PDA

View Full Version : سوال در مورد طراحی بانک فروشگاه اینترنتی

shahin69
چهارشنبه 20 شهریور 1392, 13:47 عصر
سلام و خسته نباشید
دوستان میخوام یک فروشگاه اینترنتی بسازم تو نمودار er اون سوال دارم
تحلیل من این
من دو تا جدول دارم یه جدول محصولات که شامل نام محصول و قیمت و رنگ و...
ویه جدول دیگه به نام مشتری دارم که مشتری که میاد یک محصول بخره مشخصات مشتری و id جدول محصول
در این جدول مشتری ذخیره میشن
ایا این تحلیل من درسته یا ناقص
ممنون میشم راهنمایی کنید؟؟؟

tooraj_azizi_1035
چهارشنبه 20 شهریور 1392, 22:00 عصر
سلام
شما باید به جای ذخیره کردن کد محصول خریداری شده در جدول مشتریان، دو جدول رو به جز این دو به دیتابیس تون اضافه کنید:
یکی Orders و دیگری OrderDetails.
در Orders سفارشات هر مشتری شامل کد مشتری تاریخ و ساعت.
و در OrderDetails جزئیات سفارش مثل کد کالا تعداد قیمت واحد و تخفیف رو ثبت کنید. در این جدول که سمت Many از جدول Orders محسوب میشه جزئیات ثبت میشه.
چیزی که در AdventureWorks هم وجود داره.

mahan.2002
چهارشنبه 20 شهریور 1392, 22:36 عصر
سلام
سوال شما کلی هست باید مشخص کنید که ایا محصولاتون از یک نوع هستند یا نه؟؟
قیمت کالا های شما در طول عمر نرم افزار تغییر میکنه؟
ایا گزارشی از قیمت های که در طول عمر نرم افزار فروش رفته داشته باشید ؟؟
اگر از یک نوع هستند و میشه فیلد هاشون یکی در نظر گرفت باید .. یه جدول کابران در نظر بگیرید
یک جدول برای فاکتور خرید و یک جدول همون طور که دوستمون اشاره کردن جزئیات خرید شامل تعداد کالا و ... در نظر بگیرید..
موفق باشین

shahin69
پنج شنبه 21 شهریور 1392, 16:37 عصر
دوستان سه تا جدول
یک برای محصولات که شامل مشخصات محصول
یک جدول یرای مشتریان که شامل مشخصات مشتری
یه جدول دیگر به نام شفارش که کد اصلی جدول مشتری وکد اصلی جدول محصول و تاریخ سفارش وتعداد سفارش در اون جای میگیره
حالا جدول orderdetails واجب بزارم بعد ارتباطشون چه جور میشه؟؟
تازه کارم ممنون میشم کسی خوب راهنماییم کنه؟؟

mahan.2002
پنج شنبه 21 شهریور 1392, 21:49 عصر
با سلام دوباره

شما با توجه به این که به جزئیات کاریتون هم اشاره نکردید من در حالت کلی یک طراحی بهت پیشنهاد میکنم ... با قید اشتراک در فیلد های کالایی تون :

اول یه جدول برای مشتریاتون در نظر بگیرید ..

جدول مشتری ( شماره مشتری ( کلید اصلی) ، نام ، نام خانوادگی ، ...)

جدول کالا ( شماره کالا ( کلید اصلی ) ،مشخصه 1 مشخصه 2 ،... ، مدل ، کد قیمت ( کلید خارجی )،... )

یه جدول قیمت در نظر بگیرید در هر بار تغییر قیمت اون رو در این جدول درج کنید و کلید اصلیشو در جدول کالا آبدیت کنید ..

جدول قیمت ( کد قیمت ( کلید اصلی) ، تاریخ ، ساعت ، قیمت )

جدول فاکتور ( شماره فاکتور (کلید اصلی)، شماره مشتری (کلید خارجی) ، تاریخ ، ساعت ، قیمت کل ، تخفیف کل، ... )

جدول فروش کالا (شماره فاکتور (کلید خارجی ) ،شماره کالا ( کلید خارجی ) ، کد قیمت (کلید خارجی ) ، تعداد ، تخفیف ، ...)

جدول پرداخت آنلاین ( شناسه پرداخت ( کلید اصلی ) ، شماره فاکتور ( کلید خارجی) ، مبلغ واریزی ، تاریخ ، ساعت ، موفقیت پرداخت ، دلیل ناموفق بودن پرداخت ،... )

بازم اگر سولی داشتید بپرسید انشالله بتونم راهنمایی تون کنم.

موفق باشید