PDA

View Full Version : استفاده از موتور تشخبص صدا مایکرسافت

mamadgmail
پنج شنبه 10 فروردین 1385, 16:10 عصر
سلام
من می خواستم بدونم آیا می شه از موتوری که مایکروسافت برای تبدیل صدا به تکست استفاده می کنه در برنامه خودمون استفاده کنیم و اگر می شه چطوری؟؟
ممنون

Mehrafrooz
پنج شنبه 10 فروردین 1385, 17:17 عصر
شدن که میشه ولی نه برای فارسی .
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=39605
شاید کمی کمک کنه

mamadgmail
پنج شنبه 10 فروردین 1385, 19:24 عصر
ممنون
من خودم این کامپوننت Speach رو دیدم ولی نتونستم Help یا مقاله ایی راجب نحوه استفاده ازش پیدا کنم.
اما راجب این لینکی شما دادید خیلی ممنون فکر می کنم مشکل منو حل کنه اما یک مشکلی که این مثالی که شما گذاشته بودید داشت این بود که وقتی بر روی Speak کلیک می کنم یک Exception می ده.
System.ArgumentException: An unknown application-defined or object-defined failure occurred.
اگر راهنمایی کنید ممنون می شم

خوش باشید

Mehrafrooz
پنج شنبه 10 فروردین 1385, 21:15 عصر
دوست عزیز من همون فایلی رو که آپلود کرده بودم دوباره دانلود کردم و امتحانش کردم هیچ مشکلی نداشت .
فقط قسمت speak کار نمی کنه یا بقیه قسمتها هم کار نمیکنه ؟
فقط حروف انگلیسی تایپ کنید .

mamadgmail
پنج شنبه 10 فروردین 1385, 23:06 عصر
سلام
ببخشید من اشتباه کردم . من فکر کنم عملکرد اون برنامه رو اشتباه فهمیدم.
اون برنامه از یک Microsoft agent استفاده می کنه و متنی رو که در اون TextBox نوشته می شه رو استفاده می کنه مثلا برای اینکه از طریق اون آدمک نشون بده با افکت های مختلف.
ولی چیزی که من می خواستم اینه که صدا رو به تکست تبدیل کنه البته می دونم که واشه فارسی نمیشه. ولی به هر حال می خواستم طریقه استفاده از کامپوننت Speech رو بدونم
در هر حال ممنون

خوش باشید.

Mehrafrooz
جمعه 11 فروردین 1385, 02:56 صبح
با سلام
من یه برنامه پیدا کردم که به دستورات گوش میده و اگر درست تلفظ بشه عکس العمل متناسب هم نشون می ده .
(البته چون میکروفونم خش خش می کرد این تکه اش رو نتونستم امتحان کنم شما امتحان کنید )
وقتی که برنامه رو اجرا کردید فرمی باز میشه که در تکت باکس داخل قسمت Character Name/Location مسیر کاراکترهای نصب شده رو وارد می کنید و کلید
Enter رو فشار میدید اگر کاراکتری پیدا شد به همراه انیمیشنهایش لود میشه و می تونید انیمیشنهاش رو داخل کومبو باکس Animations ببینید . اگر پیدا نشد پیغام خطا
خواهد داد . اگر کاراکترهای peedy وgenie وrobby رو هم رو سیستمتون نصب کرده باشید داخل سورس برنامه چند تا خط که مشخص شده رو فعال کنید .
مثل مسیر زیر :
\C:\WINXP\msagent\chars
که این مسیر داخل پوشه ویندوز و داخل پوشه msagent\chars می باشد که در آخر یک \ تایپ کرده و Enter بزنید .
اما دستوراتی که می تونید با میکروفن بگید :
MoveToMouse
که باعث حرکت کاراکتر خواهد شد و با راست کلیک روی کاراکتر هم این دستور رو مشماهده خواهید کرد .
و اسم کاراکترهاست :
merlin
peedy
robby
genie
که باعث تغییر کاراکتر به کاراکتر گفته شده می شود .
می تونید دستورات دیگه ای رو هم در سورس برنامه اضافه کنید که خودتون زحمتش رو بکشید .
امیدوارم بدرد بخوره .
اینم سورس :

3024

Mehrafrooz
شنبه 12 فروردین 1385, 18:37 عصر
کسی از دوستان اینو تست کرد ؟
نتیجه ؟

mamadgmail
دوشنبه 14 فروردین 1385, 13:00 عصر
سلام
ممنون بابت کدی که گذاشتین
من که نتونستم ازش استفاده کنم(یعنی هنوز به کدش نگاه نکردم )
ولی ازش Run گرفتم اما کلید Speak اصلا غیر فعال بود.(میکروفن هم به سیستم وصل بود)

خوش باشید.

Mehrafrooz
دوشنبه 14 فروردین 1385, 16:33 عصر
کلید speak فقط برای خواندن نوشته های شما توسط کاراکتر که در داخل تکست باکس نوشته اید ، استفاده می شه و برای این نیست که شما حرف بزنید .
اگر مسیر رو درست بدید و کاراکتری پیدا شد تمامی کلید ها فعال میشه فقط باید مسیر رو درست بدید توضیحاتش رو قبلا دادم
مثل مسیر زیر :
\C:\WINXP\msagent\chars
و بعد Enter رو بزنید کاراکتر فعال میشه .