PDA

View Full Version : درج اطلاعات گرید در کامبو باکس

نیما حتمی
چهارشنبه 20 شهریور 1392, 13:00 عصر
با سلام

دوستان من میخوام وقتی روی یه سطر از گرید کلیک کردم اطلاعات هر سطر در تکس باکس یا کامبوی خودش قرار بگیره حالا
وقتی روی سطری در گرید کلیک میکنم اطلاعات سطرهایی که بایندن به کامبو درکامبو قرار نمیگیرن علتش چیه؟

راه حلش چیه؟
خیلی گیرم بچه ها

golbarg68
چهارشنبه 20 شهریور 1392, 13:05 عصر
با سلام

دوستان من میخوام وقتی روی یه سطر از گرید کلیک کردم اطلاعات هر سطر در تکس باکس یا کامبوی خودش قرار بگیره حالا
وقتی روی سطری در گرید کلیک میکنم اطلاعات سطرهایی که بایندن به کامبو درکامبو قرار نمیگیرن علتش چیه؟

راه حلش چیه؟
خیلی گیرم بچه ها

textBox2.Text = dataGridView2.CurrentRow.Cells[0].Value.ToString();

سلام
الان من اینجا با یان خط کد اطلاعات سطر اول گرید رو میریزم داخل تکست باکس 2 میتونم برای کمبو هم همین روش رو استفاده کنم فرقی نداره برای کمبو بنویسید:
comboBox1.Text

نیما حتمی
چهارشنبه 20 شهریور 1392, 13:43 عصر
نه دوست عزیز اینطوری که شما میگی نیست واسه کامبوهایی که بایندن به بانک فرق میکنه

redflight
چهارشنبه 20 شهریور 1392, 13:47 عصر
ببخشید بایندن یعنی چی؟؟؟
منم آخه تقریبا مشکل شما رو دارم ولی فکر کنم شما بتونید کمک کنید چون من یه گرید ویو با مثلا 6 سطر دارم می خوام روی هر سطر که بزنم اطلاعات اون سطر توی تکست باکس ها بیاد
در صورتی که به طور پیش فرض فقط سطر اول میاد
من باید الان چکارکنم؟؟؟ مرسیی:متفکر:

sohil_ww
چهارشنبه 20 شهریور 1392, 13:51 عصر
دوست عزیز بیشتر توضیح بده بفهمیم چی می خوای
اگه می خوای با کلیک روی هر گرید اطلاعاتش در تکس نمایش داده بشه کد دوستمون در پست دوم درسته
اگه اطلاعات کمبود از بانکه برای مثال می خوای اگه گریدت کلیک شد شماره دانشجویی که در گرید هست تو کمبو نمایش بده ؟
دقیق نمی دونم چی می خوای بیشتر بگو تا کمکت کنم

نیما حتمی
چهارشنبه 20 شهریور 1392, 14:01 عصر
ببینین دوستان
وقتی یه کامبو داده هاش از بانک خونده میشه اصطلاحن تو این حالت میگن بایند شده به یه جدولی از بانک

وقتی هم در این حالت قرار داشته باشه کامبو دیگه وقتی رو یه سطر از گرید کلیک کنی داده اون سلول خاص در کامبوش قرار نمیگیره چرا؟چون بایند شده و کامبو تشخیص نمیده چیو باید نشون بده

redflight
چهارشنبه 20 شهریور 1392, 14:15 عصر
من مشابه کد دوستمون رو نوشتم ولی وقتی که روی سطر دوم گرید ویو کلیک می کنم همچنان اطلاعات سطر اول گرید ویو در تکست باکس است :( خب الان من چکار کنم که روی هر سطری می رم اطلاعات اون جایگزین اطلاعات قبلی در تکست باکس ها بشه؟
مرسی

y_ziaee
پنج شنبه 21 شهریور 1392, 07:50 صبح
سلام دوست من:
وقتی شما یک کمبو رو به بک جدول بایند میکنید.اطلاعات داخل کمبو مستقیما" از آن فیلد مورد نظر شما در جدول پر میشود و تنها راه افزایش اطلاعات به کمبو افزودن اطلاعات به جدول مرجع تان میباشد.ولی اگر در دیتا گرید ویو رکوردی را که انتخاب نمودید ، میخواهید اطلاعات آن فیلد خاص را در کمبو باکس مورد نظرتان سلکت کنید(یعنی اطلاعات آن فیلد یکی از آیتمهای کمبو باکس است) فقط کافی است که اطلاعات فیلد را خوانده و در کمبو باکس آن را سلکت کنید.
مثال یک کمبو باکس (بنام CboCity)داریم که اسامی تعدادی از شهرهای ایران (Tehran - Tabriz - Shiraz - Esfahanدر حال حاضر فقط این اسامی در جدول ذخیره شدهاست ) از جدول City به آن بایند شده است و در دیتا گرید ویو هم فیلدی داریم (فیلد شماره 3) که نام شهر مربوط به هر رکورد در آن نگهداری میشود.حال فرض در رکورد اول در این فیلد Shiraz ذخیره شده است.برای انتخاب کافیست.
string TempCity = DgvShow.CurrentRow.Cells[2].value.Tostring()
CboCity.SelectedItem = TempCity;
ولی اگر بخواهید نام شهری جدید را به کمبو باکس اضافه نمائید سیستم به شما پیغام خطا خواهد داد و همانطور که گفتم تنها راه آن اضافه کردن نام شهر به جدول مرجع میباشد.

امیدوارم سئوالتان را خوب درک کرده باشم.
موفق باشید.

علم سه قدم دارد : قدم اول غرور مي آورد ، قدم دوم فروتني و خشوع مي آورد ، قدم سوم مي داند که هيچ نمي داند.