PDA

View Full Version : جابه جا شدن در بین اشیا با کلیدهای مکان نما

oranoos
یک شنبه 24 شهریور 1392, 18:20 عصر
سلام
من یه برنامه می خوام که با زدن کلیدهای مکان نما مثلا بالا به شی بالا فوکوس کنه و با زدن مثلا کلید راست به شی راست و به همین ترتیب، میشه این کارو در vb.net انجام داد؟ و اگه میشه چطوری؟
ممنون

Sadra viba
یک شنبه 24 شهریور 1392, 19:19 عصر
چرا نمیشه ولی باید کد نوشت براش مثلا تو رویداد Keypress یک تکست باکس بنویسی اگر کلید پایین فشار داده شد تکست باکس پایینی اون توی فرم بامتد select() فوکوس شه اگر هم راهی پیش فرض در دات نت وجود داره از اساتید محترم میخوایم بگن.

misagh1370
سه شنبه 26 شهریور 1392, 00:28 صبح
دوست عزیز میشه لطف کنید یه نمونه از این کد رو واسمون مثال بزنید ممنون میشم

biyarjomandi
سه شنبه 26 شهریور 1392, 08:02 صبح
سلام از event مربوط به keydown یا keypress به شکل های مختلف میتونی استفاده کنی .
Private Sub Form1_KeyDown(sender As Object, e As KeyEventArgs) Handles MyBase.KeyDown
If e.KeyCode = Keys.RButton Then
[Select]()
End If
End Sub

oranoos
سه شنبه 26 شهریور 1392, 14:42 عصر
دوست عزیز ممنون از توجه و پاسختون ،ولی متاسفانه من این کد رو امتحان کردم جواب نداد؟ میشه بیشتر توضیح بدید؟
فرض کنید روی فرم چندین تکست باکس ،کمبو هست و شما می خواید از تکست باکس پایینی به کمبو یا تکست باکس بالایی بروید با مکان نماها .

CodeWizzard
چهارشنبه 27 شهریور 1392, 23:43 عصر
دوست عزیز می تونی از کد زیر برای تبدیل کلیدهای مورد نظرت استفاده کنی. خیلی ساده‌س و نیازی به توضیح نداره، کلیدهای مورد نظرتون رو به TAB و Shift+TAB تبدیل می کنه. امیدوارم مورد استفاده‌تون قرار بگیره. حتماً مد نظر داشته باشید که در قسمت Properties فرم، گزینه‌ی KeyPreview روی True باشه.
با احترام.

Private Sub frmYOURFORM_KeyUp(sender As Object, e As KeyEventArgs) Handles MyBase.KeyUp

If e.KeyCode = Keys.RButton Then
SendKeys.Send("{TAB}")
Else If e.KeyCode = Keys.LButton
SendKeys.Send("+{TAB}")
End If

End Sub