PDA

View Full Version : سوال: خروجي dbf از mysql

imanitc
شنبه 23 شهریور 1392, 13:13 عصر
با سلام
برنامه اي هست که با foxpro نوشته شده ميخاستيم از برنامه که php اطلاعاتي رو خروجي گرفته و به اين برنامه وارد کنيم فقط پسوند .dbf قبول ميکنه.چگونه همچين خروجي با اين پسوند با php بسازم ؟؟؟

Unique
یک شنبه 24 شهریور 1392, 15:01 عصر
اگه php شما برای کار با dbase کامپایل شد هباشه میتونی از خود php (http://www.php.net/manual/en/book.dbase.php) استفاده کنی ، کلاس های حاشیه ای (http://www.phpclasses.org/package/2673-PHP-Access-dbf-foxpro-files-without-PHP-ext-.html) هم کم نیست.

خیلی راه وجود داره و فقط باید کمی بررسی کنی. مثلا راه سوم استفاده از odbc هست به شرزی که driver مربوطه نصب شده باشه روی سرور !

imanitc
دوشنبه 25 شهریور 1392, 07:47 صبح
با تشکر دوست عزيز اين کار قرار است بصورت ماهانه و توسط کاربران معمولي انجام بشه که تخصص خاصي ندارن فقط يه دکمه رو قراره بزنن.
من ميخاستم از طريق کد خود php اين کار انجام بدم تا حالا يه چيزايي پيدا کردم ولي ظاهرا بخاطر فارسي بودن برخي از فيلد ها درد سرهايي دارم :)

Unique
چهارشنبه 27 شهریور 1392, 02:34 صبح
من راستش این کار را با دلفی زیاد انجام دادم اما فرقی نمیکنه با php هم میشه ! میشه بگی سرور shared هست یا vps ؟ local هست یا روی اینترنت تا بگم بهترین راه چیه ؟

خارج از گود : آقا دو تا موضوعه من هر وقت شما پست میدی به افتخار این دو تا هم شده دوست دارم توی بحثت شرکت کنم ! یکی اون avatar درجه یکته ! یکی هم اون شعر درجه یکی که توی امضا نوشتی !

imanitc
چهارشنبه 27 شهریور 1392, 06:52 صبح
مرسي شما لطف داريد : سرور لوکالي هست، بيخ گوش خودم

Unique
چهارشنبه 27 شهریور 1392, 23:54 عصر
خوب راحت ترین راه استفاده از com هستش اینطوری :

$conn = new COM("ADODB.Connection");
$conn->Open('Provider=VFPOLEDB.1;Data Source="C:\\htdocs\\dbffiles\\;";');
$rs = $conn->Execute("SELECT * FROM mytable"); // name of file mytable.dbf
while (!$rs->EOF) {
$fv = $rs->Fields("filed_name");
echo $fv->value."<br>";
$rs->MoveNext();
}
$rs->Close();

برای insert هم راحت انجام میشه ! با odbc هم میتونی ! کافیه data source بسازی و با pdo وصل بشی هر بلایی خواستی سرش بیاری !