PDA

View Full Version : عدم پشتیبانی برنامه های Android نوشته شده در Delphi XE5 با زبان پارسی

عقاب سیاه
دوشنبه 25 شهریور 1392, 12:33 عصر
درود

دوستان کسی موفق شده برای زبان پارسی با دلفی XE5 چیزی بنویسه؟؟
فکر کنم از زبان فارسی پشتیبانی نمیکنه :ناراحت:
البته در حالت طراحی جز راست به چپ نشدن :اشتباه: مشکلی نیست اما وقتی کامپایل میشه نوشته های فارسی حروف جدا جدا می شند :گریه: :عصبانی++:

یوسف زالی
دوشنبه 25 شهریور 1392, 12:42 عصر
سلام.
جدا جدا و برعکس می شن؟

Delphi 2010
دوشنبه 25 شهریور 1392, 13:42 عصر
بنده تست کردم و جدا میشن
یعنی بین حروف فاصله میندازه

یوسف زالی
دوشنبه 25 شهریور 1392, 14:07 عصر
"سلام" می شه "س ل ا م" یا "م ا ل س" ؟

Delphi 2010
دوشنبه 25 شهریور 1392, 14:56 عصر
از من دقیقا میشه
س ل ا م

یوسف زالی
دوشنبه 25 شهریور 1392, 15:12 عصر
به نظرم فونت ها رو به صورت تک تک شناسایی می کنه.
این رو که می گذارم کپی کنید و تست کنید:
ﺳﻻﻣ

ببینید همین جوری که گذاشتم نمایش داده می شه؟

Delphi 2010
دوشنبه 25 شهریور 1392, 15:21 عصر
از این راه هم استفاده کردم
کلا ریخت بهم
از Character Map استفاده کردم برای این موضوع
این سلام که شما نوشتید از همون Character Map استفاده کردید؟

یوسف زالی
دوشنبه 25 شهریور 1392, 15:39 عصر
آره از همون استفاده کردم.

BORHAN TEC
دوشنبه 25 شهریور 1392, 15:59 عصر
سلام
دوستان این موضوع ارتباطی با دلفی نداره. ببینید گوشی های مختلفی که ساخته میشن مربوط به مناطق جغرافیایی مختلفی هستند. برای اینکه حروف جدا از هم نشون داده نشه باید رامهای عربی ساپورت روی گوشی نصب باشه. در ضمن اگر تخصص این کار رو ندارید پیشنهاد می کنم که این کار رو خودتون انجام ندین چون مثلاً در مورد گوشی های HTC ممکنه که با مشکل اساسی مواجه بشین چرا که این گوشی ها از امنیت بالایی در این مورد برخوردارند.
موفق باشید...

Delphi 2010
دوشنبه 25 شهریور 1392, 16:27 عصر
پس اگه گفته شما صحت داشته باشه نمیشه که
چون ما برنامه میخوایم بنویسیم و روی همه گوشی ها اجرا بشه
پس خود دلفی فکر این جاها رو کرده

BORHAN TEC
دوشنبه 25 شهریور 1392, 16:37 عصر
دوست عزیز بعیده این موضع ارتباطی با دلفی نداره. اتفاقاً این مشکل در مورد برنامه های جاوایی هم وجود داره و فقط مربوط به دلفی نیست. مثلاً گوشی های HTC که برای مناطق wwe و خیلی از مناطق دیگه ساخته میشه این مشکل رو دارند. معمولاً در ایران برای اینکه رام های عربی رو روی این گوشی ها بریزند از روشهای مختلفی استفاده می کنند مثل Goldcard و تغییر cid و ... که این موضوعات در تخصص تعمیرکاران گوشی های هوشمند است. در هر صورت آنچه که مشخص است این است که باید رام عربی روی گوشی نصب باشه. من هنوز وقت نکردم که با دلفی برای آندروید برنامه بنویسم. شاید مشکل از دلفی باشه ولی بعید به نظر میرسه چرا که این مشکل بیشتر مربوط به رام نصب شده روی گوشی میشه.

Delphi 2010
دوشنبه 25 شهریور 1392, 16:53 عصر
اگه مشکل فارسی با رام عربی حل بشه که مشکل بر میخوریم با ساخت برنامه های فارسی برای گوشی

راه حل ساده تری یعنی وجود نداره

BORHAN TEC
دوشنبه 25 شهریور 1392, 16:55 عصر
به چه مشکلی بر میخوریم؟!!! من نمیگم که همیشه باید حتماً رام عربی نصب باشه ولی این مشکل با نصب رام عربی حل میشه. مثلاً خیلی از برنامه نویسان اندروید میگن که اگه این مشکل به وجود بیاد دست ما نیست و میگن ممکنه روی بعضی گوشیها این مشکل به وجود بیاد ولی بدونید که اگه چنین مشکلی به وجود بیاد راه حلش همینه که گفتم. این مسئله ای که گفتم راه حل کلی بود ولی همانطور که گفتم باید دلفی رو در مورد ساخت برنامه های اندرویدی تست کنم تا ببینم که آیا دلفی هم در این خصوص مشکل داره یا نه که این مورد هم تقریباً بعید به نظر میرسه.

Delphi 2010
دوشنبه 25 شهریور 1392, 17:12 عصر
پس منتظر نتیجه تحقیقاتتون هستیم

loo30fer
دوشنبه 25 شهریور 1392, 19:58 عصر
اگه میشه یک نمونه از برنامه اندروید رو اینجا ضمیمه کنید تا من روی گوشیم تست کنم.

Nima NT
دوشنبه 25 شهریور 1392, 22:21 عصر
به نظر میاد به خود گوشی مربوط میشه
من یه برنامه ساده کامپایل کردم ، روی Samsung جواب نداد و به مشکلاتی که در بالا عنوان شده برخورد کردم ولی در HUAWEI کاملا" درست کار کرد ( مشکلی در نمایش عبارات فارسی وجود نداشت )

عقاب سیاه
دوشنبه 25 شهریور 1392, 23:21 عصر
سلام
دوستان این موضوع ارتباطی با دلفی نداره. ببینید گوشی های مختلفی که ساخته میشن مربوط به مناطق جغرافیایی مختلفی هستند. برای اینکه حروف جدا از هم نشون داده نشه باید رامهای عربی ساپورت روی گوشی نصب باشه. در ضمن اگر تخصص این کار رو ندارید پیشنهاد می کنم که این کار رو خودتون انجام ندین چون مثلاً در مورد گوشی های HTC ممکنه که با مشکل اساسی مواجه بشین چرا که این گوشی ها از امنیت بالایی در این مورد برخوردارند.
موفق باشید...

تلفن من با هیچ نرم افزار فارسی دیگه ای مشکلی نداشته و نداره جز اون هایی که با دلفی نوشته می شن
بعد هم مگه پشتیبانی از فارسی از نسخه 3 کامل به اندروید اضافه نشده؟؟ اون مشکلات ماله قبل این نسخه مگه نیست؟؟؟

واسه من رشته های فارسی برعکس و جدا جدا مشن یعنی حسن میشه ن س ح (xperia go)

BORHAN TEC
دوشنبه 25 شهریور 1392, 23:29 عصر
نسخه 3 مربوط به تبلتهاست ولی از نسخه 4 به بعد زبان فارسی به صورت ذاتی به اندروید اضافه شده ولی به صورت پیشفرض گزینه های آن مشخص نیست.

عقاب سیاه
دوشنبه 25 شهریور 1392, 23:33 عصر
خوب پس نباید روی گوشی های با اندروید 4 مشکلی داشته باشه
اخه چرا فقط با دلفی این مشکل پیش میاد؟؟

Saeid59_m
سه شنبه 26 شهریور 1392, 00:49 صبح
بابا تازه نسخه اولشه یکم صبر کنید
این موضوعات رو به اطلاع خود Embarcadero هم برسونید

Jabdon
سه شنبه 26 شهریور 1392, 11:50 صبح
سلام . رفقا راه حلی پیدا نکردین ؟

عقاب سیاه
سه شنبه 26 شهریور 1392, 13:45 عصر
بابا تازه نسخه اولشه یکم صبر کنید
این موضوعات رو به اطلاع خود Embarcadero هم برسونید

من چندین باز ایمیل زدم ولی جواب درست نمی دن یعنی اصلا اون پاسخ دهنده متوجه نمیشه !! اعصابما خورد کرده :عصبانی++:
من میگم هرچی میگم اون طرف یه جواب الکی میده اخرین بار هم گفته فارسی را از کنترل پنل اضافه کنید!!!! تا توی ویندوز درست بشه! فکر کنم نمی دونه اندروید چیه :متفکر:

دوستان لطفا شما هم پیگیری کنید شاید کسی جواب گرفت

BORHAN TEC
سه شنبه 26 شهریور 1392, 14:02 عصر
کجا پست زدین؟

عقاب سیاه
سه شنبه 26 شهریور 1392, 14:42 عصر
امیل زدم جواب می دن اما نامربوط

Jabdon
سه شنبه 26 شهریور 1392, 16:13 عصر
منم به این آدرس ایمیل زدم ولی جوابی نداد . info@embarcadero.com

BORHAN TEC
سه شنبه 26 شهریور 1392, 18:51 عصر
بهتره که این موضوع رو در فروم شرکت Embarcadero و بعد از آن در QC مطرح کنید.

عقاب سیاه
سه شنبه 26 شهریور 1392, 19:50 عصر
من گزارش دادمش:
http://qc.embarcadero.com/wc/qcmain.aspx?d=119045

دوستان لطفا پیگیری کنید شما هم

nice boy
سه شنبه 26 شهریور 1392, 21:47 عصر
من گزارش دادمش:
http://qc.embarcadero.com/wc/qcmain.aspx?d=119045

دوستان لطفا پیگیری کنید شما هم
آقا دستت درد نکنه که گزارش دادی ولی کلی غلط املایی و دستوری در متن داشتی:اشتباه:
اینجوری خوب اون بنده خدا نباید هم بفهمه موضوع چیه!:ناراحت:

عقاب سیاه
سه شنبه 26 شهریور 1392, 22:12 عصر
اوه خوب شما درستشا واسم پخ کن ادیتش کنم!! شرمنده سواد ما این قدر بود :اشتباه:

Jabdon
چهارشنبه 27 شهریور 1392, 08:00 صبح
آقا این جواب داده ببین چی گفته :)

Tomohiro Takahashi at 9/17/2013 8:01:11 PM -
Unfortunately, FireMonkey does not support Arabic..

فکر کنم باید خودمون دست به کار بشیم . شده مستقیم تکست رو نقاشی کنیم شاید درست بشه .

Delphi 2010
چهارشنبه 27 شهریور 1392, 13:17 عصر
طبق گفته خودشون متاسفانه فایرمانکی پشتیبانی از فارسی و عربی نمیکنه
خب رسیدیم به قبل Unicode شدن دلفی در زمینه برنامه نویسی موبایل
دوباره مشکلات داریم توی برنامه نویسی موبایل فکر کنم چندسالی طول میکشه تا این رو هم حل کنن

firststep
چهارشنبه 27 شهریور 1392, 19:12 عصر
سلام اما توی فایر مانکی که من پروژه تحویل دادم ساپورت می کنه حالا درسته که کامل نه ولی تا حدودی چرا
کسی از دوستان رو nexus امتحان کرده؟؟
ایا روی simulator هم همین طوره؟؟؟؟

عقاب سیاه
چهارشنبه 27 شهریور 1392, 22:10 عصر
درسته در فایرمانکی تغریبا پشتیبانی میشه اون هم یک کامت هست نه جواب شرکت

Jabdon
پنج شنبه 28 شهریور 1392, 15:30 عصر
http://stackoverflow.com/questions/18883356/delphi-xe5-right-to-left-languages-dont-appear-as-they-should-in-android

Saeid59_m
جمعه 29 شهریور 1392, 09:43 صبح
دوستان کسی می تونه ک ر ک XE5 رو برام Email کنه Saeid59_m@yahoo.com

Mask
شنبه 30 شهریور 1392, 11:19 صبح
دوستان کسی می تونه ک ر ک XE5 رو برام Email کنه Saeid59_m@yahoo.com

سریال داره.

QDF4-CTSDHV-RDFCFE-FEAN

ayub_coder
شنبه 30 شهریور 1392, 17:18 عصر
سریال داره.

QDF4-CTSDHV-RDFCFE-FEAN

اینو چطور میشه استفاده کرد؟ پیغام میده سریال درست نیست. توی DN هم ثبت نام کردم

firststep
سه شنبه 02 مهر 1392, 17:05 عصر
با سلام
من xe5 نصب کردم ولی خبری از friemonkey mobile نیست چرا؟

عقاب سیاه
سه شنبه 02 مهر 1392, 19:21 عصر
با سلام
یک بار پاکش کنید دوباره نصب کنید حل میشه

firststep
چهارشنبه 03 مهر 1392, 14:49 عصر
عقاب سیاه

نقل قول: عدم پشتیبانی برنامه های Android نوشته شده در Delphi XE5 با زبان پارسی

http://barnamenevis.org/images/misc/quote_icon.png نوشته شده توسط firststep http://barnamenevis.org/images/buttons/viewpost-left.png (http://barnamenevis.org/showthread.php?p=1883054#post1883054)
با سلام

سلام
عزیز این کارم کردم نشد..... همون آش و کاسه
کسی نمی دونه مشکل از چیه

firststep
چهارشنبه 03 مهر 1392, 20:29 عصر
من از اینجا down کردم
http://altd.embarcadero.com/download/radstudio/xe5/delphicbuilder_xe5_win.iso
دوستان همچین ممشکلی نداشتن؟

BORHAN TEC
چهارشنبه 03 مهر 1392, 22:16 عصر
سلام
این موضوع به پکیجهای Design Time مربوط میشه. قبلاً در لینک زیر یه بنده خدا در مورد تقریباً مشابهی روش کار را شرح داده است:
http://www.irstu.com/?p=1748
خلاصش اینه که باید به منوی Component بری , گزینه Install Packages رو انتخاب کنی و تیک کنار گزینه های مورد نظر رو فعال کنی.
یا حق...

Saeid59_m
چهارشنبه 03 مهر 1392, 23:04 عصر
یه مشکل بزرگ دیگه هم اینکه حجم فایلهای تولید شده خیلی زیاده مثلا یه فرم ساده حدود 5 مگ فضا می گیره و باعث دیر اجرا شدن برنامه می شه این در صورتی است که برنامه های نوشته شده با جاوا حجم خیلی کمتری دارند و سرعت اجراشون هم بیشتره

BORHAN TEC
پنج شنبه 04 مهر 1392, 00:06 صبح
یه مشکل بزرگ دیگه هم اینکه حجم فایلهای تولید شده خیلی زیاده مثلا یه فرم ساده حدود 5 مگ فضا می گیره و باعث دیر اجرا شدن برنامه می شه این در صورتی است که برنامه های نوشته شده با جاوا حجم خیلی کمتری دارند و سرعت اجراشون هم بیشتره
درسته، معمولاً برنامه هایی که به صورت Native هستند حجم بالاتری دارند و این موضوع تقریباً همه جا صادق است.

AliReza Vafakhah
دوشنبه 08 مهر 1392, 12:28 عصر

چون حالت اجرای فایل Exe روی Debug هست شما گزینه Relase رو انخاب کنید.

ayub_coder
دوشنبه 08 مهر 1392, 13:05 عصر
چون حالت اجرای فایل Exe روی Debug هست شما گزینه Relase رو انخاب کنید.

با Deploy کردن حجم فایل خروجی یک برنامه hello world تقریبا 5 مگابایته که حجم نسبتا زیادیه.

saeed6162
دوشنبه 08 مهر 1392, 13:13 عصر
عقاب سیاه نقل قول: عدم پشتیبانی برنامه های Android نوشته شده در Delphi XE5 با زبان پارسی

http://barnamenevis.org/images/misc/quote_icon.png نوشته شده توسط firststep http://barnamenevis.org/images/buttons/viewpost-left.png (http://barnamenevis.org/showthread.php?p=1883054#post1883054)
با سلام

سلام و خسته نباشید
من هم نسخه Xe5 رو گرفتم و نصب کردم و فعالش هم کردم
اما خبری از Android توش نیست!!
jdk رو هم گرفتم نصب کردم
اما نتونستم بصورت دستی android sdk و ndk رو نصب کنم
اگه میشه من رو راهنمایی کنید که چطوری می تونم Android dev tool رو داشته باشم

AliReza Vafakhah
دوشنبه 08 مهر 1392, 23:18 عصر
با Deploy کردن حجم فایل خروجی یک برنامه hello world تقریبا 5 مگابایته که حجم نسبتا زیادیه.

همین الآن یه فرم ساده رو در XE5 تست زدم در حالت Relase حجم 2.5 مگ

Nima NT
جمعه 12 مهر 1392, 13:08 عصر
همین الآن یه فرم ساده رو در XE5 تست زدم در حالت Relase حجم 2.5 مگ
فکر کنم منظور این دوستمون برای برنامه های اندرویدی هستش

ayub_coder
جمعه 12 مهر 1392, 15:25 عصر
فکر کنم منظور این دوستمون برای برنامه های اندرویدی هستش

دقیقا منظورم اندرویده

AliReza Vafakhah
شنبه 13 مهر 1392, 13:23 عصر
دقیقا منظورم اندرویده

شرمنده ما دیگه خیلی پیر شدیم. عذرخواهی می کنم.

ayub_coder
شنبه 13 مهر 1392, 22:10 عصر
برای کاربران ایرانی 5 مگابایت حجم بسیار بالایی هست.. برنامه های نوشته شده با جاوا حجم خیلی پایین تری دارن.

hp1361
یک شنبه 14 مهر 1392, 13:46 عصر
سلام

من متن یک Button رو بر روی فرم فارسی می نویسم در زمان اجرا برعکس نمایش میده اما همون متن رو Showmessage میدم درست نمایش میده!

کسی تست کرده ببینه چطوریه؟ آیا راه حلی تا الان پیدا نشده برای مشکل فارسی؟

ممنون

hamidkarimy
دوشنبه 29 مهر 1392, 23:50 عصر
متاسفانه به دلیل اینکه firemonkey از Open GL برای رندر کردن استفاده میکنه نه تنها زبان فارسی و عربی بلکه هیچکدوم از زبانهای پیچیده رو ساپورت نمیکنه و فعلا باید صبر کرد تا یا tms براش کنترل های native بسازه مثل کاری که برای ios کرده یا خود دلفی در نسخه های بعدی فکری به حالش بکنه ولی فعلا به فارسی فکر نکنید واقعا هیفه.ولی خوب این حرکت رو به جلو دلفی رو باید به فال نیک گرفت

arianofiran
پنج شنبه 28 آذر 1392, 09:08 صبح
سلام
ظاهرا این پچ جدید میتونه مشکل را حل کنه. فقط نیاز به لایسنس معتبر داره
اگر کسی داره و دانلودش کرد برای همه به اشتراک بذاره

http://cc.embarcadero.com/Item/29644

عقاب سیاه
پنج شنبه 28 آذر 1392, 09:11 صبح
این سری کامپوننت هم احتمالا مشکل را حل می کنند
هنوز فرصت تستشون را نکردم
http://sourceforge.net/projects/dpfdelphiandroid/

gbg
سه شنبه 03 دی 1392, 23:42 عصر
نه اون پچ حل نمی کنه
من تست نکردم از مارکو کانتو پرسیدم گفت کاری انجام نشده

taqawi
پنج شنبه 12 دی 1392, 19:06 عصر
کسی این رو
که جناب بابک یعقوبی گذاشتن تست نکرده؟

gbg
دوشنبه 16 دی 1392, 23:49 عصر
من تست کردم
برای من هنگ میکرد
ولی نمی دونم همین نسخش بوده یا نه

firststep
دوشنبه 16 دی 1392, 23:59 عصر
Update 2 نوشته rtl رو ساپورت می کنه درسته یا نه....؟

gbg
سه شنبه 17 دی 1392, 00:14 صبح
تو پست 57 جواب دادم
ساپورت نمی کنه

Mr.Aras
پنج شنبه 19 دی 1392, 11:55 صبح
احتمالا باید تا xe6 صبر کنیم.

omid.fa
شنبه 21 دی 1392, 21:10 عصر
دوستان کسی مودونه چطور میشه فونت لیبل رو عوض کرد یه فونت اختصاصی براش انتخاب کرد. اگر این مشکل حل شه من میتونم مشکل فارسی نویسی رو حل کنم

omid.fa
شنبه 21 دی 1392, 21:14 عصر
دوستان اینو کسی می تونه نصب کنه :
http://blogattach.naver.net/3da8219283d1d9052cc7a79ba4423d4eeebd4cae15/20130824_186_blogfile/simonsayz_1377347501645_5mK434_zip/And_Controls_ver0.17.zip?type=attachment

کنترل های نتیو برای اندروید دلفی

nice boy
دوشنبه 30 دی 1392, 23:30 عصر

من تست کردم درست کار می کنه

siavash_fe
سه شنبه 01 بهمن 1392, 09:46 صبح
سلام به همه دوستان
بعد از کلی سر کله زدن با firemonkey اخر تونستم یک پچ برای مشکل فارسی بودن بنویسم
فایل AndroidFMXPatch.zip از حالت فشرده خارج کنید بعد به مسیر نصب دلفی برید پوشه Embarcadero\RAD Studio\12.0\lib\android در این مسیر دو فولدر debug و release هستند فایلها را در این پوشه ها کپی کنید
دقت کنید حتما از فایلهای قدیم Backup بگیرید .
من فایلها با نسخه Xe5 update 2 نوشتم نمیدونم تو نسخه های دیگر xe5 جواب میده یا نه
https://docs.google.com/file/d/0B_eWER6l1FK7NUp2QXdLVkRMTzg/edit?usp=drive_web

موفق باشید

mkarimpour
چهارشنبه 02 بهمن 1392, 10:17 صبح
باعرض سلام و خسته نباشيد
دو نكته در مورد زبان پارسي و به طور كل زبان‌هاي راست به چپ وجود دارد. 1- نمايش درست كاراكترها 2 - پشتيباني از RTL يا همون BiDi
مورد اول كه واضح است. مورد دوم بسيار مهم تر است كه بر مي گرده به نمايش كنترل‌هاي به صورت صيحيح در زبان‌هاي راست به چپ و همچنين زمانيكه متون به صورت مختلط است. براي مثال فارسي و انگليسي.
پس فقط نمايش درست فارسي اهميت نداره، مورد بسيار مهم نكته شماره 2 است كه به صورت كامل در VCL پشتيباني شده است.(BiDiMode = bdRightToLeft)
اين دوست عزيز كه گفتند اين پچ رو تهيه كردند،‌ من خودم قبلا مشابه اين پچ رو دانلود كردم از فروم رسمي شركت امباركادرو. آدرس رو هم در ذيل ميارم كه مرجع صحبتم باشه.
https://forums.embarcadero.com/message.jspa?messageID=598508 كه فقط مشكل نحوه نمايش كاراكترها رو اصلاح كرده بود و خودش هم گفته بود كه BiDi رو پشتيباني نميكنه.
اگر اين دوست عزيز واقعا خودشون اين كار رو كردند، بهشون تبريك ميگم و دوست دارم افتخار آشنايي با ايشون رو از دست ندهم.
و يه سوال ديگه از اين دوست عزيز، آيا فقط نمايش كاراكترها درست شده يا BiDi رو هم پشتيباني ميكنه؟
با تشكر فراوان

siavash_fe
چهارشنبه 02 بهمن 1392, 14:39 عصر
باعرض سلام و خسته نباشيد
دو نكته در مورد زبان پارسي و به طور كل زبان‌هاي راست به چپ وجود دارد. 1- نمايش درست كاراكترها 2 - پشتيباني از RTL يا همون BiDi
مورد اول كه واضح است. مورد دوم بسيار مهم تر است كه بر مي گرده به نمايش كنترل‌هاي به صورت صيحيح در زبان‌هاي راست به چپ و همچنين زمانيكه متون به صورت مختلط است. براي مثال فارسي و انگليسي.
پس فقط نمايش درست فارسي اهميت نداره، مورد بسيار مهم نكته شماره 2 است كه به صورت كامل در VCL پشتيباني شده است.(BiDiMode = bdRightToLeft)
اين دوست عزيز كه گفتند اين پچ رو تهيه كردند،‌ من خودم قبلا مشابه اين پچ رو دانلود كردم از فروم رسمي شركت امباركادرو. آدرس رو هم در ذيل ميارم كه مرجع صحبتم باشه.
https://forums.embarcadero.com/message.jspa?messageID=598508 كه فقط مشكل نحوه نمايش كاراكترها رو اصلاح كرده بود و خودش هم گفته بود كه BiDi رو پشتيباني نميكنه.
اگر اين دوست عزيز واقعا خودشون اين كار رو كردند، بهشون تبريك ميگم و دوست دارم افتخار آشنايي با ايشون رو از دست ندهم.
و يه سوال ديگه از اين دوست عزيز، آيا فقط نمايش كاراكترها درست شده يا BiDi رو هم پشتيباني ميكنه؟
با تشكر فراوان
سلام
خیلی ممنون از توضیحاتی که دادید
درمورد صحبت اول شما در مورد bidi کاملا درست در firemonkey خبری فعلا از این موضوع نیست و فقط نمایش كاراكترها درست شده .
در مورد صحبت بعدی شما منم خیلی خوشحال می شم :) ولی مشکل در قسمت Android بسیار زیاده که فعلا دوستان قسمت فارسی دیدن
مثلا در قسمت indy در ftp مشکل وجود داره که اونم البته مشکلشو حل شد ولی در کل اگر خواستید bug مربوط به ftp و همین مورد رو سورسشو در اختیارتون بزارم شاید شما بتونید کمک کنید
که مشکلات دیگر هم حل شود
موفق پیروز باشید

yaskowsar
شنبه 19 بهمن 1392, 12:50 عصر
اینجانب آزمایش کردم و فقط برای یک صفحه یا اکتیویتی درست عمل میکند ولی مشکلاتی دارد از جمله اینکه در یک صفحه نمیتوان هم از عناصر دلفی و هم از یک از عنصرهای این کامپوننت استفاده کرد و مشکل بعدی اینه که اگر برنامه به دو صفحه تبدیل بشه باز هم برنامه اجرا نمیشود.

hp1361
شنبه 19 بهمن 1392, 16:59 عصر

من تست کردم درست کار می کنه

با عرض سلام

دوستان اگر لطف کنند در مورد نحوه نصب این کامپوننت و کارهایی که باید انجام داد توضیح بدند ممنون خواهم شد

موتوشکرم

yaskowsar
دوشنبه 21 بهمن 1392, 15:29 عصر
این عناصر باید دوبار کامپایل شوند یک بار برای اندروید و یک بار برای ویندوز از فایلهای ترجمه شده اندرویدی آن برای نوشتن برنامه و از فایلهای ترجمه شده ویندوزی آن برای نصب خود عناصر ولی روی هم رفته مشکلاتی دارد که هنوز نمیتوان در آن بیش از یک صفحه استفاده کرد

parsidev
سه شنبه 09 اردیبهشت 1393, 15:15 عصر
سلام
از دوستان کسی xe6 رو تست کرده ببینه این مشکل نمایش فارسی در برنامه های اندرویدی رفع شده یا خیر؟

arezoo_sh
سه شنبه 16 اردیبهشت 1393, 14:09 عصر
سلام

در XE6 نیز هنوز
مشکل نمایش فارسی در برنامه های اندرویدی رفع نشده

نسخه ای که تست شده این بود :

RAD Studio XE6 Architect 20.0.15596.9843

delphi77
جمعه 02 خرداد 1393, 23:27 عصر
خیلی دلسرد کننده بود. کل پست‌ها را خواندم و نتیجه هیچ

101101000
سه شنبه 06 خرداد 1393, 19:41 عصر
من هم سری کامپوننت های DPF رو تست کردم و درست کار میکنه... هم لیبل و هم TextEdit راست چین میشه و کلمات رو هم درست نشون میده

hesarkhani
دوشنبه 19 خرداد 1393, 18:18 عصر
من هم سری کامپوننت های DPF رو تست کردم و درست کار میکنه... هم لیبل و هم TextEdit راست چین میشه و کلمات رو هم درست نشون میده

دوست عزیز من این کامپوننت ها رو گرفتم اما کار نکرد
پیغام میده با ویندوز سازگار نیست
ویندوزم 64 بیتیه

101101000
سه شنبه 20 خرداد 1393, 08:28 صبح
منم ویندوزم 64 بیتیه و مشکلی ندارم شاید نسخه ای استفاده میکنی متفاوت باشه.

hp1361
سه شنبه 20 خرداد 1393, 08:43 صبح
با عرض سلام

دوستان اگر لطف کنند در مورد نحوه نصب این کامپوننت و کارهایی که باید انجام داد توضیح بدند ممنون خواهم شد

موتوشکرم

101101000
سه شنبه 20 خرداد 1393, 19:34 عصر
با عرض سلام

موتوشکرم

حتما.. ابتدا باید بدونم که از چه نسخه ای استفاده میکنید؟ یا اینکه e-Mail بده براتون نسخه ای که استفاده میکنم ارسال کنم تا نصب کنید.
نصبش هم کاری نداره یه DPK برای XE6 داره که نصب میکنید و تمام :-)

nice boy
چهارشنبه 21 خرداد 1393, 11:34 صبح
سلام به همه دوستان
بعد از کلی سر کله زدن با firemonkey اخر تونستم یک پچ برای مشکل فارسی بودن بنویسم
فایل AndroidFMXPatch.zip از حالت فشرده خارج کنید بعد به مسیر نصب دلفی برید پوشه Embarcadero\RAD Studio\12.0\lib\android در این مسیر دو فولدر debug و release هستند فایلها را در این پوشه ها کپی کنید
دقت کنید حتما از فایلهای قدیم Backup بگیرید .
من فایلها با نسخه Xe5 update 2 نوشتم نمیدونم تو نسخه های دیگر xe5 جواب میده یا نه
https://docs.google.com/file/d/0B_eWER6l1FK7NUp2QXdLVkRMTzg/edit?usp=drive_web

موفق باشید
مصطفی فیض ابادی
سلام دوست عزیز
من خواستم از این فایل ها در XE6 استفاده کنم ولی چون DCU هست کامپایل نمیشه. اگه امکان داره یا فایل Pas رو قرار بدید یا در صورت امکان فایل DCU برای XE6 قرار بدید
با تشکر

hp1361
چهارشنبه 21 خرداد 1393, 13:06 عصر
سلام

من از Delphi XE6 استفاده میکنم. خودم فایل ها رو از سایتش گرفتم. اما با تنظیماتش مشکل دارم و نمیفهمم باید چکار کنم. مخصوصا فایل classes.dex که نمی دونم باید باهاش چه کنم.

ممنون میشم قدم به قدم توضیح بدید.

موفق باشیم

hesarkhani
پنج شنبه 22 خرداد 1393, 14:46 عصر
سلام
من این کامپوننت رو نصب کردم
هیچ مشکلی و پیغامی نداد
اما وقتی کامپایل می کنم روی فرمم ی باکس زرد میاد کع داخلش نوشته سلام
نمیدونم از کجا میاد
و اینکه باید با
classes.dex چکار کنم؟
از دلفی xe6 استفاده می کنم

RezaRahmati
پنج شنبه 22 خرداد 1393, 19:55 عصر
سلام دوست عزیز
من خواستم از این فایل ها در XE6 استفاده کنم ولی چون DCU هست کامپایل نمیشه. اگه امکان داره یا فایل Pas رو قرار بدید یا در صورت امکان فایل DCU برای XE6 قرار بدید
با تشکر

سلام
من هم همين مشكل رو دارم اگر ميشه فايل Pas يا dcu نسخه 6 رو بگذاريد
در ضمن براي ios چي؟

hesarkhani
شنبه 24 خرداد 1393, 08:40 صبح
مشکل کامپوننت حل شد
باید فایل کلاس رو داخل فولدر کلاس پروژه کپی کنید

فقط ی مشکل دارم
هر شی ای رو روی فرم میزارم میفته بالای فرم و روی شی های دیگه!!!!!!!!!!!!!!!!

hesarkhani
پنج شنبه 29 خرداد 1393, 08:12 صبح
حتما.. ابتدا باید بدونم که از چه نسخه ای استفاده میکنید؟ یا اینکه e-Mail بده براتون نسخه ای که استفاده میکنم ارسال کنم تا نصب کنید.

ایمیلم رو براتون فرستادم
بی زحمت میشه ارسال کنید؟
بدجور گیر کردم
هربار نصب میکنم مشکلی نیست اما کنترلهای استفاده شده بالای فرم میفته اما در دیزاین مشکل نداره

gbg
پنج شنبه 29 خرداد 1393, 20:50 عصر
مشکل کامپوننت حل شد
باید فایل کلاس رو داخل فولدر کلاس پروژه کپی کنید

فقط ی مشکل دارم
هر شی ای رو روی فرم میزارم میفته بالای فرم و روی شی های دیگه!!!!!!!!!!!!!!!!
تازه رسیدی اونجایی که من گیر کردم
ببین به نطر من برو سراغ جاوا ، خودمم همین کار رو کردم

یوسف زالی
پنج شنبه 29 خرداد 1393, 21:07 عصر
بعد از گذاشتن شی یک بار کات و پیست کنید رو جایی که می خواهید، ممکنه در پیدا کردن Parent مشکل پیدا کرده باشه.

SayeyeZohor
جمعه 06 تیر 1393, 17:56 عصر

دوست عزیز هنگام نصب کامپوننت DPF اندروید این فایل یافت نمی شه DPF.Android.JTranslateAnimation.pas

اگه دارینش برام پیام خصوصی می کنین وگرنه اگه راه حلی داره بفرمایید

ممنون

SayeyeZohor
جمعه 06 تیر 1393, 20:48 عصر
به چه مشکلی بر میخوریم؟!!! من نمیگم که همیشه باید حتماً رام عربی نصب باشه ولی این مشکل با نصب رام عربی حل میشه. مثلاً خیلی از برنامه نویسان اندروید میگن که اگه این مشکل به وجود بیاد دست ما نیست و میگن ممکنه روی بعضی گوشیها این مشکل به وجود بیاد ولی بدونید که اگه چنین مشکلی به وجود بیاد راه حلش همینه که گفتم. این مسئله ای که گفتم راه حل کلی بود ولی همانطور که گفتم باید دلفی رو در مورد ساخت برنامه های اندرویدی تست کنم تا ببینم که آیا دلفی هم در این خصوص مشکل داره یا نه که این مورد هم تقریباً بعید به نظر میرسه.

سلام
شاهین جان فک نکنم ربطی داشته باشه

آخه من با ایکلیپس برنامه نوشتم بعد روی گوشی خودم نصب کردم فارسی ساپورت می شد ولی حالا با دلفی نوشتم و نصب کردم ولی فارسی بهم ریخت ....

hamedhd
جمعه 27 تیر 1393, 13:59 عصر
سلام. من کامپوننت هایی که گفتید رو نصب کردم اما یه مشکلی با TextView دارم اونم اینه که وقتی تو یه فرم قرارش میدم و برنامه رو اجرا میکنم برنامه هنگ میکنه و یه صفحه مشکی نمایش میده.
تا وقتی هم که این کنترول روی فرم قرار داره همینطوریه رو چندتا دستگاه تست کردم

soltex
چهارشنبه 22 مرداد 1393, 10:40 صبح
سلام،
شرکت نرم افزاری شیوا پردازه تو سایتش اعلام کرده که تونسته مشکل فارسی نویسی آندروید را حل کنه .
پیشنهاد میکنم یه سر به سایتش بزنید(بخش اخبار سایت)

www.shivacorp.com (http://www.shivacorp.com)

101101000
چهارشنبه 22 مرداد 1393, 11:23 صبح
سلام،
شرکت نرم افزاری شیوا پردازه تو سایتش اعلام کرده که تونسته مشکل فارسی نویسی آندروید را حل کنه .
پیشنهاد میکنم یه سر به سایتش بزنید(بخش اخبار سایت)

www.shivacorp.com (http://www.shivacorp.com)

سلام دوست عزیز
من تماس گرفتم و صحبت کردم. از همین کامپوننت FMX Native Component استفاده شده فقط باگ هایی که داشته در Align و ... بر طرف شده و قراره به عنوان کامپوننت محصول این شرکت به فروش برسه. البته فعلا خبری ازش نیست و فقط در حد یک ادعا هستش.

soltex
چهارشنبه 22 مرداد 1393, 11:53 صبح
سلام دوست عزیز
من تماس گرفتم و صحبت کردم. از همین کامپوننت FMX Native Component استفاده شده فقط باگ هایی که داشته در Align و ... بر طرف شده و قراره به عنوان کامپوننت محصول این شرکت به فروش برسه. البته فعلا خبری ازش نیست و فقط در حد یک ادعا هستش.
منم باهاشون تماس گرفتم ولی گفتن یک تابع مبدل فارسی طراحی کردن و به صورت کامپوننت هم کار میکنه جالب تر اینکه من با مسئول طراحیشون صحبت کردم گفت اصلا از FMX Native Component استفاده نشده و میخوان عکس هایی از محیط نرم افزار توی آندروید بزارن ولی در رابطه با خرید هم گفت هنوز تصمیم نگرفتن حتی با شوخی میگفت که قیمت هم خودتون پیشنهاد بدید!!!

soltex
چهارشنبه 22 مرداد 1393, 13:12 عصر
دوستان پست نرم افزار رو آپدیت کردند و یک عکس از محیط فارسی گذاشتن
122234

BORHAN TEC
چهارشنبه 22 مرداد 1393, 15:03 عصر
ای کاش وسط این کلمات فارسی یک کلمه انگلیسی هم به کار می رفت تا ببینیم واقعاً درست کار می کنه یا نه :)

joker
چهارشنبه 22 مرداد 1393, 17:01 عصر
ای کاش وسط این کلمات فارسی یک کلمه انگلیسی هم به کار می رفت تا ببینیم واقعاً درست کار می کنه یا نه :)
فکر کنم مشکل داشته باشه ، بیمارستان فاطمه الزهرا (س) را ببین چطوری نوشته
ی ها همه ي عربی هستند
آ کلاه دار ظاهرا نداره
ولی در مجموع اگه ابزار درست حسابی برای پشتیبانی زبان فارسی در این دلفی ایکس ای بیاد من حاضرم بابتش پول بدم ( فک کن ی اصفهانی میگه پول میدم :لبخند: )

hesarkhani
دوشنبه 19 آبان 1393, 15:27 عصر
با سلام

با فیلتر شکن وصل شو
بعد بخش sdk manenger رو بروز کن
مشکل حل مشه
نمیخاد پاک کنی بعد دوباره نصب کنی

h264@gmx.com
پنج شنبه 07 اسفند 1393, 00:45 صبح
سلام دوستان

توصیه می کنم یک سری به delphiandroid.blog.ir بزنید زیرا یکی از مشکلات مهم در XE7 (موسوم به "INSTALL_FAILED_INSUFFICIENT_STORAGE (http://delphiandroid.blog.ir/1393/04/27/INSTALL_FAILED_INSUFFICIENT_STORAGE_solved)") را مطرح و حل کرده است. ضمنا اگر دوستان به لینک مربوط به مشکل فارسی اندروید در سایت Embarcadero مراجعه کنند و رای بدهند باعث اولویت یافتن آن و تسریع در حل مشکل خواهد شد انشاءالله

لینکها:
http://delphiandroid.blog.ir/1393/04/27/INSTALL_FAILED_INSUFFICIENT_STORAGE_solved
http://qc.embarcadero.com/wc/qcmain.aspx?v=126216

رای برای حل مشکل فارسی:
http://qc.embarcadero.com/wc/qcmain.aspx?v=121012
(http://qc.embarcadero.com/wc/qcmain.aspx?v=121012)