PDA

View Full Version : نحوه جابه جائی div با کنترل رخداد Li:Hover

doodkani1134
شنبه 23 شهریور 1392, 08:54 صبح
با سلام خیلی واجبه راهنماییم کنین خواهشا

من یک صفحه Html دارم با 2 div که اولی 10% سمت راست منو قرار داره و دومی 90% سمت چپ اسلایدر خبری قرار داره که اندازه اسلایدر 50% هست و در وسط div دوم یعنی در وسط 90% قرار داره، میخوام وقتی منوی سمت راست گزینه هاش(Li:Hover) باز شد منو از 10% به 40% تغییر اندازه بده و div دوم هم باید به 50% تغییر اندازه بده و اسلایدر به سمت چپ شیفت داده بشه و در صورتی که گزینه های منو بسته شدند دوباره صفحه به حالت اولیه برگرده .

با تشکر

sinoser
شنبه 23 شهریور 1392, 10:23 صبح
من که نفهمیدم چی گفتی
یه عکسی کدی چیزی بذار بفهمیم

doodkani1134
شنبه 23 شهریور 1392, 13:54 عصر
دوست عزیز کل صفحه طولش 100% هست که به 2 قسمت 10% و 90% تقسیم میشود.
در قسمت 10% منو قرار داده میشود و در قسمت 90% یک اسلایدر به طول 50% قرار داده میشود که در وسط قسمت 90% قرار میگیرد.
حالا میخوام وقتی زیر منو های منو باز شدند منو از 10% به 40% تغییر موقعیت بده و قسمت دوم هم از 90% به 60% تبدیل بشه و در نهایت اسلایدر به سمت چپ شیفت داده بشه

sinoser
شنبه 23 شهریور 1392, 21:24 عصر
این سوال شخصیه ولی و طبق اصول فروم ها باید پاسخ به مطالب که جنبه عمومی داره سوال و پاسخ داده بشه
اما راهنمایی می کنم

شما توی action های منو(تابع کلیک برای باز کردن و تابع بستن ایتم های منو) (فرض که نارنجی ای دیش باشه leftB و خاکستری rightB باشه)بگی :
در تابع باز (بخش کد های مربوط به باز کردن) :

$('#leftB').width('40%');
$('#leftB').width('60%');

در تابع بستن (بخش کد های مربوط به بستن منو) :

$('#leftB').width('10%');
$('#leftB').width('90%');

نکته : اگر درصد ها درست اجرا نشدن خودت با یه ضرب و تقسیم می تونی مقدار عرض ها رو حساب کنی