PDA

View Full Version : حرفه ای: جعل remote ip

generalhak
دوشنبه 25 شهریور 1392, 16:45 عصر
سلام
بنده میخوام remote ip رو جعل کنم و بدونید میدونم اگر این آی پی رو جعل کنم دیگه پاسخی نخواهم داشت
حالا این وسط 2 تا سوال پیش میاد
یکی اینکه ما مثلا این آی پی رو جعل میکنیم بعد درخواستی میدیم به سرور سایت مثلا آدرس سایت میزنیم و میخوایم باز بشه ! حالا بعدش چی میشه ؟!
یعنی سرور کار خودش رو انجام میده ؟ پاسخ درخواست که باز شدن سایت هست به آی پی که وجود نداره فرستاده میشه ؟! سایت باز میشه ؟
و سوال دوم هم این که اینطور که معلومه این کار با curl شدنی نیست ! و باید از socket استفاده کرد حالا چطوری ؟! با این روش میشه ؟!

MMSHFE
سه شنبه 26 شهریور 1392, 08:43 صبح
دقت کنید که REMOTE_ADDR قابل جعل نیست. حالا میتونید با Proxy تنظیم کردن و... که در CURL هم قابل انجامه، یکسری IPهای واسط بین راه بگذارین تا سرور احتمالاً با اونها مواجه بشه و جواب درخواست رو به اونها بفرسته ولی خود REMOTE_ADDR (بطور دقیقتر ['SERVER['REMOTE_ADDR_$ در PHP) قابل جعل نیست و این مسئله هم کاملاً منطقیه چون IP مثل کد پستی هست (بفرض که بتونید عوضش کنید، خوب جواب به آدرس جدید ارسال خواهد شد) و برای ارسال پاسخ Ack و دریافت جواب ازطریق شبکه لازمه و بدون اون اصلاً نمیشه کار کرد و چون مربوط به لایه های میانی شبکه میشه و اونجا ساخته میشه، ازطریق لایه Application نمیشه تغییرش داد. نه با PHP و نه با هیچ زبان دیگه.

AliRezaPro
سه شنبه 26 شهریور 1392, 09:14 صبح
سلام
بنده میخوام remote ip رو جعل کنم و بدونید میدونم اگر این آی پی رو جعل کنم دیگه پاسخی نخواهم داشت
حالا این وسط 2 تا سوال پیش میاد
یکی اینکه ما مثلا این آی پی رو جعل میکنیم بعد درخواستی میدیم به سرور سایت مثلا آدرس سایت میزنیم و میخوایم باز بشه ! حالا بعدش چی میشه ؟!
یعنی سرور کار خودش رو انجام میده ؟ پاسخ درخواست که باز شدن سایت هست به آی پی که وجود نداره فرستاده میشه ؟! سایت باز میشه ؟
و سوال دوم هم این که اینطور که معلومه این کار با curl شدنی نیست ! و باید از socket استفاده کرد حالا چطوری ؟! با این روش میشه ؟!

ip بطور معمول قابل جعل نیست , آیپی جعل شده پس از گدشتن اولین روتر فایروال اونو بلاک میکنه , میتونید درخواست خودتونو از آیپی های دیگه (سرور های دیگه , سیستم های دیگه) بفرستید مانند v-pn .

eshpilen
سه شنبه 26 شهریور 1392, 09:45 صبح
فکر کنم با Raw socket میشه بسته های IP با آدرس مبداء جعلی ارسال کرد (PHP هم Raw socket داره)، ولی همونطور که بقیه دوستان گفتن، پاسخی از سرور دریافت نخواهد شد و ارتباط HTTP برقرار نمیشه و در نتیجه عملیاتی انجام نمیشه، چون برای برقراری اتصال TCP (که HTTP روی اون انجام میشه) تبادل چند پیام بین کلاینت و سرور لازمه و وقتی سرور آدرس صحیح شما رو نداره شما چطوری میخواید پاسخها رو دریافت کنید؟

چنین کاری (جعل کردن REMOTE_ADDR) نیاز به امکانات و دسترسی بیشتری به کانال ارتباطی داره و به این سادگی نیست؛ از عهده کاربران و برنامه نویسان و هکرهای عادی برنمیاد در شرایط عادی.