PDA

View Full Version : سوال: رویداد CellContentClick برای DataGridView

mehdi.safavie
پنج شنبه 21 شهریور 1392, 12:35 عصر
درود بر شما ؛

من میخوام مقدار یکی از ستون های جدول DataGridView بهم پیام داده بشه . از رویداد CellContentClick استفاده کردم ولی نمیدونم چرا بعضی وقت ها این دستور کار میکنه و بعضی وقتها کار نمیکنه . از جزئیات کار خبر زیادی ندارم ، شاید چیزی رو تو جزئیات دستکاری کردم که اینطوری میشه . دستورم به این شکله :

Private Sub dgv_other_CellContentClick(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.Windows.Forms.DataGridViewCellEventArgs) Handles dgv_other.CellContentClick
del = dgv_morajekonande.CurrentRow.Cells(idnumber_other. Name).Value
Msgbox(del)
End Sub

***idnumber_other اسم اون ستونیه که از DataGridView باید چاپ بشه تو کادر پیام
***dgv_other اسم DataGridView منه

در کل یه بار کلیک میکنه میگه صفر ، بعضی وقت ها دو یا خیلی بیشتر کلیک میکنی میگه صفر ، اما بهو همونجا که این همه کلیک کردی کلیک میکنی شماره ای که میخوام رو بهم میده ، انگار هواسش نیست یکی داره روش کلیک میکنه :d

ممنون میشم راهنمایی کنین این مشکل هم نیز بگذرد .

mehdi.safavie
شنبه 23 شهریور 1392, 19:08 عصر
من سوالم رو کلا عوض میکنم شاید دوستان تونستن کمکم کنن !
یه جدول DataGridView دارم ، که اطلاعات بانک SQL رو نشون میده ، از 20 تا فیلد 10 تاش رو تو جدول Select کردم ، تو جدول دیگه هم همینطور ! اما تو هر دو جدول فیلد ID رو دارم ولی Visible اون False هست .

حالا میخوام وقتی کاربر روی جدول با موس کلیک کرد ، شماره ID مربوط به اطلاعات اون سطر تو یه کادر پیام نشون داده بشه ( در کل شماره ID رو میخوام )

خودم از کد بالا استفاده کردم که به مشکل برخوردم ، یه بار عمل میکنه 10 بار عمل نمیکنه . برای این کار رویداد دیگه ای وجود داره ؟

mehdi.safavie
دوشنبه 25 شهریور 1392, 13:02 عصر
این کار رو باید تو رویداد CellClick انجام داد !