PDA

View Full Version : سوال: دیتابیس سروری و مشکل ذخیره عکس در آن

mahdidabaghi
دوشنبه 25 شهریور 1392, 01:04 صبح
سلام به دوستان و اساتید
پروژه ای رو مشغول طراحی اون هستم که قراره از چهار شهر مختلف به ثبت اطلاعاتی بپردازند که این اطلاعات واسه هر رکورد شامل تعداد زیادی فیلد از جمله 2 عکس با کیفیت بالا است.
همچنین قراره که اطلاعات این 4 شهر با هم یکی باشه (یعنی رکوردی رو که شهز اول ثبت کرده در شهرهای دیگه هم بلافاصله نشون داده بشه)
نظر خودم یه دیتابیس سمت سروره ولی واسه عکس ها هنوز ایده ای ندارم.
ممنون میشم در این مورد بنده رو راهنمایی بفرمایید

mamadcity
دوشنبه 25 شهریور 1392, 02:30 صبح
سلام به دوستان و اساتید
پروژه ای رو مشغول طراحی اون هستم که قراره از چهار شهر مختلف به ثبت اطلاعاتی بپردازند که این اطلاعات واسه هر رکورد شامل تعداد زیادی فیلد از جمله 2 عکس با کیفیت بالا است.
همچنین قراره که اطلاعات این 4 شهر با هم یکی باشه (یعنی رکوردی رو که شهز اول ثبت کرده در شهرهای دیگه هم بلافاصله نشون داده بشه)
نظر خودم یه دیتابیس سمت سروره ولی واسه عکس ها هنوز ایده ای ندارم.
ممنون میشم در این مورد بنده رو راهنمایی بفرمایید

عکس ها رو باید حتما نشون بدی تو برنامه ؟
به نظرم آدرس عکس رو ذخیره کنی تو دیتابیست بهتره این نظره من بود

nima.sh
دوشنبه 25 شهریور 1392, 06:13 صبح
به نظر من از وب سرویس استفاده کن،تو هاست آپلود کن،عکس ها رو هم تو همون هاست آپلود کن،حتما نیاز نیست که عکس ها رو تو دیتابیس بریزی...
موفق باشی...

Reza_Yarahmadi
دوشنبه 25 شهریور 1392, 08:07 صبح
به نظرم آدرس عکس رو ذخیره کنی تو دیتابیست بهتره این نظره من بود اگر اگر آدرس فایل روی سیستم کلاینت رو بخواید ذخیره کنید که مشکلات Sharing و دسترسی به سیستم کلاینت و آفلاین بودن کلاینت و ... رو دارید.
اگر فایل به سرور انتقال داده بشه و آدرس فایل روی سرور رو ذخیره کنید مشکلاتی از قبیل امنیت فایلها (دسترسی کاربران خارج از دیتابیس به فایلها) ، پشتیبان گیری از دیتابیس و ...

پیشنهادات:
اگر تعداد فایل زیاد نیست و یا حجم فایلها بیشتر از 256K نمیشه؛ پیشنهاد من استفاده از فیلد VarBinary است، فقط به شرطی که توی Data File جداگانه ای ذخیره بشه. برای ذخیره هم میتونید بصورت Partial اطلاعات رو ذخیره کنید (در صورت کند بودن ارتباط با سرور خیلی بکار میاد)
اگر تعداد فایل زیاد و حجم فایلها هم زیاده ، پیشنهاد میکنم از FileStream و یا File Table استفاده کنید.

در مورد هر کدوم از روشها اگه جستجو کنید مطالب کاملی بدست میارید.