PDA

View Full Version : سوال: فراخوانی و نمایش فایل txt در دایرکتوری

nsco_nsco
پنج شنبه 21 شهریور 1392, 00:14 صبح
سلام دوستان این سوال خیلی مهمه اگر می دونید ممنون میشم کمک کنید با تشکر از همه شما .

من اومدم و محتویات فایل های یک پوشه را نمایش می دهم الان فقط تصاویر هست چون نمی تونم نام عکس ها را فارسی بگذارم و مشکل دارد می خوام یک فایل txt در داخل پوشه قرار بدم و با خواندن اون و متن مورد نظر را به عنوان توضیحات برای عکس ها قرار بدهم فرض را بر این بگیرید که عکس ها نام ای یک تا الا اخر دارد چطوری می تونم دستور شرطی قرار بدم و فراخوانی کنم این Txt را که مثلا که مشخص بشه هر عکس کد متن مورد نظرش چی هست و نمایش بده ممنون میشوم کد را قرار بدید با تشکر از همه شما دوستان من برای فراخوانی به صورت زیر عمل می کنم زمانی که می خوام فایل txt بخونم :

$file=fopen("t.txt","r") or exit("Unable to open file!");
while (!feof($file))
{
echo fgets($file). "<br>";

}

برای اینکه هر پوشه مشخصا باید یک فایل تی اک اس تی را بخونه هم نمی دونم چ باید کنم ممنون میشم کمک نمایید با تشکر از همه شما دوستان.

Unique
پنج شنبه 21 شهریور 1392, 11:33 صبح
فرض من اینه که شما عکس ها را توی پوشه دارین و میخواین دستی کاربر بیاد توی یک فایل متنی توضیحات را بنویسه و شما با php فایل را بخونین و عکس ها را متن مربوطه نشون بدین ! میتونید از کاربر بخواین اول شماره هر فایل را بنویسه و بعدش کاما و متن فایل توی هر خط ، حالا یک بار کل فایل را با fgetcsv سطر به سطر میخونید و میریزن توی یک آرایه و بعدش پوشه را با حلقه میخونین و نمایش میدین !

یک راه دیگه اینه که از کاربر بخواین در فرمت xml فایل را پر کنه اینطوری :

<file id='1'>متن فایل</file>

خوب اینجوری خوبیش اینه با توابع xml یک بار فایل را میخونین و خیلی راحت با یک حلقه روی پوشه نام و متن فایل را نشون میدین.

nsco_nsco
جمعه 22 شهریور 1392, 01:19 صبح
سلام ممنون از پاسخ شما
دوستان من می خوام هر فایل در دایرکتوری رو تاریخش را ذکر کنم زیرش دستوری که تاریخ فایل را می ده نمی دونم چی هست ممنون میشوم راهنمایی کنید با تشکر

Unique
جمعه 22 شهریور 1392, 02:35 صبح
باید از توابع filectime و filemtime و fileatime استفاده کنی ! فقط یادت باشه روی فایل سیستم های یونیکسی (لینوکسی) چیزی به عنوان create time وجود نداره ! به هر حال تست کن و هر کدوم زمام مورد نظر را داد چک کن !