PDA

View Full Version : ارسال داده ها بعد از جستجو به فرم دیگر در سی شارپ

masood1992
جمعه 22 شهریور 1392, 16:57 عصر
سلام دوستان.
یه سوال ؟
من میخوام بعد از اینکه دکمه جستجو رو روی فرم اول زدم یک فرم جستجو توش باشه که فقط یه تکست باکس با دکمه داخلشه که بعده اینکه سرچ میکنه اگر اطلاعات رو توی دیتابیس پیدا کرد تمام تکست باکس هایی که داخل فرم اول بود رو پر کنه واسه ویرایش.
الان مشکل من اینه که چجوری بعد از جستجو این انتقالو انجام بدم.
مرسی

CsharpNevisi
جمعه 22 شهریور 1392, 17:13 عصر
چرا داخل فرمت یه پنل نمیزاری و به جای فرم جستجو پنلو نمایش نمیدی ؟؟؟
فک کنم این راحت تر باشه

masood1992
جمعه 22 شهریور 1392, 17:21 عصر
فرمم اون قدری جا نداره که بخوام پنل بزارم . بعد مشتری اینجوری خواسته.

m_ali_gho
جمعه 22 شهریور 1392, 17:35 عصر
تو فرم جستجو متغیر ها رو به صورت public تعریف کن و نتایج جستجو رو تو اونها قرار بده.
تو فرم اول فرم جستجو رو با متد showdialog نمایش بده.
بعد از این دستور میتونی به وسیله همون نمونه که از فرم جستجو ساختی به متغیر ها دسترسی داشته باشی

somayeh_ah
جمعه 22 شهریور 1392, 17:40 عصر
انتقال از صفحه ای که دکمه سرچ داخلش هست به صفحه ای که جواب سرچ رو نشون میده منظورتونه؟؟؟؟

masood1992
جمعه 22 شهریور 1392, 17:45 عصر
انتقال از صفحه ای که دکمه سرچ داخلش هست به صفحه ای که جواب سرچ رو نشون میده منظورتونه؟؟؟؟

بله ! میخوام وقتی مثلا روی فرم اول رو دکه جستجو کلیک کرد فرم دوم باز بشه بعد عملیات جستجو با یه کوئری انجام میشه اگر جستجو موفق بود تمام اطلاعات رو بیاره داخل فرم اول توی تکس باکس های خودش بچینه !

masood1992
جمعه 22 شهریور 1392, 17:46 عصر
تو فرم جستجو متغیر ها رو به صورت public تعریف کن و نتایج جستجو رو تو اونها قرار بده.
تو فرم اول فرم جستجو رو با متد showdialog نمایش بده.
بعد از این دستور میتونی به وسیله همون نمونه که از فرم جستجو ساختی به متغیر ها دسترسی داشته باشی

به نظرتو خیلی زیاد نمیشه ؟؟؟ فکر کنید مثلا یه رکورد من کلی فیلد داشته باشه.

somayeh_ah
جمعه 22 شهریور 1392, 17:53 عصر
باید توی کد دکمه سرچت کدی بنویسی که چک کنه اگه تکس باکس سرچ خالی نبود شما رو به صفحه ای که قراره نتایج جستجو رو نشون بده هدایت کنی .. یه تیکه کد برات می نویسم اینطوری عمل کن:

if (txtsearch != null)
{
Response.Redirect("~/SearchResult.aspx?SearchText=" + txtsearch.Text);
}

m_ali_gho
جمعه 22 شهریور 1392, 17:56 عصر
ببینید انتقال اطلاعات از فرم فرزند به فرم پدر چندین راه داره. من این روش رو بلد بودم و گفتم خدمتتون. استفاده از فیلد های عمومی یا Property ها یا Tag ها ویا Delegate ها میتونن مشکل شما رو حل کنن. بستگی به خودتون داره که از چه روشی استفاده بکنید.

masood1992
جمعه 22 شهریور 1392, 18:02 عصر
باید توی کد دکمه سرچت کدی بنویسی که چک کنه اگه تکس باکس سرچ خالی نبود شما رو به صفحه ای که قراره نتایج جستجو رو نشون بده هدایت کنی .. یه تیکه کد برات می نویسم اینطوری عمل کن:

if (txtsearch != null)
{
Response.Redirect("~/SearchResult.aspx?SearchText=" + txtsearch.Text);
}

خانم somayeh_ah من واسه winform سوال پرسیدم. جواب شما واسه asp هستش !

CsharpNevisi
جمعه 22 شهریور 1392, 18:12 عصر
الان دیگه باید مشتری به ساز بزنامه نویس برقسه .... !!!!
ببین این میتونه کارتو راه بندازه ... !!!

masood1992
جمعه 22 شهریور 1392, 18:15 عصر
ببینید انتقال اطلاعات از فرم فرزند به فرم پدر چندین راه داره. من این روش رو بلد بودم و گفتم خدمتتون. استفاده از فیلد های عمومی یا Property ها یا Tag ها ویا Delegate ها میتونن مشکل شما رو حل کنن. بستگی به خودتون داره که از چه روشی استفاده بکنید.

ببخشید میشه بگید با Delegate چجوری اطلاعاتو پاس بدم به اون یکی فرم ؟

masood1992
جمعه 22 شهریور 1392, 18:17 عصر

مرسی بابت نمونه !! بحث اون نیست !!! آخه میدونید این سرچش چند مدله !!! سرچ با بارکد خوان و یه سری چیزای دیگه هم داره که نمیشد توی فرم اصلی گذاشت !

m_ali_gho
جمعه 22 شهریور 1392, 18:26 عصر
این
لینک اول (http://www.codeproject.com/Articles/6456/Using-a-delegate-to-pass-data-between-two-forms)
و
لینک دوم (http://www.codeproject.com/Articles/17371/Passing-Data-between-Windows-Forms)
و
لینک سوم (http://stackoverflow.com/questions/706326/sending-data-from-child-form-to-parent-form-textbox)

masood1992
جمعه 22 شهریور 1392, 18:28 عصر

این نمونه روی یدونه داده کار میکنه ! ولی من میخوام مثلا بر اساس کد رهگیری جستجو کنم بعد قراره به از اینکه پیدا کرده حدودا ده تا فیلد رو تک تک توی تکس باکس ها نشون بده !

CsharpNevisi
جمعه 22 شهریور 1392, 18:31 عصر
این نمونه روی یدونه داده کار میکنه ! ولی من میخوام مثلا بر اساس کد رهگیری جستجو کنم بعد قراره به از اینکه پیدا کرده حدودا ده تا فیلد رو تک تک توی تکس باکس ها نشون بده !

خـــــــــــــــب من نمونه دادم ... خودت روش کار کن دیگه ... میتونی رشته هارو با همون یه تکست باکس بفرستی و تو فرم 1 تفکیک کنی .... !!!!!
یا اصلا میتونی نتایجو تو یه فایل ذخیره کنی و بعد از بستن فرم 2 نتایجو تو فرم 1 از فایل بخونی و لود کنی ... !!!
اگه نتونستی بگو واس جفتشون نمونه بنویسم

صباح فتحی
جمعه 22 شهریور 1392, 18:56 عصر
عه تو که اینجایی:چشمک: