PDA

View Full Version : اجرای توابع گرافیکی

Amir Oveisi
پنج شنبه 10 فروردین 1385, 23:16 عصر
تو ++C وقتی میخوام از توابع گرافیکی استفاده کنم کامپایلر ERROR میده که نمیتونه تحت ویندوز اجراش کنه ... چجوری میشه این برنامه رو کامپایل و اجراش کرد؟؟ :متفکر:

HO457
جمعه 11 فروردین 1385, 01:11 صبح
اگه از bcw.exe استفاده میکنی امکان کار با توابع گرافیکی رو نداره، تحت داس باید انجام بدی، بعد تحت داس:
توی منوی options قسمت linker گزینه libraries رو انتخاب کن و گزینه graphics library‌ رو تیک بزن. حتما" هم باید کتابخانه توابع گرافیکی رو با دستور زیر به برنامه ضمیمه کنی:

#include<graphics.h>

موفق باشی.

Amir Oveisi
جمعه 11 فروردین 1385, 01:57 صبح
مشکل من اینه که چجوری تحت داس با کامپایلر کار کنم !!! اگه میشه توضیح بدین در ضمن تو محیط ویژوال استودیو کار میکنم

Amir Oveisi
یک شنبه 20 فروردین 1385, 12:30 عصر
کسی نیس جوابمو بده؟؟؟؟

Mahdi_Delphi
یک شنبه 20 فروردین 1385, 13:14 عصر
باید یه IDE تحت داس داشته باشی.مثلا TC 3.0
توی ویژوال استودیو این کارو نکردم !

مشکل من اینه که چجوری تحت داس با کامپایلر کار کنم !!!
باید کامپایلرتون تحت داس باشه نه اینکه از توی داس باهاش کار کنید.
توی ویژوال استودیو قسمت کنسول (Consol) نداره ؟ یعنی نوع برنامه ات رو کنسول انتخاب کن .

arshia_
یک شنبه 20 فروردین 1385, 13:34 عصر
از نسخه های تحت داس استفاه کن مثل توربو سی 3.1 یا بورلند سی 3و2
برای کامپایل کردن برنامه هم کافی است ctrl+F9 رو با هم فشار بده
در ضمن در جایی که برنامه رو ذخیره کردی و فایل اجرایی ساخته شده باید فایل egavga.bgi رو کپی کنی چون برای اجرای برنامه شما لازم است...البته می تونی مسیر فایل رو توی کد برنامه ذکر کنی
مسیر این فایل معمولا توی پوشه c:\tc\bgi است

Amir Oveisi
یک شنبه 20 فروردین 1385, 15:12 عصر
حالا این فایلی که گفتین کجاس؟

Mahdi_Delphi
یک شنبه 20 فروردین 1385, 16:53 عصر
توی پوشه c:\tc\bgi است
آقای پنجی گفتند که.

hercules_3d
شنبه 26 فروردین 1385, 17:51 عصر
منم با این گرافیک مشکل دارم بعد از فراخوانی تابع initgraph عدد graphresult برابر -3 میشه و تا اونجایی که من فهمیدم باید مشکل از برنامه ی من باشه که نمیتونه فایل گرافیکی رو پیدا کنه البته دقیقا نمیدونم مشکل از کجا آب میخوره من از turbo c++ borland 3.0 استفاده میکنم اگه میشه کمکم کنید
با تشکر