم افزار ساده تشخیص داد. عزیزم میشه چنتا از سایت یا سرور هایی رو که هک کردی لینک اثباتشو بدی بریم ببینیم؟؟؟!!

mehdiv
سه شنبه 19 شهریور 1392, 21:40 عصر
قربون چشاتون لحن بد؟؟؟؟
من اینطوری پاسخ دادم چون زیاد میبینمکسایی که اطلاعات کافی ندارن با پاسخ هاشون دیگران رو گمراه میکنن.
بنده نگفتم هک سایت فقط sql اینجکشن هست
صرفا جهت اطلاع شما برای فهمیدن نوع سیستم عامل و اینکه چه پورت هایی روی سرور باز هستن نیاز به اطلاعات خاص شبکه نیست همونطور که گفتم اینا از ابتدایی ترین مسائل شبکه هستن . و نوع سیستم عامل و و پورت های باز رو میشه با یه نرم افزار ساده تشخیص داد. عزیزم میشه چنتا از سایت یا سرور هایی رو که هک کردی لینک اثباتشو بدی بریم ببینیم؟؟؟!!
این جمله به نظر شما خیلی با ادبانه هست؟؟؟

عزیزم حتما یه سر انجمن اشیانه بیا یکم بهت بخندیم

در ضمن همونطور که گفتم نیازی نیست که خودمو اثبات کنم چون اکثرا منو میشناسنن و میدونن کار من چیه و چه کارایی کردم :قلب:

mtnam1372
سه شنبه 19 شهریور 1392, 21:44 عصر
بله منم خیلی وقته اینجام و دفعه اول میبینم شما اگر اینکاره بودی لینکای اثبات هکتو نشون میدادی
این جمله منم به هیچ عنوان بی احترامی نیست و یه شوخی خودمونیه

بنده هنوز منتظر لینک های اثبات هک های بزرگتون هستم تا به منم ثابت بشید!!!!!!!

یا مقالات امنیتیتون که در اینترنت مورد استفاده قرار گرفته و شاخص هستند؟

shahriyar3
سه شنبه 19 شهریور 1392, 21:47 عصر

اینکه شما به من بخندی واقعا مهم نیست برام! تا آخر عمرت میتونی این کار و بکنی. اهمیتی بهت نمیدم
هک کردن سایت ها که کلا فاقد ارزشه مثلا تا حالا سایت فارس نیوز 10 بار هک شده و صفحه اولش کلا عوض شده ولی خوب چی شده؟!! چی گیر هکر میاد؟ چه ارزشی داره؟ فوق فوقش 2 ساعت بعدش یک آپ ریستور میشه و سایت میشه مثل اولش

بحثی باهات ندارم. همون فروم آشیانه که میگی 2 تا از یوزر های فعالش دوستام هستند. میشناسمشون میبینمشون میدونم چقدر برنامه نویسی بلدند چقدر شبکه بلدند میدونم کجا کار میکنن چقدر حقوق میگیرن .
شما به خندیدنت ادامه بده

mtnam1372
سه شنبه 19 شهریور 1392, 21:52 عصر
هک لیول داره و بستگی داره نفوز از طریق چه راهی و در چه حدی باشه. شاید هک سایت فارس نیوز مهم نباشه چون همه اطلاعاتش پابلیک هستن اما شما فکر کن سایتی مثل سایت یک بانک هک شود؟ چه رخ خواهد داد؟؟ میتونی تصور کنی چه فاجعه ای پیش میاد اگر افراد سود جو به پایگاه داده یک بانک دسترسی پیدا کنن؟؟به نظر شما هک سایت چیز مهمی نیست؟؟؟ یا فکر کنید اطلاعات اکانت های شخصی افراد در میل گوگل هک شود افراد اعتماد خودشون رو نسبت به این سایت از دست میدهند و به سایت های دیگر کوچ میکنن . یه سرچ کن و تحقیق کن که اگر سایت گوگل تنها دو ساعت از دسترس خارج شود چه ضرر بزرگی به شرکت میخوره. بنده هنوز میخندم

در ضمن افراد شاخص گروه اشیانه طی دو سال گذشته از این تیم جدا شندند و الان تنها فرد شاخص اشیانه خود بهروز هست البته دیگران مدیران ارشد هم افراد قابلی هستند اما شاخص خیر

mehdiv
سه شنبه 19 شهریور 1392, 21:56 عصر
اینکه شما به من بخندی واقعا مهم نیست برام! تا آخر عمرت میتونی این کار و بکنی. اهمیتی بهت نمیدم
هک کردن سایت ها که کلا فاقد ارزشه مثلا تا حالا سایت فارس نیوز 10 بار هک شده و صفحه اولش کلا عوض شده ولی خوب چی شده؟!! چی گیر هکر میاد؟ چه ارزشی داره؟ فوق فوقش 2 ساعت بعدش یک آپ ریستور میشه و سایت میشه مثل اولش

بحثی باهات ندارم. همون فروم آشیانه که میگی 2 تا از یوزر های فعالش دوستام هستند. میشناسمشون میبینمشون میدونم چقدر برنامه نویسی بلدند چقدر شبکه بلدند میدونم کجا کار میکنن چقدر حقوق میگیرن .
شما به خندیدنت ادامه بده
دقیقا همینه !!!
خطاب به mtnam1372 (http://barnamenevis.org/member.php?237869-mtnam1372) :

اینقدر وقت واسه من ارزش داره که وقت کل کل با تو رو ندارم اما کلا با این چیزا به جایی نمیرسی
یه عضو تازه وارد در آشیانه !!!! اومدی میخوای هک یاد من بدی ؟؟؟؟
عزیز من برادر من برو تو همون آشیانه بخون سیستم ناسا رو ببین کی هک کرد
ببین کی سیستم ناسا رو نال کرد گذاشت واسه دانلود تو اشیانه :قلب:
*******بعد بیا اینجا یکم بخندیم ازت :قهقهه:******
با هرکی باید مثل خودش حرف زد ! غیر از اینه؟

mtnam1372
سه شنبه 19 شهریور 1392, 21:59 عصر
بله بنده هم کم می اوردم همینا رو میگفتم یه سایت سادرم هک و ثبت نکردی و اگر نه لینک اثباتشو میزاشتی

نفر اول و شروع کننده تایپک پرسیدن که هکر ها (قالبشون) برنامهنویس هستند یا متخصص شبکه

بنده طبق تحقیقات در مورد 10 هکر برتر جهان گفتم برنامه نویس

و شما گفتی بنده فرد شاخصی در هک هستم و دیگران منو میشناسن در تایپک هایی که ایجاد کردین چیز مهمی ندیدم گفتم لینک اثبات سایت هایی که هک کردین یا مقالات امنیتیون رو بزارید تا گفتتون ثابت بشه همه جوره تفره رفتین مهم نیست بنده هنوز منتظر لینک های اثبات یا مقالات شما هستم

همه بلدن خوب حرف بزنن مدرکت کو؟؟؟

mehdiv
سه شنبه 19 شهریور 1392, 22:00 عصر
بله بنده هم کم می اوردم همینا رو میگفتم یه سایت سادرم هک و ثبت نکردی
خخخخ بیخیال باوووووووو
هنوز بچه ای
برو بخواب دیر وقته :D

bahar1370
سه شنبه 19 شهریور 1392, 22:04 عصر
من خودم هم شنیده بودم که متخصص شبکه در این زمینه هک حرفه تر هستن...ولی چرا بین همه هکر یعنی برنامه نویس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون

mtnam1372
سه شنبه 19 شهریور 1392, 22:09 عصر
خخخخ بیخیال باوووووووو
هنوز بچه ای

معلم و استاد ادب این جملات شما طبق ادب خودتون بسیار بی ادبی هست و این نشون میده که حرفی و مدرکی برای اثبات گفته هاتون ندارین و باز دارین تفره میرین و این یعنی هرچی در مورد اینکه امنیت و هک میدونید دروغ بیش نبوده بنده هنوز منتظر مقالات امنیتی و لینک اثبات هک هاتون هستم!!!

ابوذر محمودی
سه شنبه 19 شهریور 1392, 22:10 عصر
تفاوت تو نظرات خوبه ، اما خیلی خوبه که یکم تو جواب دادن خویشتن دار باشید ، چون اصلیترین اثرش اینه که بحث تاپیک به انحراف کشیده میشه.

چرا بحث میکنید بچه ها؟
سوال ایشون اونقد کلی هست که جواب همتون در موردش صدق میکنه .
مثال ساده میزنم
یه وقت هست میخواین یه سایتی رو هک کنین ، خب لازمش اینه که خودت برنامه نویس خوبی باشی و با باگ ها آشنا باشی.
یه وقت میخای به سرور یه شبکه داخلی دسترسی پیدا کنی ، که اصلا به اینترنت و سایت دسترسی نداره اینجا دیگه باید متخصص شبکه باشی.
تو انجمن آشیانه هم هک سایت بررسی میشه ، هم هک شبکه .
تو بخش هک سایت که میری ، طریقه نفوذ به سایتها بررسی میشه که باید با دستورات آشنا باشی ولی تو هک شبکه که میری اونجا با بک ترک و ابزارهاش آشنا میشی که ارتباطی با برنامه نویسی نداره.

اینجا همه با هم رفیقیم بچه ها .
مهربون باشید ، شاد باشید

mehdiv
سه شنبه 19 شهریور 1392, 22:11 عصر
من خودم هم شنیده بودم که متخصص شبکه در این زمینه هک حرفه تر هستن...ولی چرا بین همه هکر یعنی برنامه نویس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون
ببین شما چه بخوای چه نخوای واسه هک باید برنامه نویسی در سطح پایه بلد باشی البته برای هک در سطح پایه
بعد بستگی داره که شما بخوای روی چی کار کنی اگه بخوای روئی سرور فقط کار کنی نیاز به علم شبکه و شناختش داری اما اگه بخوای روی سایت ها کار کنی در کنار شبکه باید برنامه نویسی هم بلد باشی

mtnam1372
سه شنبه 19 شهریور 1392, 22:14 عصر

ببینین خواهر من

یکی از بزرگ ترین هکر های جهان Richard Matthew Stallman هست ایشون مدارج بزرگ شبکه یا کار خاصی در شبکه نیست نه اینکه از شبکه سردر نیاورن منظورم اینکه برنامه نویسیشون شاخص تر هست ایشون پایه گذاره گنو هستند و به برنامه نویس حرفه ای بودن معروف هستند

یا David Smith خالق ملیسا اون با برنامه نویسی یک کرم تونست چندین سال شبکه میل رو بدنام کرد

و یا Robert Morris خالقی کرمی که اینترنت را به هم ریخت . اون هم یک کرم رو برنامه نویسی کرده بود

و دیگر بزرگان هک و امنیت

البته همه اونها شبکه رو هم بلد هستن اما شاخصه همون برنامه نویسی هست

shahriyar3
سه شنبه 19 شهریور 1392, 22:42 عصر
هک لیول داره و بستگی داره نفوز از طریق چه راهی و در چه حدی باشه. شاید هک سایت فارس نیوز مهم نباشه چون همه اطلاعاتش پابلیک هستن اما شما فکر کن سایتی مثل سایت یک بانک هک شود؟ چه رخ خواهد داد؟؟ میتونی تصور کنی چه فاجعه ای پیش میاد اگر افراد سود جو به پایگاه داده یک بانک دسترسی پیدا کنن؟؟به نظر شما هک سایت چیز مهمی نیست؟؟؟ یا فکر کنید اطلاعات اکانت های شخصی افراد در میل گوگل هک شود افراد اعتماد خودشون رو نسبت به این سایت از دست میدهند و به سایت های دیگر کوچ میکنن . یه سرچ کن و تحقیق کن که اگر سایت گوگل تنها دو ساعت از دسترس خارج شود چه ضرر بزرگی به شرکت میخوره. بنده هنوز میخندم

در ضمن افراد شاخص گروه اشیانه طی دو سال گذشته از این تیم جدا شندند و الان تنها فرد شاخص اشیانه خود بهروز هست البته دیگران مدیران ارشد هم افراد قابلی هستند اما شاخص خیر
خیلی کار دارم وقت هم کم دارم صحبت هات هم ارزش و پایه علمی نداره کلا همش داری به استناد همون خبر گزارش عصر ایران صحبت میکنی , نمیدونم چرا جواب میدم به حرفات ولی ...
منم هم سن تو بودم شاید کوچیک تر تو مدرسه تازه یاد گرفته بودیم batch file درست کنیم بریزیم تو سیستم مردم بزنه درابو هاشو پاک کنه . میرفتیم نمایشگاه الکامپ اون موقع از این کارا میکردیم روی سیستم ها الان عکستو میبینم پست هاتو با نوشته هاتو میخونم یاد اون دوران میوفتم . الان تو اون حال و هوا هستی. آیدی هم زیاد هک کردم . اتفاقا کرم اینترنتی هم نوشتم .
من پیمانکار(شبکه) اتاق کنترل وزارت مسکن سابق هم بودم یه چند سال پیش...
حالا این که بیام برات توضیح بدم نحوه ذخیره اطلاعات روی سرور ها چه شکلی هست و مفهوم شبکه ها رو برات توضیح بدم دیگه واقعا وقتشو ندارم . البته من واقعا هیچ ادعائی روی هک کردن ندارم ولی حالا
بهتره یکم صبر کنی تا بتونی بری دانشگاه حداقل 2 واحد شبکه پاس کنی یکم با مفاهیمش آشنا بشی بعدا بیایی راجب وارد شدن به شبکه بانکی کشور توضیح بدی و اینجا یکم به اطلاعات ما اضافه کنی

mtnam1372
سه شنبه 19 شهریور 1392, 22:58 عصر
منم هم سن تو بودم شاید کوچیک تر تو مدرسه تازه یاد گرفته بودیم batch file درست کنیم بریزیم تو سیستم مردم بزنه درابو هاشو پاک کنه . میرفتیم نمایشگاه الکامپ اون موقع از این کارا میکردیم روی سیستم ها الان عکستو میبینم پست هاتو با نوشته هاتو میخونم یاد اون دوران میوفتم . الان تو اون حال و هوا هستی. آیدی هم زیاد هک کردم . اتفاقا کرم اینترنتی هم نوشتم .

عزیزم من دیپلم کامپیوتر دارم.فوق دیپلم کامپیوتر دارم و الانم دانشجوی لیسانس دانشگاه علامه فیض کاشان هستم. و جالبه بدونی من تمام مباحث کتاب شبکه تنباوم رو دوران فنی حرفه ای خوندم و درموردشون از اساتید تحقیق میکردم

و من به اون گزارش استناد میکنم چون ترجمه گزارش محکمی هست و به افراد کاملا شناخته شده در سطح دنیا اشاره داره
و شما که زیاد ای دی هک میکردی میشه ای دی منو هک کنی؟؟؟ mtnam1372 این ای دی یاهوم هست ممنون میشم هکش کنی اصلا یه مبلغیم پرداخت میکنم بهتون

بعدا بیایی راجب وارد شدن به شبکه بانکی کشور توضیح بدی و اینجا یکم به اطلاعات ما اضافه کنی

عزیز دل من قرار نبود در مورد هک بانک به شما یاد بدم شما گفتی هک سایت مهم نیست من گفتم برای خیلی از سایت ها خیلی مهمه (هنوز شما معتقدید هک سایت ها مهم نیست؟)

بنده هنوز منتظر مستندات اقای mehdiv برای گفته هاشون در مورد امنیت و هک هستم
و همچنین این حرفشون

خخخخ بیخیال باوووووووو
هنوز بچه ای

معلم و استاد ادب این جملات شما طبق ادب خودتون بسیار بی ادبی هست و این نشون میده که حرفی و مدرکی برای اثبات گفته هاتون ندارین و باز دارین تفره میرین و این یعنی هرچی در مورد اینکه امنیت و هک میدونید دروغ بیش نبوده بنده هنوز منتظر مقالات امنیتی و لینک اثبات هک هاتون هستم!!!

امیدوارم کم نیارید افلاین بشین بعد از یک هفته تلاش بیاید دوباره یه پست بدید همین الان اقدام کنید

Unique
سه شنبه 19 شهریور 1392, 23:50 عصر
حیف دسترسی ندارم وگرنه این بحث ربطی به این انجمن نداره و نیازی هم به شاخ و شونه کشیدن نیست ! حالا مدیر این پست را هنوز ندیده دلیل نمیشه بچه های قدیمی انجمن کشش بدهند در ضمن :
از قدیم هم گفتن از اون نترس که های و هو داره ....

همتون موفق و پیروز باشین

mtnam1372
چهارشنبه 20 شهریور 1392, 00:01 صبح
حیف دسترسی ندارم وگرنه این بحث ربطی به این انجمن نداره و نیازی هم به شاخ و شونه کشیدن نیست ! حالا مدیر این پست را هنوز ندیده دلیل نمیشه بچه های قدیمی انجمن کشش بدهند در ضمن :

همتون موفق و پیروز باشین

بنده با حرف شما موافقم

negin_7278
چهارشنبه 20 شهریور 1392, 00:11 صبح
من نه هک بلدم نه شبکه نه برنامه نویسی می تونم بگم تخصص خاصی تو این زمینه ها ندارم

و یک کاربر کاملا تازه وازد هستم
ولی تیتر این پست نظر منو به خودش جلب کرد ولی واقعا وقتی پست شما دوستان خوندم باورم نمی شد که به خاطر یه موضوع به این کوچیکی دعوا راه بیافته

درست گفتمان در یادگیری امری بسیار موثری هست ولی نه این گونه ، نه همراه با توهین ، نه به این شکل
برنامه نویسا یکی از با علم ترین قشر های جامع و متقابلا با فرهنگ ترین افراد هستن حالا چه برنامه نویس 19 سال یا 27 سالش باشه !
واقعا متاسف هستم برای خودم که پست های موجود تو این پست را مطالطعه کردم

AliRezaPro
چهارشنبه 20 شهریور 1392, 00:52 صبح

همتون موفق و پیروز باشین

فکر کنم جدیدا جناب شهرکی وقت زیادی برای سر زدن به سایت رو ندارند , با این حال توصیه میکنم به یکی از دوستان که درخواست مدیریت بدهند تا اوضاع این تالار کمی بهبود پیدا کند .

amirrezaq
چهارشنبه 20 شهریور 1392, 00:59 صبح
جناب نخبه هک!
ادب رو رعایت فرمائید!

mtnam1372
چهارشنبه 20 شهریور 1392, 07:42 صبح
بله این تایپک واقعا به قهقها رفت بنده قبول دارم
و قبول دارم که نباید از جمله""عزیزم حتما یه سر انجمن اشیانه بیا یکم بهت بخندیم""

فکر کنم تنها فایده این تایپک این بود که کل اونایی که ادعای هک داشتن خوابید
بنده هنوز منتظر مستندات اقای mehdiv در مورد گفته خودشون که چقدر در هک بزرگ هستند میباشم
و شما اقای shahriyar3 فکر کنم فهمیدید که هک سایت ها خیلی مهم هستند و فهمیدید اگر دوساعت گوگل از دسترس خارج شود چقدر ضرر به گوگل میخوره. و بنده هنوز منتظرم ای دی یاهموی من رو هک کنید. مبلغیم که گفتم سر جاشه

از تمام بچه های انجمن به خصوص مدیر محترم انجمن عذر میخوام یا علی

MMSHFE
چهارشنبه 20 شهریور 1392, 08:46 صبح
واقعاً نمیدونم چی بگم! توی جامعه ای که ادعای تخصص دارن، این حرفها حقیقتاً معنایی نداره. توی هیچ فاروم خارجی چنین برخوردهای کودکانه ای ندیدم. این حرف که «بیا بهت بخندیم» یعنی چی؟ این الآن یعنی شما خیلی بیشتر از بقیه تخصص دارین؟ اگه اینطوری باشه که خدا باید شب و روز به ما بخنده! پیامبر (ص) باید از صبح تا شب به مردم میخندیدن نه اینکه در خلوت برای حال و روز و جهل امتشون گریه کنن و در جمع، بدون هیچ منتی و حتی نگاه بالا به پایین، تلاش درجهت ارشادشون کنن. واقعاً این موارد هم باید توی یک تالار تخصصی آموزش داده بشه؟! منبعد، هم کسانی که اهانت میکنن و هم کسانی که بهشون اهانت میشه و بجای گزارش کردن به مدیریت، خودشون جواب میدن و بحث رو طولانی میکنن، مطابق قوانین مورد برخورد قرار میگیرن. تاپیک «ارتباط مستقیم با مدیریت» یا حتی پیام خصوصی برای خنده گذاشته شده؟! هر کس اهانت میکنه، گزارش کنید خوب. من یا هر فرد دیگری که مدیر باشه، روبات که نیستیم که 24 ساعته آنلاین باشیم. کار و زندگی هم داریم. اگه قرار باشه دائم توی این تالار بگردم و پستهای نامربوط رو پیدا کنم، خرج زندگی بنده رو شما میدین؟
-----
اما درمورد موضوع تاپیک باید بگم که بنظر من، یک هکر حرفه ای باید هم دانش شبکه داشته باشه، هم دانش برنامه نویسی، هم یکسری اطلاعات دیگه مثل ساختار پایگاههای داده و... تا بتونه توی کار خودش موفق بشه. حتی برای هک سرور و هک شبکه های داخلی هم گاهی اوقات نیاز به برنامه ریزی مجدد Router هست. مگه برنامه نویسی فقط PHP و ++C و... است که برخی دوستان میگن برنامه نویسی لازم نیست؟ یا اون دوستی که میگه دانش شبکه به اندازه دانش برنامه نویسی مهم نیست، میشه بگن یک هکر هرچقدر که توی برنامه نویسی ماهر باشه، بدون دانش شبکه، چطور میخواد رد پایی از خودش توی شبکه و توی Logهای فایروال بجا نگذاره؟ فقط هک کردن که مهم نیست. مهم اینه که گیر نیفتیم! نفوذ کافی نیست. مهم اینه که سالم بتونیم بیایم بیرون وگرنه برای ورود به یک گاوصندوق هم میتونیم دینامیت به خودمون ببندیم و گاوصندوق رو بغل کنیم!!! ولی آیا این واقعاً راهشه؟ حتی دانشهای جنبی دیگه مثل پایگاههای داده هم خیلی جاها لازمه. شما هرچقدر PHPکار حرفه ای باشید، دسترسیهای شما رو با تنظیم صحیح سرور و بستن یکسری دستورات خطرناک، میبندن ولی خیلی جاها نمیدونن که با کوئریهای MySQL هم میشه فایل Shell و... آپلود کرد و درنتیجه نمیبندنش. خیلی جاها دانشهای دیگه مهم میشه که ابداً تخصصی نیست. مثلاً اینکه فایروال سرور در ساعت مشخصی بخاطر بروزرسانی، 1 دقیقه غیرفعال میشه. این دانش، نتیجه ساعتها پنهان موندن هکر و بررسی و شنود شبکه است. هکرهای واقعی بخش عظیمی از وقتشون رو صرف بررسی میکنن. یک هکر واقعی شاید 1 هفته بررسی کنه و بعد در عرض 30 ثانیه در زمان مناسب حمله رو شروع و کار رو تموم کنه. حتی اگه بنوعی Crack رو هم با Hack هم خانواده بدونیم (هدف هر دو نفوذ و بعضاً - نه همیشه - خرابکاری هست)، آگاهی از معماری کامپیوتر و نوع پردازشهای CPU و توانایی انجام محاسبات در مبنای 16 و باینری و Hooking سیستم عامل و... هم دانشهای ضروری میشن که هیچ ارتباطی به مباحث شبکه ندارن ولی اگه همون برنامه بخواد با شبکه یک کاری انجام بده و ازطریق اون برنامه بخوان وارد شبکه بشن، در کنار اینها هکر باید دانش شبکه هم داشته باشه. اینجا آگاهی از Assembly و بخصوص Win32ASM دانش محسوب میشه. یه جایی دیدم یکی از دوستان گفتن ID منو اگه راست میگی هک کن! حالا بفرض که نشد! این یعنی دانش شما و عدم آگاهی اون دوست دیگه؟ اینکه هک نشین، قدرت سرور یاهو رو نشون میده نه شما رو. اینکه الآن سرور یاهو به راحتی هک نمیشه هم دلیل بر این نیست که قبلاً ایشون یا هر فرد دیگری نتونسته ID هک کنه بلکه نشانه ارتقای امنیت سرورهای یاهو و... است. بعلاوه هک کردن ID و... درسته به نوعی هک محسوب میشه ولی معیار تخصص نیست. خیلی از هکرهای حرفه ای اونهم از نوع کلاه سیاه رو میشناسم که تا حالا یه دونه ID هم هک نکردن ولی بیاین ببینین چطوری توی خیابون درحال راه رفتن، با موبایلشون چپ و راست به شبکه های WiFi و WiMAX اطرافشون وصل میشن و کارهای اینترنتیشون رو انجام میدن. اینجا هم تخصص برنامه نویسی لازم بوده؟ یا توی هک یکی از بانکهای کشور (اسم نمیخوام ببرم) که در عرض 5 دقیقه انجام شد، میتونیم بگیم فقط دانش شبکه بوده و برنامه نویسی نیاز نداشته؟ خود اون هکر میگفت برای هک کردن سایت بانک، یک ماه داشته برنامه اختصاصی برای نفوذ مینوشته (دانش برنامه نویسی) و این برنامه به راحتی حفره های موجود در شبکه اونها رو تنها با چند تا کلیک، دور میزده (دانش شبکه). میگفت اگه برنامه نویسی بلد نبود هم میشد هک کرد ولی بجای 5 دقیقه، 5 ساعت وقت میبرد چون باید کلی دستور رو دستی تایپ میکرد ولی برنامه نوشته شده، همه این کارها رو خودکار انجام میداد و نتایج رو هم رصد میکرد و بطور هوشمند، دستور بعدی هر مرحله رو تشخیص میداد و اجرا میکرد (که البته الگوریتم رو بهش برنامه نویس داده بود). خود این دانشها با هم مشکلی ندارن و در جاهای لازم به کمک هم میان ولی کسانی که از اونها استفاده میکنن، اینجوری به هم حمله میکنن. واقعاً متأسفم که اسم خودمون رو Developer میگذاریم.
-----
شده قضیه طرفداران تیمهای بزرگ کشور که به جون هم میفتن و به خون هم تشنه هستن (حتی توی یک خانواده) ولی خود تیمها موقع بازی به راحتی با هم مساوی میکنن و بازیکنانشون اصلاً اهمیتی هم برای همدیگه و حتی خودشون هم قائل نیستن. باور کنید نصف تعصبی که طرفداران این تیمها داشتن رو اگه خود بازیکناشون داشتن، تا حالا این تیمها رتبه های اول باشگاههای آسیا و حتی جهان رو مال خودشون کرده بودن.

navid3d_69
چهارشنبه 20 شهریور 1392, 11:56 صبح
برای ورود به یک گاوصندوق هم میتونیم دینامیت به خودمون ببندیم و گاوصندوق رو بغل کنیم

این جمله خیلی خوب بود :قهقهه:

بنظر من بهتر هست دوستانی که برنامه نوسی می کنن کتاب های CEH رو بخونن بدرد می خوره برای بالا بردن امنیت برنامه ها