PDA

View Full Version : کار با دیتاگرید

fomidvar
چهارشنبه 20 شهریور 1392, 21:58 عصر
سلام . می خواهم ردیف و ستون خاصی از دیتا گرید را به دست آورم( سلول مورد نظر)و بعد مقداری را در آن قرار دهم در واقع وقتی روی این سلول فوکوس انجام شد مقدار را قرار دهم. با C# wpf و با روش LINQ کار میکنم.

یه سوال دیگه: برای گزارش گیری چه راهی وجود داره ؟ برای نمایش جواب یک stored procedure بدون کریستال ریپرتر

با توجه به این که من مبتدی هستم در زمینه wpf و LINQ. خیلی ممنون می شم از راهنمایی کاملتون .

nemi1368
پنج شنبه 21 شهریور 1392, 01:30 صبح
سلام دوست گرامی
با این قطعه کد میتونی هر مقداری رو از ایندکس انتخاب شده در دیتا گرید به دست بیاری ، مثلا اینجا من مقدار ستون "Code" از یک ردیف انتخاب شده در دیتا گرید رو به دست میارم و در یک متغیر ذخیره میکنم.

System.Data.DataRowView row = ((System.Data.DataRowView)YourDataGridName.Selecte dItems[0]);
string RowCodeColumn = row.Row["Code"].ToString();

fomidvar
پنج شنبه 21 شهریور 1392, 08:31 صبح
سلام
ببخشید از خط دوم ایراد می گیره row.Row
کلمه Row برای متغیر row تعریف نشده و وجود نداره.

nemi1368
پنج شنبه 21 شهریور 1392, 10:56 صبح
متغیر row از نوع DataRowView هستش ، اگه اون خط بالایی رو درست نوشته باشین حتما باید کار کنه ، شما فقط باید یه متغیر از همین نوع رو داشته باشین ، این رو هم امتحان کنین که به جای System.Data.DataRowView فقط DataRowView رو بنویسین شاید مشکلتون برطرف بشه، چند جای دیگه سورس دیدم که فقط عبارت کوتاهش رو نوشتن و کار هم کرده البته برای خودم اینطور نبود