PDA

View Full Version : مبتدی: پایگاه داده در جاوا

2java2
دوشنبه 25 شهریور 1392, 00:55 صبح
سلام دوستان
وقتی که یک پروژه ی بانک اطلاعاتی رو تموم کردیم و کامل شد یا کلا اگر یک پروژه ی بانک اطلاعاتی رو بخوایم قابل حمل کنیم چه کار باید بکنیم آیا شدنی هست مخصوصا با sql server ???
مثلا پروژه های آماده ی زیادی از C# تو اینترنت موجود هست که فایل دیتا بیسش همراهشه !!!
کلا در جاوا حتما باید وقتی که به بانک sql server وصل می شی باید از طریق کاربری که تحت sql server تعریف شده وارد بشی و در واقع باید یوزر و پسورد رو وارد کنی !!
یعنی وقتی که من پروژه ای رو با یک دیتابیس ست می کنم وقتی ببرمش رو یه سیستم دیگه باید چطوری اجراش کنم.!!!؟؟
آیا باید تو نرم افزاری که نوشتمش جایی رو تعریف کنم که پسورد و یوزر sql server مشتری رو بهش بدم مثلا بتونه از یک فایل تکست بخونه یا هر جای دیگه ای !!؟؟
این خیلی واسم جای سوال بود جوابی هم پیدا نکردم متاسفانه !
ممنون می شم اگر کمک کنید

vahid-p
دوشنبه 25 شهریور 1392, 14:51 عصر
من خیلی وارد نیستم و خودم هم دارم در این زمینه مطالعه میکنم. ولی خب اگه منظورت دیتابیسی هست که با برنامه بشه جابه جاش کرد، بله امکانش هست.

شما میتونید از دیتابیس H2 که در سایت h2database.com وجود داره استفاده کنید. ( All platform رو دانلود کنید بهتره و بعدا مثل یه کتابخونه به پروژتون اضافه کنید )

برای یادگیری چگونگی استفاده از دیتابیس از فیلم های آموزشی سایت neo-one.ir استفاده کنید، مثلا : http://neo-one.ir/%d9%81%db%8c%d9%84%d9%85-%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4%db%8c-%d8%af%db%8c%d8%aa%d8%a7%d8%a8%db%8c%d8%b3-%d8%af%d8%b1-%d8%ac%d8%a7%d9%88%d8%a7_%d8%af%d9%81%d8%aa%d8%b1% da%86%d9%87-%db%8c%d8%a7%d8%af/

2java2
سه شنبه 26 شهریور 1392, 03:38 صبح
ممنونم ازت خیلی لطف کردی میشه با h2 کار رو راه انداخت.
از سایتی هم که معرفی کردی ممنون واقعا کمکم کرد. واقعا
و فکر می کنم که mysql هم قابلیت independent داشته باشه.