PDA

View Full Version : حرفه ای: حذف و ویرایش اطلاعات در جداول وابسته

davidrobert
دوشنبه 25 شهریور 1392, 06:06 صبح
سلام و خسته نباشید.
من 3 تا جدول دارم که 2 تا جدول به یکی از جدول ها رابطه برقرار کردم رابطه یک به چند و حالا میخوام روی جدول اصلی که اطلاعات فرزند وجود داری رو حذف کنیم . ولی چون ارتباط یک به چند هستش امکان پاک کردن برنامه نیست. چون اطلاعات داری مجموعه و زیر مجموعه هستش یعنی ارتباط بین پدر و فرزند می باشد به این صورت.
110731

و حالا میخوام اطلاعات پدر رو ویرایش و یا حذف کنم. به هم میگه امکان ویرایش و حذف نیست به خاطر رابطه و حالا من باید به چه صورت بگم اگه میخواهید اطلاعات رو ویرایش و یا حذف کنید از جدول پدر باید اول اطلاعات فرزند ویرایش و حذف بیشه و آخر سر اطلاعات پدر . که شخص نتونه اطلاعات حذف و ویرایش کن تا وقتی که زیر مجموعه حذف و ویرایش نشوده باشه. وقتی اعملیات روی زیر مجموعه انجام شد اطلاعات خود مجموعه هم از بین ببره یا ویرایش بیشه روش انجام داد.
به خطار رابطه یک به چند نمی خوام بزارم شخص اطلاعات پدر که دارا فرزند هستش یعنی همون اطلاعات گروه که داری زیر گروه هستش از بین بره تا وقتی که کل اطلاعات فرزند تغییر کنه تا بیشه عمل ویرایش و حذف و براش انجام داد. که به شخص بیگم شما اول باید زیر مجموعه رو ویرایش کنید و بعد خود مجموعه و رو حذف کنید وقتی زیر مجموعه رو ویاریش کرد یا حذف اون موقع پیغام بده شما میتوانید اطلاعات مجموعه ویرایش کنید و یا حذف دیگه پیغام اول برای حذف و ویرایش رو نده.و دیگه اون موقع اطلاعات رو ویرایش و حذف کنه.
ممنون میشم همچین چیزی برای من قرار بدید به صورت سورس خیلی لازم دارم.

nima.sh
دوشنبه 25 شهریور 1392, 06:11 صبح
سلام دوست عزیز...
وقتی تو sql server داری دیاگرام درست میکنی،هنگام ارتباط،delete rule و update rul رو برابر true قرار بده...
موفق باشی...

davidrobert
دوشنبه 25 شهریور 1392, 11:30 صبح
سلام دوست عزیز...
وقتی تو sql server داری دیاگرام درست میکنی،هنگام ارتباط،delete rule و update rul رو برابر true قرار بده...
موفق باشی...
سلام ممنون بابت کمکتان منظور شما این جا هستش
110736

من در اینجا مقدار True رو پیدا نکردم . من از طریق خود sql server management به دیتابیس وصل نشدم بلکه دیتابیس کنار فایل م هستش و داخل دیتابیس attach نکردم و حالا موقع پاک کردن اطلاعات می خواهم نگزارم طرف اطلاعاتی اصلی که در همه جا هستش رو از بین ببره . یعنی مثل این می ماند که یه شخص میره در یک مدرسه درس بخواند می میان میگن آقا x این درس ها و ور داشته و داری درس میخونه و طرف کلی نمره گرفته تو اون مدرسه و حالا می میان اطلاعات ثبت نام طرف رو از ببریم که معلوم نشه اونجا ثبت نام کرده و از طرفه دیگه طرف بیاد نمره ها و درس های آقا x رو نگر داری و از طرفی اطلاعات دانش آموز رو که ثبت نام کرده رو از بین ببره نمیشه .
منظور من این هستش من جلو طرف رو بگریم در برنامه نتونه اطلاعات ثبت نام دانش آموز رو از بین ببره درس صورتی که این دانش آموزش اطلاعات زیر مجموعه یعنی نمره ها و درس هاش دارد وقتی اطلاعات زیر مجموعه رو ویرایش کرد بیاد خود این اطلاعات رو از بین ببره. این که شما گفتید مقدار delete rule و update rule برابر با true کنم میاد هم اطلاعات زیر مجموعه رو ویرایش کنه و بعد خود مجموعه رو یا اینکه میاد اطلاعات زیر مجموعه رو پاک کنه و بعد خود اطلاعات رو اتوماتیک این کا رو انجام میده.. ممنون میشم به هم بگید و من هم مقدار True اصلا پیدا نکردم و با sql server 2008 کار میکنم.

nima.sh
دوشنبه 25 شهریور 1392, 16:39 عصر
عذر میخوام دوست عزیز....
برابر با مقدار cascade قرار بده....
با این کار اگه اطلاعات یک دانشجو رو پاک کنی،تمامی زیرمجموعه های اون پاک میشه،مثلا اگه یک جدول دانشجو داشته باشی و یه جدول دروس،دانشجوی x رو پاک کنی،تمامی دروسی که توسط دانشجو برداشته شده
پاک میشه....
موفق باشی...

davidrobert
شنبه 04 آبان 1392, 14:50 عصر
سلام به بچه های برنامه نویس .
من یه مشکل در رابطه ها برای ویرایش بر خورد کردم میخوام وقتی که اطلاعات از یک جدول به نام جدول کالا ویرایش شد در جدول دیگه که جدول سرویس هستش اطلاعات ویرایش بیشه. به طور خوتکار ارتباط با جداول هم بر قرار کردم ولی جواب نداد وقتی که از جدول کالا که کد کالا کلید هستش نام کالا رو ویرایش کردم در جدول سرویس ویرایش نشد نام کالا در جدول سرویس . میخوام هر چیزی که در جدول سرویس کالا ویرایش میده در جدول سرویس هم ویرایش بیشه به طور اتوماتیک کد کالا در جدول کالا کلید هستش که وصل به جدول سرویس که کد کالا در جدول سرویس کلید نیست.
112251
این هم تصویر تمام کارا رو انجام دادم ولی نام کالا که در جدول کالا ویرایش کردم در جدول سرویس ویرایش نشود به طور خوتکار.
ممنون میشم کمک کنید من رو خخیلی نیاز دارم به همچین چیزی.