PDA

View Full Version : سوال در مورد دیتابیس بانک

heo2009
جمعه 22 شهریور 1392, 11:24 صبح
با سلام
دوستان من یه مشکلی دارم در مورد پروژه خودم
پروژه من بانک هست اما وقتی به استادم ارائه کردم گفت این دیتابیسش کمه ؟!!!!
من هر چی فکر میکنم نمیتونم توی یه پروژه از چند تا دیتابیس استفاده کنم (منظورم اینه که نمیدونم دیتابیس هام چی باشن و جدولاش چی باشن) کسی میتونه منو راهنمایی کنه که مثلا در این پروژه اگه قرار باشه با 2 یا 3 دیتابیس نوشته بشه اسم و کار دیتابیس چیه و جدولاش چی میتونه باشه ؟
لطفا اگه میشه یه مثال بزنید !
با تشکر

bethoveen
جمعه 22 شهریور 1392, 15:14 عصر
شما اونطور که من فهمیدم باید ی Database داشته باشی با یک سری table که اطلاعات لازم رو توش ذخیره کنی،البته اینطوری نمیشه گفت چی نیاز داری اول باید خوب سیستمی رو که می خوای طراحی کنی آنالیز کنی،موجودیت ها رو مشخص کنی،رویه هایی که تو سیستم بانک موجود هستن،ارتباط موجودین ها رو هم کامل مشخص کنی،بعدش برای هر موجودیتی که نیاز به ذخیره اطلاعاتش هست و برای هر تراکنشی که بازم نیاز هستش اطلاعاتش ثبت بشه table ایجاد کنی مثلا برای مشتری،فهرست مشتریان،اطلاعات کارکنان و خیلی موارد دیگه

mahan.2002
جمعه 22 شهریور 1392, 16:22 عصر
پروژه من بانک هست اما وقتی به استادم ارائه کردم گفت این دیتابیسش کمه ؟!!!!
با سلام

دوست عزیز یا شما اشتباه متوجه شدید و یا استادتون باید مدارک دانشگاهی شو باز بینی بشه ..
تا جایی که بنده میدونم حتی در شرکت بسیار بزرگ هستنند و با تراکنش های بسیار بیشتر از یک دیتابیس استفاده میشه..
بله اگر برنامه جدا در از سیستم باشه بله. در کل سیستم با بصورت یک پارچه ارائه بشه ..
شما فکر کن جدول وام هایی ما با جدول حساب هامون جدا بزاریم از این چه نیجه ای میشه گرفت اصلا این بحث غلطه که چنتا دیتابیس داشته باشم..
حتما استادتو خواسته در اون دیتابیس جداول و تراکنش هایی بیشتر رو داشته باشین.
موفق باشید.