PDA

View Full Version : چگونه خروجی ساز بسازیم ؟

dele_ghamgin_2008
پنج شنبه 21 شهریور 1392, 13:14 عصر
می خواهم برنامه ای بسازم که خروجی با پسوند exe تولید کند . به عنوان مثال من یک فرم دارم که درونش یک تکست باکس وجود دارد و یک لیبل به همراه یک باتن .
می خواهم وقتی کاربر روی باتن کلیک کرد ، درون لیبل آنچه که درون تکست باکس وجود دارد قرار بگیرد . یعنی اگه توی تکست باکس نوشته شده بود علی ، لیبل هم بنویسد علی و این برنامه بدون وجود تکست باکس در یک فایل جدید ساخته شود .

به زبان ساده تر : وقتی روی باتن کلیک کرد ، یک برنامه جدید ساخته شود که توی فرمش فقط یک لیبل داشته باشه با همون اسمی که در تکست باکس فرم برنامه قبل وارد کرده بود . حال وقتی یک فایل exe جدید ساخته شد زمانی که این فایل اجرا شود توش فقط یک لیبل داریم با همون اسم و این برنامه قابل تغییر نیست.

لطفاً راهنمایی فرمایید . با تشکر

aliagamon
پنج شنبه 21 شهریور 1392, 13:58 عصر
شما میتونید یه کامپایلر بسازین :
http://www.codeproject.com/Articles/1931/C-Compiler

dele_ghamgin_2008
پنج شنبه 21 شهریور 1392, 15:43 عصر

ممنونم . ولی متاسفانه کمکی به من نکرده است. خواهشمند هستم فارسی توضیح دهید. در ضمن . من نمی خواهم کامپایلر بسازم . فقط قراره یک کار ساده برنامه انجام بده

aliagamon
پنج شنبه 21 شهریور 1392, 21:24 عصر
خوب شما هم قرار نیست کامپایلر بسازین ... نمونه در لینک بالا هست دانلود کنید ببینین شما با استفاده ار icodecopmiler میتونید کد های خود(چه سی شارپ چه وی بی) رو به راحتی کامپایل کنین ... میتونین یه سورس نمونه بنویسین که متن تو لیبل (یا هر چیزه دیگش) متغییر باشه و از برنامه اونا رو دریافت کنه برنامه خروچی میشه چیزی که میخواین ...

مهرداد صفا
پنج شنبه 21 شهریور 1392, 21:34 عصر
با سلام.
ساختن فایل exe (http://barnamenevis.org/showthread.php?396913-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-exe)

aghayex
پنج شنبه 21 شهریور 1392, 23:24 عصر
با سلام من هم یه مشکل دارم شبیه به مشکل دوستمون برنامه ای دارم که مربوط به کار با فایل های صوتی و تصویری هست حالا می خوام یه بخش بهش اضافه کنم که اگه کاربر خواست چند فایل مولتی مدیا رو انتخاب کنه و اون فایل ها به همراه یه برنامه ی اجرایی تحویل کاربر بده تا اگه خواست در سیستم دیگه ای ازشون استفاده کنه البته این برنامه که برنامه ی اصلی تحویل کاربر میده نیاز به نصب نداشته باشه

fjm11100
پنج شنبه 21 شهریور 1392, 23:56 عصر
یک راه خیلی ساده
1- یک پروژه template به همون زبونی که میخواهید (فرض میگیریم C#) ایجاد کنید. این پروژه حاوی همون فرمیه که فقط لیبل داره (یعنی برنامه خروجیه)
2- حالا برنامه خروجی ساز شما باید فایل اصلی پروژه(توی C# همون Form1.cs معروفه!) را جستجو کنه و جایی که مقدار به اون لیبل داده شده را با رشته شما عوض کنه.
3- فایل اجرایی کامپایلر(یا فایلهای جانبی مورد نیازش) را در پوشه bin برنامه خروجی سازتون کپی کنید(در C# اسمش csc.exe است)
4-با command line مربوطه پروژه خروجی را کامپایل کنید.
* نکته: برای کامپایل نیازی به نصب مثلا ویژوال استدیو نیست و همون فایل یا فایلهای کامپایلر کافیه، اما مثلا فریمورک دات نت قبلا باید نصب شده باشه.

aliagamon
جمعه 22 شهریور 1392, 00:12 صبح
یک راه خیلی ساده
1- یک پروژه template به همون زبونی که میخواهید (فرض میگیریم C#) ایجاد کنید. این پروژه حاوی همون فرمیه که فقط لیبل داره (یعنی برنامه خروجیه)
2- حالا برنامه خروجی ساز شما باید فایل اصلی پروژه(توی C# همون Form1.cs معروفه!) را جستجو کنه و جایی که مقدار به اون لیبل داده شده را با رشته شما عوض کنه.
3- فایل اجرایی کامپایلر(یا فایلهای جانبی مورد نیازش) را در پوشه bin برنامه خروجی سازتون کپی کنید(در C# اسمش csc.exe است)
* نکته: برای کامپایل نیازی به نصب مثلا ویژوال استدیو نیست و همون فایل یا فایلهای کامپایلر کافیه، اما مثلا فریمورک دات نت قبلا باید نصب شده باشه.
دیگه چرا کامند لاین خود دات نت این امکانو قرار داده دیگه ... مستقیم هم میشه(شما اون لینکو نگاه کن )

aghayex
جمعه 22 شهریور 1392, 10:58 صبح
این سمپل شما در قالب یه پروژه کنسول هست حالا اگه بخواهیمبه صورت شی گرا باشه باید چکار کنیم .

یک راه خیلی ساده
1- یک پروژه template به همون زبونی که میخواهید (فرض میگیریم C#‎) ایجاد کنید. این پروژه حاوی همون فرمیه که فقط لیبل داره (یعنی برنامه خروجیه)
2- حالا برنامه خروجی ساز شما باید فایل اصلی پروژه(توی C#‎ همون Form1.cs معروفه!) را جستجو کنه و جایی که مقدار به اون لیبل داده شده را با رشته شما عوض کنه.
3- فایل اجرایی کامپایلر(یا فایلهای جانبی مورد نیازش) را در پوشه bin برنامه خروجی سازتون کپی کنید(در C#‎ اسمش csc.exe است)

دوست عزیز اگه بتونی یه سمپل ارائه بدی ممنون میشم
اگه بخواهیم برنامه ی تولیدی از وابستگی به دات نت خارج بشه به نظر باید برنامه ی خروجی با سی ++ کامپایل بشه

fjm11100
شنبه 23 شهریور 1392, 00:22 صبح
دیگه چرا کامند لاین خود دات نت این امکانو قرار داده دیگه ... مستقیم هم میشه(شما اون لینکو نگاه کن )
کلی گفتم نه فقط برای دات نت
سمپل تکه تکه هر بخش تو اینترنت هست سمپل کلی هم وقت ندارم سرچ کنید شاید باشه

aghayex
شنبه 23 شهریور 1392, 16:20 عصر
با اندکی تامل خواهی دید که تمام جمعیت انسانهای روی زمین در برابر بیکران هستی غباری بیش نیستند، پس غرور چرا؟
دوست عزیز اگه قرار باشه شما صحبتی بکنی و وسط راه رهاش کنی بهتر که از اون ابتدا وارد نشید

fjm11100
یک شنبه 24 شهریور 1392, 15:07 عصر
دوست عزیز اگه قرار باشه شما صحبتی بکنی و وسط راه رهاش کنی بهتر که از اون ابتدا وارد نشید
اولا این مورد یک کد عمومی مث خواندن از دیتابیس و فلان نیست که توی 10 تا پروژه نوشته باشم یا توی اینترنت کاملش باشه، بلکه یک چیز خاصه. اگر هم اطلاعاتی دادم سر این بود که قبلا با gcc انجامش دادم البته این شکلی نبود و برای کار دیگه ای و کلی هم متعلقات و اضافات داشت که اگر میخواستم باید کل پروژه را میگذاشتم که جز گیج کردن عایدی نداشت.
دوم اینکه من راه را گفتم دلیلی نداره لقمه جویده بزارم دهان شما و این راه بهترین راه برای اینکاره (البته بطور کلی نه برای زبانهای jit که عموما کامپایلر runtime دارند) شما برو جلو اگر گیر کردی بپرس. نترس بابت این پست پولی از شما نگرفتم که بابت پستای بعدی بگیرم. الحمدالله تشکر هم که تو کار خیلی از کاربران اینجا نیست. البته من برای دلم گاهی میام اینجا و خوشحال میشم بتونم به کسی کمک کنم ولی شما هم برو روی ادب و نزاکتت کار کن

FastCode
یک شنبه 24 شهریور 1392, 16:09 عصر
واقعا بعضی تاپیک ها رو که میبینم نمیدونم بخندم یا نه.
اول میگه exe میخوام.
بهش میگن کامپایلر.
میگه کامپایلر نمیخوام.
میگن پس چی؟
میگه خوب کامپایلر.
میگن اینطوریه.
میگه فارسی.
میگن کدش اینه.
میگه خوب این داتنت میخواد.
میگن C++‎‎.
میگه چرا نصفه میگی.

یه چیز دیگه هم که یاد گرفتیم اینه که OOP و CLI روبروی هم قرار میگیرن.

دوست عزیز, شما اول مشخص کن چی میخواهی.بعد یک خط در میون بگو نه.

در ضمن خط به خط چیزهایی که گفتی راه حل های دیگه هم داره که اتفاقا خیلی راحتتر و سریعتر هم هستند.ولی تا در یک پست درست ننویسی چی میخواهی من جواب نمیدم.و فکر میکنم با وضعیتی که تاپیک شما به خودش گرفته هیچ کس دیگه ای هم جرات جواب دادن نداره.

aghayex
یک شنبه 24 شهریور 1392, 20:04 عصر
اولا این مورد یک کد عمومی مث خواندن از دیتابیس و فلان نیست که توی 10 تا پروژه نوشته باشم یا توی اینترنت کاملش باشه،

اتفاقا برنامه نویسی با دیتابیس یکی از انواع کد نویسی هست که کد خورش بالاست

دوم اینکه من راه را گفتم دلیلی نداره لقمه جویده بزارم دهان شما و این راه بهترین راه برای اینکاره (البته بطور کلی نه برای زبانهای jit که عموما کامپایلر runtime دارند) شما برو جلو اگر گیر کردی بپرس

ما هم از شما نخواستیم کد رو کامل بده و ما هیچ کار نکنیم . چون خود من هم این اعتقاد رو دارم که همیشه نباید لقمه رو آماده داد تحویل مخاطب

شما هم برو روی ادب و نزاکتت کار کن

نمی دونم این جمله ی من که یه توصیه بود کجاش دور از نزاکت هست . و شما عملا دارید به من توهین می کنید

من در پست های بالا گفتم که برنامه ی تولیدی توسط برنامه ی اصلی نباید وابستگی به دات نت داشته باشه چون قراره برای راحتی کار با داده ها ایجاد بشه و در همون پست گفتم که نظر من اینه که برنامه ی تولیدی با C++ MFC باشه ولی بند اول شما گفته بودید که شما یه تمپلیت از برنامتون ایجاد کنید که برای من قابل فهم نبود چطوری یه فایل تمپلیت ایجاد کنیم .

آقای آقای FASTCODE :

دوست عزیز, شما اول مشخص کن چی میخواهی.بعد یک خط در میون بگو نه.

در ضمن خط به خط چیزهایی که گفتی راه حل های دیگه هم داره که اتفاقا خیلی راحتتر و سریعتر هم هستند.ولی تا در یک پست درست ننویسی چی میخواهی من جواب نمیدم.و فکر میکنم با وضعیتی که تاپیک شما به خودش گرفته هیچ کس دیگه ای هم جرات جواب دادن نداره.

نمی دونم منظور شما با کی هست ؟

FastCode
دوشنبه 25 شهریور 1392, 03:28 صبح
نمی دونم منظور شما با کی هست ؟
OP
البته الان دیدم که نصف سوالات رو شما پرسیدی.
بلاخره هر کسی که توی این تاپیک گزارش ساز میخواد باید اول هدفش رو مشخص کنه که مثلا خود گزارش در فایل اجرایی embed باشه یا نه؟برنامه native باشه یا managed یا script؟گزارش ساز cross-platform باشه یا نه؟کاربر بتونه گزارش رو تغییر بده یا نه؟کاربر بتونه گزارش ساز رو تغییر بده یا نه؟.....

dele_ghamgin_2008
سه شنبه 26 شهریور 1392, 15:00 عصر

کدوم لینک ؟

dele_ghamgin_2008
سه شنبه 26 شهریور 1392, 15:06 عصر
OP
البته الان دیدم که نصف سوالات رو شما پرسیدی.
بلاخره هر کسی که توی این تاپیک گزارش ساز میخواد باید اول هدفش رو مشخص کنه که مثلا خود گزارش در فایل اجرایی embed باشه یا نه؟برنامه native باشه یا managed یا script؟گزارش ساز cross-platform باشه یا نه؟کاربر بتونه گزارش رو تغییر بده یا نه؟کاربر بتونه گزارش ساز رو تغییر بده یا نه؟.....

واقعیت امر من دارم یک ارسال کننده ایمیل می سازم . می خواهم در برنامه مادر ( اصلی ) یک تکست باکس وجود داشته باشد که درونش بتوانم یوزر و پسورد ایمیل ارسال کننده را ثبت نمایم . و پس از کلیک روی باتن یک برنامه جدید ساخته شود که این برنامه را به مشتری یا هر کس دیگری بدهم و کاربر قابلیت تغییر در فرستنده را نداشته باشد. حال اگر متوجه منظور بنده شده اید لطفاً راهنمایی فرمایید . با تشکر

dele_ghamgin_2008
سه شنبه 26 شهریور 1392, 15:12 عصر
با سلام.
ساختن فایل exe (http://barnamenevis.org/showthread.php?396913-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-exe)

برنامه شما فقط یک مشکل دارد و اینکه تحت داس می سازد . من وب اپلیکیشن می خواهم .

abdullah20
سه شنبه 26 شهریور 1392, 16:30 عصر
اینم اون چیزی که میخواستید

dele_ghamgin_2008
سه شنبه 26 شهریور 1392, 17:24 عصر
اینم اون چیزی که میخواستید

احسن به شیری که تو خوردی . برنامه به درستی کار می کند . در سر فرصت باید ببینم که چجوری این عملیات را انجام می دهد . خیلی خیلی متشکرم.