PDA

View Full Version : حرفه ای: کار با فتوشاپ در وی بی

nimar9
دوشنبه 25 شهریور 1392, 14:24 عصر
سلام خسته نباشید.
من یه سوال دارم .
می خوام برنامه ای با وی بی بنویسم که با فتوشاپ کار کنه، یعنی اینکه یه فتوشاپ پرتابل و کم حجم کنار برنامه بزارم و کاربر یه عکس بهش بده یه عکسی که از پیش تعریف شده باشه یعنی هم سایز و هم شکل باشه اما توشون مثلا روی یکی نوشته شده علی و یکی نوشته شده محمد، یعنی هر عکسی که کاربر میده سایزش فرق نکنه اما مدلش آره. بعد یه اکشنی که من از قبل تعریف کردم برای فتوشاپ که این فایلی که کاربر میده به نرم افزار رو با کد تو فتوشاپ پرتابل باز کنه بعد اکشنی که تو فتوشاپ ساختم رو برای این عکس انجام بده بعد در محلی که کاربر می خواد سیو بکنه تغييرات رو. من چطوری می تونم این کارو انجام بدم. یعنی وارد شدن عکس به فتوشاپ کم حجم و پلی کردن اکشن و بعد سیو کردن در اون محلی که کاربر تو نرم افزار گفته. در ضمن این فتوشاپ هاید باشه. ممنون لطفا راهنماییم کنید خیلی مهمه این کار برام.
با تشکر

m.4.r.m
دوشنبه 25 شهریور 1392, 15:32 عصر
فکر نکنم وی بی رابط خوبی برای اینکار باشه

nimar9
دوشنبه 25 شهریور 1392, 15:42 عصر
فکر نکنم وی بی رابط خوبی برای اینکار باشه

میدونم که رابط خوبی نیست اما من حتما باید با ویبی این پروژه رو بسازم.

nimar9
دوشنبه 25 شهریور 1392, 17:55 عصر
من تو refrense وی بی فتوشاپ لایبرری رو آوردم بعد با شل فتوشاپ پورتابل رو باز می کنم بعد با دستور
PhotoshopApplication.Open (Text1.Text)
فایلی که تو تکست باکس انتخاب شده رو باز می کنه.
تو این قسمت باز کردن مشکل من اینه که خود به خود بسته میشه فایلم.

nimar9
دوشنبه 25 شهریور 1392, 20:50 عصر
یعنی هیچکی نیست که به ما کمک کنه ؟؟؟

nimar9
دوشنبه 25 شهریور 1392, 23:35 عصر
من این سایت رو پیدا کردم اما چیزی نفهمیدم کسی میتونه با توجه به این سایت راهنماییم کنه ؟
http://www.hennique.fr/automation_EN.htm

m.4.r.m
سه شنبه 26 شهریور 1392, 11:09 صبح
خوب تو همون سایت همه چیز رو سطر به سطر توضیح داده مشکل شما چیه ؟

nimar9
سه شنبه 26 شهریور 1392, 13:25 عصر
خوب تو همون سایت همه چیز رو سطر به سطر توضیح داده مشکل شما چیه ؟
مشکل من اینجاست که با سیو ها مشکل داره و هرکاری میکنم سیو نمیکنه و به سطر آخر سیو که :
objFile.SaveAs "C:\My Pictures\picture.jpg", jpgSaveOptions, True
هست گیر میده و سیو نمیشه.

nimar9
سه شنبه 26 شهریور 1392, 15:36 عصر
یافتم. ممنون از 2تا نظر :لبخند:

mehran901
چهارشنبه 27 شهریور 1392, 14:26 عصر
سلام خسته نباشید.
من یه سوال دارم .
می خوام برنامه ای با وی بی بنویسم که با فتوشاپ کار کنه، یعنی اینکه یه فتوشاپ پرتابل و کم حجم کنار برنامه بزارم و کاربر یه عکس بهش بده یه عکسی که از پیش تعریف شده باشه یعنی هم سایز و هم شکل باشه اما توشون مثلا روی یکی نوشته شده علی و یکی نوشته شده محمد، یعنی هر عکسی که کاربر میده سایزش فرق نکنه اما مدلش آره. بعد یه اکشنی که من از قبل تعریف کردم برای فتوشاپ که این فایلی که کاربر میده به نرم افزار رو با کد تو فتوشاپ پرتابل باز کنه بعد اکشنی که تو فتوشاپ ساختم رو برای این عکس انجام بده بعد در محلی که کاربر می خواد سیو بکنه تغييرات رو. من چطوری می تونم این کارو انجام بدم. یعنی وارد شدن عکس به فتوشاپ کم حجم و پلی کردن اکشن و بعد سیو کردن در اون محلی که کاربر تو نرم افزار گفته. در ضمن این فتوشاپ هاید باشه. ممنون لطفا راهنماییم کنید خیلی مهمه این کار برام.
با تشکر

این کار ی روش سرهم بندی کردنه :لبخند:

پیشنهاد میکنم برنامه ای بنویسید که افکت های مورد نظرتون رو روی عکس اعمال کنه ... میتونید از کتاب پردازش تصویر دیجیتال آقای لطفی زاده هم کمک بگیرید ( نوشته رافائل سی گنزالس )